Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
obelix

fiat Seicento ili fiat Panda-kockica - šta izabrati ?

Recommended Posts

Onaj ko nema para da toči na benzin i da održava Pandu ili Seicenta...

Za njega je bicikl i GSP... eventualno skuter od 50 kubika sa zavrnutim karburatorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije to bas samo tako...., ja se slazem sa Bokijom, meni je ovo prvi auto koji vozim na plin, bio sam uzdrzani protivnik ugradnje plina, dok mi se nije pojavila varijanta da za krace vreme prevalim dosta kilometara u kojoj bi mi se isplatila ugradnja plina. Bez razmisljanja sam ugradio i rezultati su sledeci, mesecno samo po gradu ustedim 4000din na plinu :w00t: , da ne pominjem dalji put gde je to jos drasticnije, sto rekose prethodnici nije sve jedno kada sipas punu bocu za 800din ili pola rezervoara za 2500din, plus prednost eventualne prodaje auta sa plinom... ;) Znaci, ima puno razloga za ugradnju, pa ko sta voli. :thumbup: Mada, ima i propratnih posledica, ali koje gorivo ih pa nema? :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neko ne shvati pogresno, ja nikako nisam protivnik plina, nego jednostavno ne vidim potrebu za ugradnjom plina od 700€ u auto od 2500€ koji i onako malo trosi i koji ce najverovatnije voziti zensko samo po gradu, znaci kratke relacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je druga prica i ima logike u njoj! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto??Neka Cento kosta 2,5-3 ,ako je dobar primerak potrajace dugo vremena,a za to vreme vozis se na cetiri tocka po ceni mopeda,perverzija.Znaci da si za oko 3,5k dobio kamaru jeftine voznje u svakom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa opet ti treba plinski uredjaj... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 3.5 kupiš punta + dodaš plin i onda već od 5k možeš da biraš Stila - i naravno voziš se sa Stilom ...!!! ;):up::cool::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ko voli.Ja sam pokusao da uzmem JTD,al sam odustao cim sam upalio auto.Bio je dobar,al nije moj stil.Lakse zivim sa plinom nego sa dizelom.Danas dani kad prodjem pored parkiranog dizela kome radi motor ja nehotice gledam gde je istovar robe.Jbg,navika na kamione... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto??Neka Cento kosta 2,5-3 ,ako je dobar primerak potrajace dugo vremena,a za to vreme vozis se na cetiri tocka po ceni mopeda,perverzija.

:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako ko voli.Ja sam pokusao da uzmem JTD,al sam odustao cim sam upalio auto.

Da si uzeo JTD-a ne bi primetio lošiji start kad mu staviš 16"

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si sigurno u pravu.Cupa od nule.Jednostavno nije to motor za moje sitne voznjice i pali gasi.Da imam medjugradske voznje bio bi idealan,ovako moram da se zadovolim ovim trimerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo opet ja, da ne otvaram posebnu temu: ova Panda 2002 1.1 košta 1500 eur !!! koliko bi koštala i jel moguća uopšte prepravka ovakvog vana-a u putnički ???

43353115.jpg

zadnja klupa je oko 150 + stakla valjda 100, ali pitanje je jer može ovo cargo čudo da se skine tako da se stavi normalan gepek ???

75300566.jpg

32515019.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije vredno truda.Ostace gomila rupica gde je bila pricvrscena plastika.Pitanje je da li je zadni vezni lim isti kao kod obicne pande.Dok nadjes stakla,zadnje tapacirunge i sve to sklopis,dobices poprilicno bucan i neudoban auto u odnosu na Sciecento,koji je za dve klase ispred.Da ti treba radni auto u ovom stanju onda OK al ovako.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ostaju nikakve rupice, karoserija i sve ostalo je identicno, dakle moguce je "konvertovati ga" u putnicki, samo treba naci delove. Mada ne znam koliko se isplati, posto se za 2K € moze naci vec konvertovan i sredjen.

@bokija: seicento je dve klase iznad samo po izgledu i enterijeru. Po svemu ostalom su vrlo blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,ali enterijer a samim tim i nivo buke u autu cine ogromnu razliku.Vozio sam chipovanu 1.1 Pandu,lepo ide.al zveci ko konzerva.Cento je mnooogo kultivisaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pitao sam onako usput informativno samo me zanimalo jel pašu delovi od putničkog...

ali više je nego očigledno da se ta igrarija ne isplati jer bi samo delovi bili jedno 300 eur + farbanje+ registracija...

a već ima da se nađu gotovi putnički za 2200eur čak i registrovani !!! pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

fico extra predlog nisam ni znao da postoji poseban forum za Pandu, ali kao i sva "velika" kola kao NIVA , MINI i ona zaslužuje svoj forum!!!

konačno možda bi u sekciji o drugim Fiat modelima trebalo napraviti link ka ovom forumu, naravno ako se vlast složi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...postoji predistorija sa njima...i, ona nije dobra njihovom zaslugom... ;)

Inače, Forum baziran na samo jednom modelu, koji se više i ne proizvodi, nema budućnost...Mogu samo da tavore...i da se ugase..kao što će i taj model automobila na kome su zasnovali ceo Forum da se ugasi, jer kako vreme prolazi biće ga sve manje...a, ne sve vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, zaboravi, u pravu si za budućnost jer i NIVA i MINI se prozvode još uvek neko u modernoj verziji, a neko i u jednoj i u drugoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...