Jump to content
FAS Goran
boki

Da li vezujete pojas dok vozite?

Recommended Posts

Nisi lepo procitao

 

Ja sam konkretno za vezivanje i ćeru obavezno pozadi podsećam da se veže mada već ima naviku pa to sama radi dok suprugu opominjem. Ja iskreno retko kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Beli lepo pročitao.

Što se vozači u moto sportu vezuju ?

I oni oreživljavaju svakakve nesreće i nikome ne pada na pamet da voze ne vezani.

Komšinica kada je videla da nema šanse da stane samo je povukla polugu sedišta i provukla se ispod šasije prikolice ???? Jedinstven slučaj. Od Citrosovog krova ništa nije ostalo, komšika živa i zdrava. To znači da naslon sedišta treba uvek da bude spušten ?

Uvek se treba vezivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Egiptu noću nisu obavezna nikakva svetla, vozio sam se par puta i isekao se živ.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli je lepo procitao ...

Beli je sinoc posle 23h koliko se secam spavao

Beli je video Micu ispred prodavnice, i nije mu jasno sta je tamo trazio kad mu je auto put skroz na drugoj strani

Beli tvrdi da je sa njim sve u redu, a vi bi mogli na dijagnostiku ;):D

Nisi lepo procitao

Ja iskreno retko kad.

Dragojlo, za ovo treba dete da ga opominje :)

A sto palite duga svetla nocu kad nisu obavezna? :p

Zato sto ne vidim nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noću se i vozi pod dugim svetlima a na oborena se prelazi kada  naletiš na druga Belog. Vlak i slično a na najmanjoj udaljenosti...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze bas sa temom ali ima sa pojasom.

 

Videh danas na Zrenjaniskom putu, pre Borce, Fiat Punta, sluzbenog, uredno obelezen sa "saobracajna policija", jedan pandur pozadi, na suvozacevom sedistu stoji "radar", a ovaj pandur sto vozi, nije upalio svetla, nije se vezao i prica telefonom. Tri prekrsaja u trenutku je napravio, a mene bi odvalio od zivota da me je u istoj situaici zatekao....e moj Vucicu, Stefanovicu, Dacicu.....i kompanijo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Što se vozači u moto sportu vezuju ?

 

Vozaci u moto sportu se ne vezuju ali u auto sportu se vezuju jer voze u ekstremnim uslovima automobile koji imaju sigurnosni kavez ili roll-bar koji ih moze zastititi prilikom prevrtanja. Takodje, imaju sigurnosne pojaseve u vise tacaka vezivanja i vozac je cvrsto vezan za sediste koje je fiksno i ne moze se oboriti naslon. Putnicki automobil nema nista od toga i nije namenjen za voznju na granici mogucnosti vozaca i automobila a ima jednu obicnu traku koju nazivaju sigurnosnim pojasem koja ima vezivanje u tri tacke za sediste koje se prilikom bilo kog jaceg udarca polomi. Ta traka koju nazivaju sigurnosnim pojasem moze da zastiti vozaca ISKLJUCIVO prilikom ceonog sudara i to opet pod odredjenim uslovima. U svim ostalim slucajevima moze da nanese vise stete nego koristi. Nadam se da sam bar malo pojasnio neke stvari.

Državi je bitno da smanji posledice udesa vezivanjem ne zbog nas samih nego zbog para koje troši na lečenje, rehabilitaciju, invalidnine... a te cifre kad se saberu su jako velike.

Ne, drzavi nije to bitno uopste, ocigledno previse gledas TV. Koja rehabilitacija? Koje lecenje? Koja invalidnina? Ne daj Boze da nekome zatreba. Pa vidis li bar da invalidima rada ukidaju i smanjuju invalidnine a kamoli da daju nekome invalidninu sto je jurio i sleteo s' puta. Drzavi je bitno da "ubere" sto vise novca u budzet kako bi se pojedinci rasipali njime. 

