Jump to content
FAS Goran
zaki

Web dizajner ili neko ko zna...

Recommended Posts

Darko je moj drugar.
A site koji pominješ je pretpostavljam Greendesign.rs

To je njegov site tj. firma.

On je imao problema sa hakovanjem pa sam mu radio krpljenje rupa i osvežavanje sajta.
Sve sam mu radio na novom site-u sem logoa.
Mislim ovo je WP tema minimalno editovana tako da nije bio neki posao što se tiče dizajna.

Više je bilo problematično migrirati sadržaj na drugu lokaciju, očistiti server, zakrpiti sve i vratiti u pređašnje stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, GreenDesign je u pitanju. Darko Vidic ako se ne varam?

 

Inace, da se pohvalim da sam na drugom mestu Top dizajnera na sajtu (a ima ih oko 2000, ja mislim)
Tamo sam i poceo da radim, prvi radovi su mi upravo bili na tom sajtu.. Hvala Darku i GreenDesign-u :)

 

Na zalost, zbog posla vise nemam vremena da ucestvujem na konkursima. Kuknjava kad nema posla, a jos veca kad ima :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispade da sam ja ovde sad poslodavac koji je raspisao konkurs za web dizajnera :D

 

Brat je  pitao jel imas nekog ko radi sajtove ja reko aj raspitacu se , tako da ako neko zeli slobodno nek mi pusti ponudu pa cu ja da prosledim dalje :)

Sajt za mobilne telefone koji bi imao i opciju za online kupovinu :)

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

@joshibeast napiši malo o poslu krpljenja rupa, baš me sad zanima :)

Neko moje iskustvo sa WP-om je da sam po sebi nije toliko bušan, ali teme i pogotovu plugin-ovi jesu itekako.

 

Ja sam za fakultetski sajt sate proveo pre 2-3 godine tražeći kako im botovi pune bazu i ispalo je da je neki glupavi kalendar kroz GET slao SQL. Dobro je što su samo punili glupostima s obzirom šta je sve moglo da se uradi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u pravu si. U poslednje vreme daleko veći problem su bušni pluginovi u teme.

WP core nije imao ozbiljan vuln duže od godinu dana.

Ono što je glavni problem što naši ljudi ne rade update godinama ili im je site tako sklepani da update core-a ili teme dovodi do pucanja sajta.

Prva stvar koju rešavam je to i tako sa bude trajno. Pravim child temu i ne menjam core fajlove.

Nakon toga ide zaštita u vidu menjanja standardne login putanje, zaštita od brute force napada, .htaccess izmene za zabranu downloada osetljivih fajlova na nivou web servera, 2 factor autentifikacija i još neke fine tuning sitnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što svako pravi plugin-ove i samo je cilj da radi.

 

A i pravo da ti kažem ništa mi se nije više ogadilo od pravljenja wp plugin-ova :D

Dok sam pohvatao šta, kako i zašto i još da rade shortcode-ovi preseo mi ej i WP i ostali CMS-ovi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U firmi smo u fazi prelaska na nativne aplikacije pa jurimo ios/android developere, pa se zanimam ako ima neko ko je zainteresovan, kad bude intervju da ga pokazem HR-ovakama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražite li fulltime ili samo po ugovoru?

Mobile development je postao vrlo tražen i ima dosta firmi koje nude te usluge.

Zajedničko im je da su uglavnom dosta skupi za domaće uslove (okrenuti su stranom tržištu) a razlikuju se po tome što ima dobrih i loših :)

Ne znam kakav vam app treba i koliko kompleksan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fulltime je posao.

Trenutno smo na Vozdovcu ali kroz petnaestak dana se selimo u Airport city.

Firma se nalazi na par mesta u Evropi pocev od sedista koje je u Holandiji. Vrlo prijatna za rad, bar bih ja ove 3 godina tamo nazvao prijatnim.

 

App se razvija i unapredjuje godinama i tice se relatime chat audio video komunikacije sa raznim drugim dodatnim featurima.

E sad koliko je nesto kompleksno zavisi on mindseta koji pristupa problemu, no svakako se nove tehnologije lagano mesaju poput WebRTC u ciji napredak se uzdamo :)

Prilagodjava se raznim klijentima i koriste je firme u svom zatvorenom ekosistemu - bar trenutno.

 

Znaci svakako je app okrenuta stranom trzistu jer se kompanija izmedju ostalog bavi sip telefonijom. Toplo docekujemo nove kolege koje se na intervjuima evaluiraju strucno, ali mnogo utice stav, odnos prema poslu, drugim kolegama i zdrav pristup problemu. Trenutna zajednica je vrlo slozna, pa se trudimo da tako i ostane :thumbsup:

 

Firma ima plan da se siri u Beogradu naredne dve godine, a najam prostora koji uzimam sad je 5 godina, racunam da nije zezancija od firme :D

U ove 2 godine ekspanzije, ako neko od kolega moze da 'kilkne' u ovu atmosferu, ne vidim razlog zasto se ne bih pojavio na intervju, a ja mogu blagovremeno to da najavim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, majkicbane said:

Ja mislim bas ovaj iznad tebe (post) :D

 

Zahvaljujem se što si me se setio, ali ja trenutno imam posao :)

 

Inače, radio sam Android za master rad i držim na faxu predavanja, a iOS sada (swift) za svoju dušu učim.

U nekom freelance projeku bih rado učestvovao, ali full time posao nažalost nije opcija trenutno.

 

Inače, što se iOS programera tiče vrlo je zanimljiva situacija kod nas. Slušam sa više strana da ljudi daju ozbiljne plate onima koji su spremni samo da uče Swift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...