Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - svetla za vožnju unazad ne rade

Recommended Posts

Imam problemcic sa svetlima za voznju unazad, jednostavno ne rade. Pregledao sam sve osigurace kod akumulatora i svi su ispravni, vizuelno sam pregledao sijalice i koliko sam video vlakna su ispravna, detaljnije cu rasklopiti zadnje farove za vikend da se uverim da li je bas tako. Da li je neko imao iskustva slicne prirode? Gde se nalazi prekidac koji aktivira svetla za voznju unazad i koliko je tesko doci do njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je meni poznato automat rikverca se nalazi na zvonu menjaca... moze da bude do njega, do kablova (da je negde izgubio masu ili tako nesto) i moze da bude sijalica ili osigurac.... ako se ne razumes, najbolje je da posetis elektricara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako, u zvonu menjača, sa gornje strane... Malo je nezgodno prići, ali nije neizvodljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacnije sa zadnje strane menjaca ka kabini i prilazi se najlakse pored(kod)prednjeg desnog tocka

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo kasnim sa postom ali nemam net trenutno..

i mene zeza ista stvar, i serviser je cacnuo nesto.. radilo 5 minuta i opet prestalo. Prateci kablove napipao sam neki kontakt.. izvuko ga.. vratio.. i opet je radilo 5 minuta pa prestalo. Ali taj kontakt je meni ispred vozaca recimo.. sto mu dodje prednji levi tocak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste levi moj lapsus jer kad menjam rikverc automat nekako sam okrenut kontra od kola pa sam malo pomesao strane.zato bi neko menjao automat rikverca kod zupcastog kajsa? :thumbup::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ponovo radi, juce nasao vremena, i posto me je elektricar dvaput zavrnuo, resio ja da prepipam te kablove sam i ustanovio sam samo da je konektor koji je isao iz automata na menjacu bio otkacen, pretpostavljam da su majstori koji su radili redovan servis malo zaboravili pri menjanju filtera ulja i cega vec da vrate konektor na mesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nemaju bas nesto kod servisa da cackaju u blizini konektora ,ali bitno da je reseno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem kad je servis radjen u skodinom ovlascenom servisu u Novom Sadu (naravno nisam ga ja terao tamo, nego covek od koga sam ga kupio je u dobrim odnosima sa vlasnikom). Ko zna mozda su trzili bos pumpu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah malo po forumu ali nisam nasao temu ,

imam problem sa rikverc svetlom . (ne radi) .E sad , sijalice su ok - (proverio sam i menjao- nije do njih ) .

Jel imao ko slican problem ??? Ako ima neko resenje koje mogu sam da odradim bilo bi lepo a ako ne odo u servis ovih dana !

hvala

I da , ne rekoh Stilo 1,9 jtd , 2002 , troje vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na menjacu imas jedan jedini davac sa dzekom i dva kabla na njemu. Raskaci dzek i prespoj dva pina koja se nalaze na njemu. Obavezno pre ukljuci kontakt i pogledaj da li rade rikverc svetla. Ukoliko rade problem je u davacu zavrnutom u menjac. U suprotnom Proveri osigurace i da li neki kabal od davaca nije pukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricamo o menjacu u kabini? pogledacu to , osigurace sam proverio jos da pronadjem dzekove i moguce je da resim to .Odo odma do kola da probam -javljam da li sam sta uradio :) hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

automat rikverca na stilu jtd je iznad poluosovine (leve) gde se spaja sa menjacem 99% je to problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je osigurač OK ( vidi u upustvu koji je to ja ne znam napamet) onda provjeri stanje konektora D$ (ispod , iza akumulatora, poprskaj kontakt sprejom) i 99% prekidač koji je ušarafljen u gitribu , iznad lijeve poluosovine , ovo ti je iz vlastitog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , hvala.

Jel mogu to sam da zamenim ( jel pristupacno ) ili moram negde u servis ( na dizalicu )?

Prosto ne znam da li je nesto jednostavno pa da sam uradim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne može bez dizalice ili kanala , sve ostalo 5 minuta posla. Odšarafi prekidač (mislim da je ključ 12) unutarnji klipić poprskaj kontakt sprejom i malo ispuši kompresorom i sve vrati nazad i problem rješen

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi imam i ja isti problem sa svetlima za nazad, kako da dodjem do njih, iznutra ili spolja. Ako mi moze neko kokretno da mi objasni

E ponovo radi, juce nasao vremena, i posto me je elektricar dvaput zavrnuo, resio ja da prepipam te kablove sam i ustanovio sam samo da je konektor koji je isao iz automata na menjacu bio otkacen, pretpostavljam da su majstori koji su radili redovan servis malo zaboravili pri menjanju filtera ulja i cega vec da vrate konektor na mesto :)

Gde si nasao taj konektor? kako si dosao do njega ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kako da odvrnem taj sraf? Imam isti problem sa rikverc svetlima, cas rade cas ne, i danas sam naterao kola na kanal i pola sata pokusavao da pridjem tom kontaktu kod menjaca i nema sanse.... aj pomozite nekako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...