Jump to content
FAS Goran
zoki

Lancia Lybra - usmeravanje ventilacije

Recommended Posts

Kad ukljucim ventilaciju duva samo u staklo , a sredina i noge nista. Kad je ventilator ukljucen preko trojke cuje se pistanje vazduha i vrlo slabo duva. Pretposavljam da su se nekakve klapne unutra zaglavile ali kako doci do njih ? Cuje se zujanje unutra kada pritisnem dugme i nekakvo kretanje ali... Ako mora da se skida onaj sklop ispod nogu suvozaca jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ treba. Ponekad će da radi kako treba, ponekad neće, ali uglavnom - SKIDA SE CEO SREDIŠNJI MOST, ĆISTI, PERE, PODMAZUJE, I ONDA RADI SLEDEĆIH 5 gonina kako treba. Strpljenja i živaca, uobičajeno. To i meni predstoji. Nekad mi radi grejanje levog dela vozila, nekad ne radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pravi servis nije to neki preveliki posao. Kao recimo menjanje kvačila ili generalna ili tako nešto. Centralni stub se rastavi za sat i po, i sve se namesti i sredi za cirka 3 -4 sata. He ali najveći problem većine majstora što ne zna kako da ti to vreme naplati, jer nema neke prevelike zamene delova osim samog njegovog rada. Većina neće njih time da se bavi.

I menjanje filera klime što je češće moguće, nema neke velike mudrosti odvrne se pogleda se filter pa ako i nije baš previše oštećen i prljav vrati se. Uštedi posle takve zezancije.

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

raskaci dzek sa motora za usmeravanje vazduha,daj kontakt,skini kontakt,vrati dzek,daj kontakt i polako izmenjaj sve polozaje ako nije nista zaglavljeno ili polomljeno treba da proradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je to normalno ili ne, ali meni se čini kao problem. U pitanju je Lybra 1.8, benzinac. U toku vožnje, bez obzira da li je klima uključena ili ne, meni se desna strana centralne konzole (deo gde su komanda i otvori od klime) greje. Nema veze da li je uključena na grejanje ili hlađenje. Sama klimatizacija funkcioniše kako treba, na rešetke duva hladan vazduh, i usmeravanje je ok.

U autu je još pre dve godine ugrađen gas, pa sad sumnjam da nije i tu nešto zeznuto, pošto se za gasnu instalaciju uzima dovod od tople vode.

Da li se neko sreo sa sličnim problemom i da li ima predlog za rešenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa uzima se voda ali rasprsivac ili ako je vec seqvent nista ne stoji u tabli,sve je ispod haube,a ako sam te dobro razumeo tebi se tabla u odredjenom delu greje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skini te ventilacione otvore i deo sa komandama, to je bar lako i proveri da li duva odnekud topao vazduh, ili se greje elektronika u kontroli klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne duva niotkuda topao vazduh niti da se greje elektronika, vec je topao onaj deo pored suvozackih nogu, duz prednje police i sredisnja konzola sa desne strane. Imam utisak da tu negde prolazi neko crevo sa dovodom tople vode koje bi inace trebalo da bude iskljuceno, osim u slucaju da zelim grejanje. Videcu za vikend da li cu imati vremena da otvaram sredisnju konzolu i da istrazujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa ventilacijom na Libri 1.9JTD, naime iz nekog razloga kada se usmerivaci postave da duvaju centralno nista se ne desava, produvava mozda malo gore i dole ali po sredini nista, dok i gornje i donje usmerenje potpuno normalno rade, da li se neko sretao sa ovakvim problemom i kako bi to mogao da resim? Jedno vreme se desavalo da kada se duze ostavi da radi sama produva po sredini ali sada se cak ni to vise ne desava i posle duzih voznji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko se ja razumem u "medicinu" - tebi Mrkyone ne rade dobro klapne. Ne gine ti demontaža centralnog upravljačkog stuba, pa polako, natenane... To samo od sebe - hoće/neće, sigurno više "neće" dok se stručno ne popravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- raskaci dzek sa motora za usmeravanje vazduha,daj kontakt,skini kontakt,vrati dzek,daj kontakt i polako izmenjaj sve polozaje ako nije nista zaglavljeno ili polomljeno treba da proradi

A gde se nalazi taj dzek motora za usmeravanje vazduha?

- na konzoli ventilacije sa bocne strane

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42037

Share this post


Link to post
Share on other sites

"- na konzoli ventilacije sa bocne strane "

Moze li neko molim Vas da mi objasni malo bolje ovu rechenicu i gde se to konkretno nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je Nesha mislio na konzolu kontrole klime,jer dzek jedino moze da bude udenut u nju.

