Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - rešenje ECU problema

Recommended Posts

Ok, to me zanimalo. Mada kad se otvori ECU, isto izgleda unutra i isti je raspored, pa mi je palo na pamet da mozda i ona moze da se resi na isti nacin (iako mozda nije ista, mada ne znam sta nije isto... vrednosti neke, raspored kontakta odredjenih...?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vam docaram moj problem sa ecu-om.kupim ja lanciu y 1.2 8v 2001 kad sam ga probavao cim ga upalim njoj padnu obrtaji pa za par sekundi bude sve u redu,u voznji sve savrseno jedino se to desavalo kad je upalim biola hladna ili vruca non stop je goela lampica za kvar ona zuta sa slikom motora.jedan majstor kaze ovo drugi ono i tako dok jednog dana motor nije poceo da radi na dva klipa ja odem kod majstora da uradim ecu,a on toliko los da nemoze da se popravi.Ja odlucim da kupim polovni nadjem ga preko veze za 100 eura kad sam ga promeno auto super radi sve ok al mi se sad javlja jedan mali veliki problem.auto ide normalno sve ok kad odjednom auto se ugasi izbaci gresku onu lampicu vec pomenutu i kod kljuc ja pokusam da upalim a ona smo vergla i nista necuje se ni da radi pumpa izadjem napolje dignem haubu pored akumulatora se nalaze releji i osiguraci od motornog kompjutera izvucem osigurac i odma ga vratim sednem u auto on upali i tako vozim od prilike 20-30-nekad 50 km bez problema i onda mi se to opet desava da lije neko imao takav problem ili je i ovaj polovni ecu los stalije nemam pojma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Los, najverovatnije! Procitaj iskustva u vezi Stilovog 1.6 ECU. Slicna iskustva ces i tamo naci. :ermm:

Ne znam kako izgleda i gde je pozicioniran taj komp. ali po svemu ... mrka kapa.

Nadam se ipak da gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Kupio sam nedavno puntica i imam iste simptome kao i ostali koji su pisali u ovoj temi. Vise majstora mi je reklo da je u pitanju ECU. Interesuje me da li moze neko da mi preporuci nekog majstora u Subotici ili bar u nekom blizem gradu, koji moze da mi reprogramira ecu ili sta vec kao ti momci iz beograda koje ste hvalili.

I interesuje me jos jedna stvar, posto se meni ovo desava iskljucivo kada palim auto tako padnu obrtaji na 500-600 i tako radi na 2 klipa otprilike 3-4 sekunde i onda pocne raditi kao satic, a ja bih trebao za par dana da krenem na dugo putovanje i sada sam u strahu i ne znam sta da radim. Da li moze da mi se desi da ecu totalno rikne odjednom ili ce on postepeno da crkava?

Hvala na savetu i pomoci unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega pozdrav svima!

Evo moje price..Sve je bilo gotovo, gledao sam nekog puntica 1.2 2006 nepunih 30000 presao (tacna je km, znam coveka) i onda se desi da cujem od jednog prijatelja da ti puntici imaju veliki problem sa tim kompjuterom itd.. u prethodnim postovima je vec sve navedeno. Pitam za savet, sta biste mi predlozili da radim. Da li je nuzno da taj komp rikne na skoro svakom punticu ili su ovo izolovani slucajevi (pitam sve ovo zato sto sam veliki lajk sto se tice automobila), da li uz redovno odrzavanje se moze produziti vek ili je to od slucaja do slucaja? I da li su oni nesto unapredjivali te kompjutere posto je ovo noviji, iz 2006. A po bi trebalo da bude punto mk2?

Izvinjavam se ako zatrpavam temu, zeleo bih da procitam vasa misljenja. Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da mu menjas svecice redovno, i kablove da proveris, eventualno zamenis preventivno, jer je to, izmedju ostalog povezivano sa crkavanjem ECU-a.

E, to ostalo zna samo fabrika. Crkava na dobrom broju vozila, i veca je verovatnoca da ce u zivotnom veku auta crci, nego da ce preziveti...:)

Unapredjivano nista nije sto se toga tice. Ugradjuje se isto i ako i vrapci vec znaju da nesto sa tim nije u redu. To ti spada u normalno "odrzavanje", kao i tork senzor, sajle biraca brzina, razni dihtunzi i semerinzi, sto na motoru, sto menjacu i tako te "sitnice" koje voznju Puntica cine neodoljivom...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru. Bas sam u velikoj dilemi, stavise blize sam da odustanem od kupovine i to zahvaljujuci vama ovde na forumu, hvala. I jos jedno pitanje, zar se taj kompjuter ne ugradjuje i na ostale modele punta 1.1, 1.3 MJ itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi odustao zbog toga? Bukvalno svaki auto ima kompjutere danas i to mnogo slozenije od tog sto ima punto. Punto ti je nesto najprostije i najjeftinije sto postoji danas na trzistu. Pitanje je da li ce a i kada ce da dodje do problema sa kompjuterom. Obicno se desi od 100-150hkm ali ima i puno slucajeva da se nije ni desilo, a i reparacija ti je valjda oko 100e sto i nije neka cifra za auto tih godina. Ti ces kroz cenu njegovog odrzavanja da ustedih tih 100e x puta do tog nemilog dogadjaja (ukoliko bude bio).

