Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

...ali...u ovoj reklami sa tunelom ipak ima nekih novina. Počeo Schumacher da odrađuje ugovor za Mercedes GP :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma mi se svidja u sivo-metalik boji. Crvena je cist promasaj. Iako nisam ljubitelj MB, ovaj automobil je odlican i nije dosadan kao ostali modeli Mercedesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mercedes%20sls%20safety%20car%2011.jpg

Sa startom nove sezone Formule 1, odnosno od trke u Bahreinu 14. marta, stiže i novi Safety Car. Mercedes SLS AMG, a zamenjuje SL 63 AMG koji je protekle dve sezone bio Official F1 Safety Car.

S'druge strane, kao i u 2008. i 2009. Mercedesov C 63 AMG Estate i dalje ostaje zvanični F1 Medical Car.

mercedes%20sls%20safety%20car%201.jpg

SLS AMG F1 Safety Car će inače voziti 38-godišnji Nemac Bernd Maylander.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes SLS AMG predstavljen u Beogradu

mercedes%20sls%20amg%201.jpg

Kompanija Mercedes-Benz SCG je 18. marta u BelExpo Centru premijerno predstavila sportski automobil SLS AMG.

SLS AMG je nastavak legendarnog Mercedes-Benz modela SL300 iz 1955. godine koji je proglašen i za najbolji sportski automobil 20. veka. U prisustvu velikog broja uglednih zvanica iz sveta biznisa, politike, javnog života, kompanija je predstavila najekskluzivniji Mercedes-Benz model - SLS AMG.

Avionska posada, kapetan i putnici aviona ukrcali su se i poleteli u nezaboravno putovanje koje je kompanija Mercedes-Benz priredila za sve zvanice u Belexpo Centru. Događaj je bio u znaku aviona koji se ukrcava, poleće i nastavlja svoje putovanje uz nastup baletske grupe Dance Plus, originalne muzike Alektik studija, ART Box filharmonije i manekenki Miss Yu koje su na modnom defileu ponele Mercedes-Benz formula 1 kacige.

Ukrcavanje je počelo obraćanjem generalnog direktora kompanije Mercedes-Benz SCG, Andreas Bindera prisutnim gostima i pozivom da se udobno smeste, vežu pojaseve i spreme na poletanje.

U drugom delu prostora BelExpo Centra, let je nastavljen uz izvanredan scenski nastup i nezaboravni doživljaj uz zvuke motora najnovijeg Mercedes-Benz automobila.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

mercedes%20sls%201111.jpg

Pojavile su se prve fotografije trkačke GT3 verzije novog Mercedesa SLS AMG, koji će kao SLS 63 AMG GT3 svim zainteresovanim kupcima biti na raspolaganju za sezonu 2011. Konkretnijih detalja još nema, sem da njegov V8 motor sada razvija oko 600 konja i da je auto značajno lakši od standardnog modela. Deo paketa čine i zaštitni kavez, šestostepeni sekvencijalni menjač i novi kokpit.

42980-mercedes%20sls%201.jpg

mercedes%20sls%20111.jpg

Takođe još nije poznata ni cena, dok standardni SLS AMG (sa 571KS, može do 317 km/h) u Nemačkoj ima cenu od 177.310 eura.

42981-mercedes%20sls%2011.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa drugari da vam se pohvalim da sam danas na stazi NAVAK u Subotistu imao priliku i vozio Mercedes SLS AMG!!!! :thumbsup: Naime u okviru Mercedes Benz Star Experience-a sam bio u prilici da vozim i gotovo sve MB modele: SL 500, S 400 Hibrid, E 350, SLK, CLK, ML, ML AMG, GL, G 500, GLK, ....

Iako nisam preterani ljubitelj MB danas sam se odusevio koliko udobnosti, luksuza, snage i brzine pruzaju testirani modeli.

SLS AMG je posebna prica ubrzanje je neverovatno gotovo nestvarno, zvuk je ludacki, izgled drugaciji od ostalih nekome se svidja a nekome ne, max. brzina 317 ogranicena elektronski(ja sam nagurao oko 200 kmh i proleteo izmedju cunjeva gde je bilo planirano zaustavljanje- LUUUUUUDO), menjac neverovatan u manual modu trazi vezbu jer motor vrlo lako uleti u crveno, odusevljen sam silom koja deluje na vozaca i na pravcu i u krivinama ma prava ludnica, neverovatna igracka za oko 200k evrica.