U tom slucaju moras da izvadis konzolu napolje ili ima neki prilaz zsa zadnje strane,a mozda cak mozes i da izvadis pixlu napoljepa onda nekako da pristupis dzekovima koncole klime.

Uglavnom sve se vadi na sraf i zabicu i vrlo je lako i logicno to rasklopiti,samo treba imati odgovarajuce toraxe i inbuse i tanak i spicast srafciger za zabice,i naravno potrebno je malo zivaca i paznje.

Ispregledaj malo ovaj sajt,jeste na Grckom,ali zato je tu Google prvodilac,a i slike su dosta detaljne,mislim da ces naci neke interesantne stvari.

http://lancialybra.mlemo.gr/doityourself/fit_unfit/clima/clima.htm

http://lancialybra.mlemo.gr/doityourself/fit_unfit/ics/ics_unfit.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na pojasnjenju probacu to da uradim, pa da vidimo sta ce biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da postavim jos jedan koristan link :coffee: ,ako ga do sada vec niste pronasli :whistle:

Srednji deo table i sve oko njega na Lybri-rsasturen u sitna crevca :blink:

http://lancialybra.mlemo.gr/doityourself/fit_unfit/kentriki_konsola/unfit.htm

Izgleda potresno :unsure: zar ne :huh: ,ali sto se mora nije tesko :lol:

ko ga zanima sta tu pise,nek uradi copy-paste na ovom linku

http://translate.google.com/?hl=sr&tab=wT#

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari ja sam rastavio ceo srednji deo na mojoj lanci, boga pitaj kako cu posle da sastavim ali sve je to dzaba jer ja i dalje ne mogu da vidim gde je problem sa klpnom mogu samo da je pipnem ili na silu pomerim vrhovima prstiju ali to i dalje ne resava moj problem i deluje mi kao da sam dzabe razbucao pola auta, moze li neko da pomogne, imam utisak kao da je klapna prezupcila negde ili tako nesto ali to je nemoguce videti iz ove perspektive :S

Pomgajteeee ko zna nesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juuhuuu ima li ko ziv, da mi kaze nesto na tu temu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja da ti kažem. Uzmi sve delove koje si poskidao, stavi u jednu kesu. Dobro zatvori. Okreni Mikija (TIM SERVIS) na mobilni i zakaži mu posetu...Ostalo je lako. Inače, taj deo sa sve uredjajem za hladjenje i grejanje je dosta zeznut i verovatno ga je potrebno celog vaditi napolje, što podrazumeva skidanje instrument table i demontažu središnje konzole. Usled ove okolnosti ja 2 puta godišnje idem kod Mikija da mi namesti auto na "zimski" režim ili na "letnji" režim. Naime, na levoj polovini (mojoj strani) nemam kontrolu nad intenzitetom toplote i hladnoće. Kombinacija "ILI-ILI". U pitanju mi je klapna koja ne radi (elektromotor koji je ne pokreće) i zbog toga sam dva puta odustajao da mi se to radi, jer je postupak demontaže celog fronta enterijera neizbežan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A imas li njegov broj?

Ja nemam problem sa toplo hladno, nego sto nece da mi duva po sredini, ja sam to sad prstima (iskasapih ruke srkoz) pomerio ali ona sad stalno stoji otvorena na sredini pa ne duva gore i dole :S

A rastavio sam pola auto ne znam ni da li mogu takvog da ga vozim :S

Izgleda da nekad nije najpametnije biti sam svoj majstor :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi kaze gde se otprilike nalaze te klapne za usmeravanje vazduha?

I ja izvesno vreme kuburim sa njima... Hteo bih sam da pokusam popraviti.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

klapne se nalaze u tri lepe...bippppppppppppppppppppppp...danas sam sve rasturio, celu konzolu, sve napolje povadio, ali do klapne ne mogu da dodjem, toliko je .....ano da je cudo.

nista nije problem skinut, ali je problem doci do klapni, meni klima radi ok skroz, samo me zeza ta klapna, dodirujem je vrhovima prstiju, otkacila se od motorica i gde god da je usmerim, ona duva i gore i dole, ali najjace duva napred...drzim je prstima, upalim klimu gurnem klapnu i zadam da duva gore i duva kao mutav, dole isto tako...a ne mogu da vidim gde se otkacila od motora, a ima ceo mehanizam za usmeravanje...sutra vracam pa nek duva gde hoce, bitno je da duva... :turned: :turned: :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...