Taj tvoj punto je nov, jos nije ni na veliki servis bio, zar stvarno mislis da ce pre da crkne auto nego da izdrzi do velikog servisa!? Slobodno kupi tog punta, neces da se pokajes sigurno! Taj tvoj prijatelj je to negde nesto cuo pa bi da ispadne pametan koliko vidim, pa umesto novog punta ti da kupis neko groblje od 250hkm druge marke, i bices puuno zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Punta ovde mozes naci sve standardne bolesti i kako ih resiti (bar dobru vecinu). Tako da sa tim autom neces imati nepoznanica. Skoro da mozes da napravis plan odrzavanja i pre nego nesto ode u vecna lovista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega pozdrav svima!

Evo moje price..Sve je bilo gotovo, gledao sam nekog puntica 1.2 2006 nepunih 30000 presao (tacna je km, znam coveka) i onda se desi da cujem od jednog prijatelja da ti puntici imaju veliki problem sa tim kompjuterom itd.. u prethodnim postovima je vec sve navedeno. Pitam za savet, sta biste mi predlozili da radim. Da li je nuzno da taj komp rikne na skoro svakom punticu ili su ovo izolovani slucajevi (pitam sve ovo zato sto sam veliki lajk sto se tice automobila), da li uz redovno odrzavanje se moze produziti vek ili je to od slucaja do slucaja? I da li su oni nesto unapredjivali te kompjutere posto je ovo noviji, iz 2006. A po bi trebalo da bude punto mk2?

Izvinjavam se ako zatrpavam temu, zeleo bih da procitam vasa misljenja. Hvala..

neće ti kompjuter praviti problem bar narednih 60,70 hiljada km,ali za ostale gluposti (uglavnom sitnice) ne garantujem. uglavnom razmisli,održavanje za punta nije previše skupo,pa čak i da rikne taj hebeni komp,reparacija je negde oko 10 soma dindži (ako se ne s*ebe toliko da ne može da se reparira).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je zaista pravih 30 000km ne puštaj ta kola! Da znam da će i 100% crkći na 100 000km uzeo bih ga ako imam 70 000km bezbrižne vožnje i posle toga intervenciju od 100e. A druga stvar, ne mora uopšte da se desi da ti crkne. Po meni Punto kao i svaki Fiat ima neke sitne greškice koje se ispoljavaju, npr dosta novih automobila iz Kragujevca je imalo problem sa servom što je fabrika i priznavala i menjala ih o svom trošku. ali kad se sve sabere dobar je to auto. Zaista lepo ide za tu konjažu i ako ga paziš može jako malo da troši. Sve zavisi od cene po kojoj možeš da ga uzmeš, ako je povoljno ne bih propustio nijedna kola sa tolikom kilometražom jer šta god mu radio prethodni vlasnik nije mogao da ga uništi za toliko. Kao što kaže Jugoslav Evrić (Indeksovo pozorište): Najbolji auto je nov auto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo,

zanima me koliko kosta ovaj kom. sada? posle 170 000 KM i moj je riknuo, imam one simptome, prestankom rada dva cilindra. kako ne dolazi struja tamo nesto i sl...pa zanima me da linekoj zna koja mu je cena danase, polovni ili novi....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema polovni, ne pasuje. star ne moze da se popravi. kupio sam nov. ovde sokoro 900 eura je kostalo, al mi je drug doneo iz italije za 400 eura + 50 eura za promeni. sve na sve 450 eura, jebi ga, bar je nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, može sve...možda kod vas u Velesu to još uvek ne znaju da srede. Ali ok, bitno je da si rešio problem. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo sam problema na ecu, fiat palio 1.2 8v 2001.god. pa bih hteo da ga zamenim. Na njemu je oznaka AIW 59F/BW. Za punta je ista oznaka, ali su razlicita zadnja dva slova. Molim nekog ko se razume da mi kaze da li odgovara ecu od punta i sta znace ova zadnja dva slova. Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, takodje imem problem sa ecu,pali na 2 i prebaci na 4 posle sekund i posle radi savrseno ,izvod za bobine je u pitanju to crkava jer elektronika nije kvalitetna,neko je pomenuo tranzistor neki to je ustvari kao modul paljenja kod jugica samo slozenije i integrisano radi tako da kad dobije signal od senzora otvori gejt i napuni bobinu a to je ustvari ono sto crkava jer se greje ja sutra zovem KIT komerc da vidim posto je nov ecu ili Stojanov ovi iz AE mi kazu da mogu popraviti za 100 e to je zadnja opcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj trositi vreme na zvanje ovlascenih, osim ako neces da se otvoris za hiljadarku jevrica.

Veca je verovatnoca da ga ima AP nego KIT, ali vidi na oba mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam vase postove i od ovoliko problema oko ECU mislim da cu prodati svog punta dok mu je ECU dobar :D i kupiti nesto bez kompa tipa yuga :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...