U sklopu programa bila je i offroad voznja, sigurna voznja i naravno sportska voznja (AMG modeli su ludilo), cak smo dobili i neke diplome, generalno vrlo lepo iskustvo.

rEzq9.jpg

rEBVi.jpg rEEpr.jpg

A evo i jos nekih

JW_xA.jpg JX21J.jpg

JX710.jpg JX9w9.jpg

JXc0i.jpg JXevr.jpg

JXjuJ.jpg JXou0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami :rolleyes: ,Branko :welcome: lepo ti stoji ovaj SLS AMG :thumbup:

i da ga dovezes na sledece okupljanje B)

ako si ga malko nagazio :yes ,ko bi odoleo da ne stisne papucicu :whistle: gasa u takvoj azdaji :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam  cuo i video na kratko ovo cudo na tockovima :unworthy: ,neverovatan je uzivo,a tek sto se cuje,sjajan zvuk,tj rika motora,jedino sto sam cuo je  zvuk enca,na metar od mene.stvarno mocno izgleda sls amg live :thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto, ma sta lep, prelep. Jedino mi se ne svidjaju farovi, ne zato sto nisu lepi, naprotiv, ali su vec vidjeni na jednom Japancu za US trziste,

Infiniti G35

d7gv9.jpg

Ispravite me ako gresim, ali ja sam sa ovim autom presao mnogo milja po USA, i kada sam video SLS to mi je bila prva asocijacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes SLS AMG slupan u Rusiji

46792-mercedes%20sls%201.jpg

46793-mercedes%20sls%2011.jpg

--------------------------

A, Rus u klipu kaže...''o maj gudnes...'' :wallbash:

Još nema onih koji tako kod nas pričaju...al' biće garant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes SLS AMG Review - Auto Express

------------------------------------

sls-amg.jpg

Ukoliko vam se izgled modela SLS AMG odnekud činio poznat bili ste u pravu, Nemački sportista je ustvari nova generacija Dodge Vipera.

:whistle:

Novi Dodge Viper je krenuo u razvoj u momentu kada je Daimler bio vlasnik Chryslera. Mercedes je tada razmišljao o uvođenju sličnog modela, a s obzirom da je Chrysler već bio obavio dobar deo posla na razvoju svog modela, Nemci su jednostavno posudili ono što im je trebalo…Ova vest neće iznenaditi mnoge koji su od samog početka tvrdili kako je novi SLS AMG svojim proporcijama i karakterom vrlo blizak Chryslerovom modelu. Prema tvrdnjama neimenovanog izvora, Mercedesovi inženjeri od Cryslera su posudili aluminijumsku šasiju koja se tada nalazila u fazi prototipa. Amerikanci su na njoj taman isprobavali novi sistem oslanjanja kada je društvo iz Mercedesovog tima zaključilo kako im baš to treba.

Uskoro su obe kompanije paralelno nastavile razvijati ovaj automobil sve do raskida saradnje između Daimlera i Chryslera, kada su Amerikanci upali u finansijske probleme i odustali od daljeg rada na novom Viperu. Mercedes nije imao takvih problema pa je projekat išao dalje i završio na svima poznati način. Uspoređivati ova dva modela trenutno je vrlo nezahvalno jer u pogledu izrade, filozofije, dizajna i luksuza koji nude nemaju previše zajedničkog. Nova generacija Vipera nikada nije zaživela da bi smo mogli videti koliko bi ona i SLS AMG zaista bili slični.

Postoje određene špekulacije kako Dodge vraća Viper početkom 2012. godine, a novi model bi navodno trebao biti zasnovan na aluminijskoj platformi koju će pogoniti V8 agregat. Ne čini li vam se to od nekud poznato... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kicherer Mercedes SLS AMG Black Edition

kicherer%20sls%20amg%201.jpg

Kichererov je predstavio novi styling i performance paket za Mercedes SLS AMG, a nazvao ga je Black Edition.

