Jump to content
FAS Goran
boki

Da li vezujete pojas dok vozite?

Recommended Posts

Sale, čitao sam masu slučajeva da se nešto otkači sa zgrade i čovek nastrada. To ne znači da ne treba živeti u zgradama ili izbegavati gradove.

Jednostavno splet nesrećnih okolnosti. 

Uvek se treba vezati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovo potapanje automobila cuo sad i prosle godine kad je neka riba u Crnoj Gori isto tako pokvasila auto ... tako da mislim da su ove situacije retke, kad sam imao udes nisam vezao pojas, ali koliko god premotavao film, ne mogu da se setim trenutka udarca u kamion i kako sam uspeo da ne izletim kroz soferku ... secam se da sam video kamion i sledece sto sam video je da nema krova na ladi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veći vs manji

Modus od 1080 pa do 1180 kd dok Volvo startuje sa oko 1400.

 

 

 

Smart vs E klasa

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slazem se ja da se treba vezati,ali eto,ovo je jedna situacija,u kojoj je pojas odigrao glavnu ulogu...na zalost,nije pomogao,jer je kanal sam po sebi dubok plus voda u njemu i eto,nesreca se dogodila...

 

cxcb14052.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam ja malo nesvhaćen.

nije u redu pljuvati kola koja ljudi voze na forumu

Nigde nisam napisao da li je Jugo bezbedan ili ne već samo o tome šta je u redu napisati, a šta ne i stojim iza toga jer ako krenemo da se pljujemo i ubeđujemo ko ima skuplji, ružniji, trajniji i bezbedniji auto možemo slobodno da pređemo na Moju garažu ili neki tuning forum, koliko vidim iz prinrscreenova koje ljudi kače(pošto ne posečujem iste) tamo je popularno ubeđivanje te vrste.

I ja sam pogresno shvacen, ne pljujem juga zbog nekog, kao sto ni ne pazitm sta pisem, samo iz razloga da se neko ne bi uvredio. Ja stojim iza svojih reci I samo iznosim cinjenice, a ne vredjam ni ponizavam nekog.

Yugisa je lepo napisao nesto o fizici, ali opet sa jednom recenicom "da ja ne znam fiziku"... moguce je I da ne znam, ali odkud on zna da li ja znam? :huh: Slucajno se ne slazem sa njim, jer mislim da mu je jednacina samo prva aproksimacija sudara, I da bi trebalo da uzme u obzir makar drugi clan maklorenovog reda, pa bi dobio blize rezultate... zezam se naravno ;)

Ako ne smemo da kritikujemo SVOJE bivse automobile ajde lepo da zaboravimo istoriju I proglasimo Cicerona nepopularnim, I da zivimo samo danas... a mozda se negde izmecu sada i ovde povremeno I sretnemo... R. Bach...

(Ko razume shvatice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je l' se vezujete kad sednete nazad? Ako retko ili nikad sedate nazad, da li naglasite putnicima koji sednu nazad dok vozite da se vezu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kada sam gledao kako covek od pozadi udara vozaca od pozadi kao djule obavezno kazem da se veze, njegovih 80-90kg da me udari od pozadi sa 60 izadje da me udara sa 400kg, neka hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugo sa filozofijom iz kasnih šezdestih godina prošlog veka sigurno ne predstavlja pojam za siguran auto. Čak ni u osamdestim godinama. Sa slabašnom strukturom karoserije i sumljam da je bio obavljen bilo kakav crash test u njegovom razvoju.

 

Mel , uvek gnjavim ove pozadi da se vezuju. Ipak kvalitetna šoferka ima svoju cenu.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se malopre prvi put u svom autu vezao nazad :)

Inace, vezivanje nazad govori da li se neko vezuje zbog sebe ili zbog pandura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je l' se vezujete kad sednete nazad? Ako retko ili nikad sedate nazad, da li naglasite putnicima koji sednu nazad dok vozite da se vezu?

Uvek! cak veci deo njih sam naucio pa vise ne pitaju... samo im kazem da svako svoju kaznu placa i nema vise rasprave... (poneko samo progunja da je jugo bio bolji jer se u njemu nije trebalo vezivati nazad i to je sve) ;)

...al biper je zakon... do sada niko na prednjim nije ostao nevezan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jos uvek nije obavezno vezivanje nazad...

Bilo mi je smesno, jedan poznanik seo pozadi i vezao se i poceo da se pravda da ja ne pomislim kako se oseca nebezbedno u autu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam gde god postoje pojasevi postoji i obaveza vezivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U lokalu nikada nevežem pojas i to baš zbog pandura koji ni u svojim ni u službenim vozilima nevezuju pojas. U našem lokalu se vozi manje od 40 km/h, jednom sam doživeo udes i to me je udarilo auto od pozadi vozio sam tada jugića, stajao na semaforu raspalio me je od pozadi da je jugo završio na otpad, a ja sam nosio kragnu ceo mesec dana. Ni tad nije bio vezan pojas. Vežem ga samo kad vozim van grada i to sam uvek tako radio i namerav da nastavim. Od onih sam koji veruju da nedajbože pri udesu pojas može mnogo da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... mislim da nije tako. Prvo mora da bude obavezno posedovanje zadnjih pojaseva (uz atest naravno). Ne znam da li moze selektivno da se primenjuje obaveza, nema logike bas. Ali nisam siguran, po secanju nekom pricam.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam gde god postoje pojasevi postoji i obaveza vezivanja.

Hm... mislim da nije tako. Prvo mora da bude obavezno posedovanje zadnjih pojaseva (uz atest naravno). Ne znam da li moze selektivno da se primenjuje obaveza, nema logike bas. Ali nisam siguran, po secanju nekom pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde je pisano da je obavezno posedovanje zadnjih bilo planirano za 2014 jos pre par godina, ali se odustalo i odlozilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vozila koja fabrički imaju ugrađene pojaseve postoji obaveza korišćenja. 

Za vozila koji nemaju naslone za glavu pozadi a čini mi se i ugrađene pojaseve bila je neka uredba po kojoj su morali da ugrade naslove za glavu. Od toga se odustalo zbog velikih troškova kao i obaveza kabina za traktore i radne mašine.

Verovatno postoji neka obaveza za nova vozila da imaju ugrađene pojaseve i naslone za glavu pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek insistiram da se svi putnici vezu, tj kod mene postoje 4 pojasa a 5ti svakako ne moze ni da stane tako da nema problema... I necu da krenem da vozim dok nisu vezani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan muzičar iz Ts-a je dugo vozio nekog Austina oldtajmera koji fabrički nema pojas i čujem neku priču da pošto auto fabrički to ne poseduje da on nije u obavezi da se vezuje i pre dve nedelje skrene lik pravo u njegovu traku na njega i pogine na licu mesta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta ovih sa Ficama bez pojasa, oni nisu dolazili na pocetku proizvodnje sa pojasom a cuo sam za slucajeve da su ljudi i skidali pa se izvlacili na to da fabricki nije imao :turned: A masovno su ljudi i vadili pojaseve pozadi kada je bila ta prica da mora da ima i pojaseve i naslon za glavu pa umesto ugradnje naslona oni izvadili pojas :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...