Edited by sindrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sindrom za prvi deo nisi u pravu, zamisli da vozac koji vozi trke nema pojas kao sto ima ... pa sve bi koske polomio o rol bar, a opet obican vozac u putnickom autu moze svasta sebi da napravi u i slucaju prevrtanja i u slucaju udarca od pozadi.

Za drugi deo si potpuno u pravu, ali sami smo krivi za to jer smo to dozvolili ... oni stezu sa svih strana, a mi se samo migoljimo po malo, niko da se pobuni ... zato se posle cudimo kad muftija pravi svoju vojsku u sred Srbije ... danas 100, sutra 1000, vrlo brzo ce ih skupiti 10000

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Što se vozači u moto sportu vezuju ?

 

Vozaci u moto sportu se ne vezuju ali u auto sportu se vezuju jer voze u ekstremnim uslovima automobile koji imaju sigurnosni kavez ili roll-bar koji ih moze zastititi prilikom prevrtanja. Takodje, imaju sigurnosne pojaseve u vise tacaka vezivanja i vozac je cvrsto vezan za sediste koje je fiksno i ne moze se oboriti naslon. Putnicki automobil nema nista od toga i nije namenjen za voznju na granici mogucnosti vozaca i automobila a ima jednu obicnu traku koju nazivaju sigurnosnim pojasem koja ima vezivanje u tri tacke za sediste koje se prilikom bilo kog jaceg udarca polomi. Ta traka koju nazivaju sigurnosnim pojasem moze da zastiti vozaca ISKLJUCIVO prilikom ceonog sudara i to opet pod odredjenim uslovima. U svim ostalim slucajevima moze da nanese vise stete nego koristi. Nadam se da sam bar malo pojasnio neke stvari.

Državi je bitno da smanji posledice udesa vezivanjem ne zbog nas samih nego zbog para koje troši na lečenje, rehabilitaciju, invalidnine... a te cifre kad se saberu su jako velike.

Ne, drzavi nije to bitno uopste, ocigledno previse gledas TV. Koja rehabilitacija? Koje lecenje? Koja invalidnina? Ne daj Boze da nekome zatreba. Pa vidis li bar da invalidima rada ukidaju i smanjuju invalidnine a kamoli da daju nekome invalidninu sto je jurio i sleteo s' puta. Drzavi je bitno da "ubere" sto vise novca u budzet kako bi se pojedinci rasipali njime. 

 

 

Nisi u pravu ni u jednom.

Sigurnosni pojas dokazano bezbroj puta koristi i spasava. Dalje su priče.

Jedan od dokaza su oni nesrećnici sa safarija iz Tunisa, nisu bili vezani.

Da li si nekad video rane / povrede iz saobraćajki ? Kažu im na recepciji bolnice jurcao si slobodan si nema lečenja ?

Mislim da je totalno drugačije i da lečenje teško povređenih košta kao malo bogatstvo.

Invalidska penzija se dobija na osnovu nesposobnosti za rad i sigurno da će neki nepokretni nesrećnik iz saobraćajke da je dobije.

 

 

Ovde ni pojas ne pomaže.

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre al ste spopali ko smrt na babu. Evo vezao sam se! Još da prestanem da kucam po forumu dok vozim i super

Šala za kucanje naravno, bolje da javim nego da me napadnete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pa vi uopste ne citate sta pisem. Vidite li razliku izmedju auto i moto sporta?  :question: A razliku izmedju auto sporta i svakodnevne voznje?  :question: O cemu vi to? Babama i Zabama? O vezivanju pojasa mozemo diskutovati deset godina i necemo nikad ustanoviti da li je stetan ili koristan. E, zbog toga se ja zalazem da to bude slobodan izbor vozaca. Imao sam nekoliko vecih saobracajnih nezgoda i hvala Bogu prosao sam bez povreda a NISAM BIO VEZAN! Da sam bio vezan, samo Bog zna sta bi bilo. Toliko o tome.

'ajmo sad o tetama. Zbog jedne sam se pre dvanaest godina zakucao u jednog Audija tako da mu se ni zadnja vrata nisu mogla otvoriti, gepeka nigde. :laughing: Neka, vredela je mnooogo vise. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...