U kratkoj vesti se kaže da je Kicherer za ovaj SLS AMG u mat crnom izdanju predvideo novi prednji spojer, revidirani zadnji difuzor, komplet RS-1 točkova od 20 inča, podešavajuće sportsko ogibljenje, sportski izduvni sistem od nerđajućeg čelika, mat crne detalje spolja (umesto fabričkog hroma) i Kicherer logo na haubi.

kicherer%20sls%20amg%201111.jpg

kicherer%20sls%20amg%20111.jpg

Što se 6.3 litarskog V8 motora tiče, umesto fabričkih 420kW/571KS Kichererov SLS AMG Black Edition sada raspolaže sa 462kW/629KS.

kicherer%20sls%20amg%2011.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamann Mercedes SLS AMG

Hamann%20SLS%20AMG%201.jpg

Hamann se prilikom doterivanja Mercedesa SLS AMG (bar za sada) nije bavio pojačanjem njegovog V8 motora sa 571KS i 650 Nm obrtnog momenta, već novim točkovima, izduvnim sistemom i ogibljenjem.

To znači da će vlasnici SLS AMG-a kod ovog tjunera moći da nabave novi set točkova od 21 inča (gume 245/30 ZR21 napred i 295/25 ZR21 pozadi) i novi sportski izduvni sistem sa četiri završetka, a treba reći da je auto sada i za 30 mm bliži asfaltu.

Hamann%20SLS%20AMG%2011.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brabus Mercedes SLS AMG

Brabus%20SLS%20111.jpg

Brabus, nemačka tjuning kuća specijalizovana za obradu automobila sa trokrakom zvezdom, u svojoj ponudi naravno ima i modifikovani Mercedes SLS AMG.

Aero paket od ugljeničnih vlakana obuhvata i novi prednji spojler, doterani prednji branik, spojler na poklopcu prtljažnika i zadnji difuzor, a tu su i lakši titanium izduvni sistem sa četiri završetka, podešavajuće ogibljenje, set Brabus F PLATINUM EDITION točkova od 20 i 21 inča (sa gumama Yokohama ili Pirelli 275/30 ZR 20 napred i 295/25 ZR 21 pozadi) i modifikovani enterijer (kožna sedišta i volan prošiveni crvenim koncem, novi brzinomer, Brabus oznake...)

Brabus%20SLS%2011.jpg

Što se motora tiče, u pripremi je pojačnaje njegove snage, a dok se to ne desi ovde samo još podsećanje da se za pogon fabričkog SLS AMG-a brine V8 agregat sa 420kW/571KS pri 6800 o/min. i 650 Nm obrtnog momenta pri 4750 o/min.

Brabus%20SLS%201.jpg

Brabus%20SLS%201111.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je u SAT-u...Kazu da gore navedene performanse moze da ispuni uz 100-oktansko gorivo,a da je na obicnom za pola sekunde sporiji...

Daleko od toga da nije dobar,ali mene ovaj auto nije odusevio nesto specijalno,svi ga hvale kao da je svemirski brod...Ima i boljih i lepsih...

Edited by Vuchina

Share this post


Link to post
Share on other sites

wheelsandmore%20mercedes%20sls%2011.jpg

Nemački tjuner Wheelsandmore je svoju ponudu dopunio sa paketima za Mercedes SLS AMG i SLR.

Wheelsandmore za SLS AMG u stvari nudi dva paketa; prvi znači da je V8 motor pojačan na 610KS, a drugi da ima 624KS (serijski model raspolaže sa 571KS).

wheelsandmore%20mercedes%20sls111.jpg

Zasluga za to pripada pre svega novom sportskom izduvnom sistemu i reprogramiranoj elektronskoj kontrolnoj jedinici motora, dok je maksimalna brzina ograničena na 325 km/h.

wheelsandmore%20mercedes%20sls%201.jpg

Wheelsandmore naravno za SLS AMG u svojoj ponudi ima i set novih točkova, i to 20-inčnih (gume 265/30/20 napred i 285/30/20 pozadi). Od marta sledeće godine kupci će moći da dobiju i komplet 21-inčnih točkova.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...