Jump to content
FAS Goran
boki

Da li vezujete pojas dok vozite?

Recommended Posts

Veruj mi da ti je u gradu potreban isto koliko i na drumu...Ja sam se sve krstio po belom svetu gledajući nekad davno apsolutno sve ljude kako po hradovima voze sa pojasom..? Nisu oni budale, potrebno je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim 20 godina i uopste se nisam vezivao do cele ove price oko vezivanja pojasa i kazni za nevezivanje. Pomisao da bih mogao platiti kaznu za to me je bukvalno naterala da se vezujem. Nikada nisam razmisljao o eventualnom posledicama nevezivanja.

Sada, posle izvesnog vremena vezivanja, radim to mehanicki, vise i ne razmisljam o tome i prosto mi je nelagodno da vozim bez pojasa. Vezujem ga stalno i cudim se sto to ranije nisam radio. Valjda "nije moralo", pa eto...

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li ko kakvo misljenje o pozitivnim strnama vezivanja i nevezivanja,ja osobno iz price svog teče koju mi je pricao uz :coffee: da mu je prijatelj poginuo(izgorio) samo zato sto je jedini kao vozac bio zavezan a ostala dvojica nisu,uglavnoom lada im se zapalila i ova dvojica panicno izasla iz auta a vozac se od panike nije uspio odvezat i jadan izgorio skupa sa autom,(navodno se plamen jako brzo prosirio na cijeli auto)laze on lazem ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom su to priče u kojim je nekoga činjenica da je ispao iz auta spasila teže posledice. Ali...mislim da je broj takvih slučajeva neuporedivo manji od onih slučajeva gde je pojas spasio nekome život.

Dakle...to da je neko zahvaljujući činjenici da nije imao pojas bolje prošao je samo na marginalnom broju izuzetaka, dok je neuporedivo više onih koji su i danas živi zahvaljujući pojasu... :thumbup:

Naročito po gradu pojas znači, a ljudi obično baš tu greše...misleći kao...''pa, ne idem 150 da bi mi trebao pojas, već je sve oko 50-60''...a, ustvari...čovek nije u stanju da se rukama odupre već pri sili koja nastaje sa udarcem manjim od 10 na sat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna zena je prilikom prevrtanja ispala iz automobila,prezivela je ispadanje,ali je iza nje isao kamion koji je pregazio,a dete koje je bilo u kolima vezano je prezivelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je pravilo da se pojas obavezno odvezuje ako se putuje putevima u neposrednoj blizini obale, gde postoji opasnost od upadanja u more ili reku. To mi je rekao policajac na putu od Prcnja do Kotora, gde se celom duzinom vozi putem koji je jedno metar izdignut u odnosu na more a voda duboka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuchina sine, primer ti je horrrorrr..!!!mellow.gif

Naravoučenije? (ne voziti nikad ispred kamiona)

Jeste horor,ali takve stvari treba uvek imati u glavi prilikom voznje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro uvijek se vezem, na otvoreno obavezno tu mi cak i odgovara u krivinama drzi pojas, kad vec nemam kada siceve. Samo sebe postedim muke, pa se vezem tek kad isparkiram. A zanima me ima li svaki Stilo da pisti kad se ne veze pojas, posto moj ne pisti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pisti ni moj! Moj brat ima 2004. godiste i njegov pisti, moj je 2002. i samo sija lampica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek. čak mi se i desi da mahinalo vežem pojas dok preparkiravam automobil. Navukao sam se pa mi je bez njega kao da vozim bos, a ranije nism mogao da ga smislim. Šta ti je moć navike!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi potenciraju sigurnost i bezbednost osoba koje su vezane pojasevima ali u svemu ima i druga strana.

Naravno da je OBAVEZNO vezivanje pojaseva u automobilima koji imaju air-bag jer ce biti veca steta od koristi ako se on aktivira a pojas nije vezan, medjutim, u vozilima koja nemaju air-bag u vecini slucajeva pojas sa vezivanjem u tri tacke (ili dve na sredini zadnje klupe za petu osobu), OSIM U CEONIM SUDARIMA, napravice vise stete nego koristi.

Na primer: Bocni udar sa leve ili desne strane, tj. u vozaceva ili suvozaceva vrata, prevrtanje na levu ili desnu stranu, udar u zadnji deo vozila prilikom manevra izbegavanja nezgode, itd. po mnogima mogu da nanesu vise stete nego koristi. Druga stvar, svi pojasevi fabricki ugradjeni u automobile imaju mehanizam koji se aktivira na naglo zatezanje pojasa, postoji li igde statisticki podatak u koliko se slucajeva nije aktivirao zatezac? da lije moguce da neki mehanizam koga je ljudska ruka napravila perfektno radi u svim slucajevima ma ko ga pravio? Prilikom trzaja do aktivacije zatezaca pojas se izvuce nekoliko centimetara pa se onda aktivira zatezac a telo se za toliko odvoji od naslona sedista. Sta se desava se kicmenim stubom prilikom povratmog udara na naslon sedista ciji naslon nema cvrstu vezu nego je moguce njegovo pomeranje? I tako dalje i tako dalje.

Da je sve to tako bezbedno kao sto se prica na televiziji zar nebi u trkacke automobile ugradjivali takve stvari? Nije li to jeftinije od pojaseva, sedista i roll-bara koji se ugradjuju u trkacke automobile?

Sve je na ovom svetu okrenuto ka novcu a sve je manja briga za covekom i njegovom stvarnom bezbednoscu, prema tome jedina sigurna varijanta u automobilu je da imate dovoljno srece u zivotu i da niste iskoristili do kraja svoj bonus od SVEVISNJEG, jer na ovom svetu jedino ON misli na Vas a ne neka kompanija koja proizvodi automobile, njen vlasnik, konstruktor, zakonodavac koji je doneo zakon o vezivanju poaseva, policajac koji Vas kaznjava ako niste vezali i drugi koji se kao bore za Vasu dobrobit i bezbednost.

I na kraju "sportski pozdrav" Vlade Kostica:"Zivi bili i sigurno vozili".

Edited by sindrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da koristim pojas kad ne znam kad ce da mi stane auto pa tako moram ili da iskacem da spasavam zivu glavi ili da preguram auto da ne blokiram pola Beograda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojas uvek i u svako doba...prvo palim auto, stavljam pojas i polazak. Stilo svakako pisti, kupio sam onaj klik a koristim ga samo dok parkiram u garazu :) 

Gospodjica je pokazala na snimku  kako je glupo ne vezati se :ouch:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih nikad vezao da me zakon ne tera, a i ovako se desi da vozim ne vezan.. Pojas smara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zbog samog zakona navikao i vezem se. Kad sjednem u kola palim auto vezem pojas i palim svijetla instiktivno vec...najbolje je tako...i za mene i za policiju.
Kad me zaustave i vide vezanog pitaju me imam li obavezni prsluk u kabini na sta ga ja izvadim iz vrata i pokazem i samo me pozdrave i pozele srecan put:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro nisi pokusao da se vezes dok si zatvarao garazu :)

Gornji klip - no comment...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...