Jump to content
FAS Goran
JTD-Power

Stilo - suvozačevo sedište škripi

Recommended Posts

pre ned dana je pocelo suvozacevo sediste da mi skripi kad neko sedne na njega... zvao sam u oglasima, polovno od 60e do 80e za sediste...

da neko mozda kojim slucajem ne zna kako da se resim ovog problema... dal to moze neko da rasije pa da zameni feder...ili sta god?!?!

P O M O C ! ! ! poludecu... :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes da ga zavaris,pecne se malo ali nije resenje bolje uzmi novo kad vec mozes jedno sediste posto se uglavnom prodaju u kompletu

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam taj problem u nastajanju (sve je glasnije svaki mesec), al sam sredio - kad vozim nekoga odvrnem jace muziku i ne nerviram se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz malo alata i vremena moze da se sredi u varijanti uradi sam

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam taj problem u nastajanju (sve je glasnije svaki mesec), al sam sredio - kad vozim nekoga odvrnem jace muziku i ne nerviram se :D

To i ja isto radim hahaha :D al realno to nije resenja...

mikisxy , jel moze nesto konkretnije...?!?! iskreno nisam neki majstor, i nebi da petljam...pre bih dao nekom lupam 20-30e... nego ja da se biiip, a verovatno bih napravio jos vece sr....!!!

boki , ma uzeo bih ja,to je najmanji problem samo mi fali malo vremena(citaj para) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad budes resio da "eliminisemo" cvrcka javi se,no problemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice skrpe sjedista, imao sam isti problem...problem je u zicama koje su u naslonjacu. Naime, spomenuta zica je ispala iz svoga lezista, tj iz metalnog rama. Najlakse je da se skine presvlaka(skidanje je lako) i sa zadnje strane sjedista pridje.Mora se gurnuti ruka gore prema naslonjacu za glavu i napipati zica,te je vratiti u svoje leziste.

P.S Treba biti spreman na manje povrede na rukama:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio da uslikam jednostavnu operaciju,s tim da ja na tu ispalu zicu navucem parce prelivnog creva i zaboravis na taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozel ko detaljno objasnit kako skinut navlaku sa sjedista.... da dodjem do tih zica sto skripe... ubija me u pojam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fCxBS.jpg

Duz leve, desne i donje ivice imaju kao neke plasticne sine za koje su ova tri kraja samo 'zaturena'. Na ovoj slici kao da je malo pocelo da se izvlaci (kod strelica). Samo zaturis prste i polako u smeru strelica izvuces tu plasticnu letvicu koja 'zakopcava' sediste.

Kod mene je problem bio u jednoj od dve sipke koje su presvucene plastikom. Nije ispala iz lezista ali se ta plastika skinula jer unutrasnji metalni delovi sedista nisu obradjeni pa je poceo da skripi metal o metal. Ja sam stavio malo izolir trake i to je to.

I kao sto je srdjans rekao budi spreman na stitne posekotine. :no Ili koristi rukavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

okk evo skonto sam kako otvorit .. ovu presvlaku samo kad sam gledo.... unutra ima neka sajla..... i neke zice celicne nevidjo nigdje da je se ista otkacilo tako da cu morat malo detaljnije.. pregledat...... da bi rijesio tu skripu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to riješio sa izolr trakom a škripu stvaraju dvije deblje uspravne šipke koje drže one tanje vodoravne.:rofl:

Te deblje idu sa lijeve i desne strane i pri vrhu sjedišta su zakrivljene i ulaze u neke otvore (tu i završavaju).

Lako se izvuku iz tih otvore i omotaju izolir trakom. (ruke su mi se izgrebale malo ali ništa strašno):rambo:

Kada sam otvorio platno ni ja nisam vidio da se išta otkačilo ali kada povučeš prema sebi one vodoravne žice i simuliraš naslanjanje na sjedište, skontaš da škripu stvaraju te uspravne šipke(obično jedna) i žuljaju od otvore (rupe) u koje ulaze.

Da nisam čitao pojedine postove sa ovog foruma i danas bi me to nerviralo.:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pocelo i meni da skripi suvozacevo sediste :wallbash:

Ovde je sve lepo opisano samo me zanima da li postoji opasnost da "ispucam"

airbag (imam ih u oba sedista)? Bojim se da na kraju ne bude skuplja dara nego mera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos bolje je na njih navuci neko malo crevce ako imate,moze da bud eneko prelivno jel i izolir traka ce vremenom da se pocepa i krenuce ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na detaljnim uputstvima!!! Snasao sam se bez problema, odmah odradio i suvozacevo sediste iako nije cvilelo ko vozacevo!!! Sad se vozim i bez pojacane muzike :-)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem al nisam usleo presvlaku da skinem da namestim taj feder, da li moze neko opsirnije da mi objasnk kako to da skinem, nisam razumeo da li dve sine koje su sa leve i desne strane trebaju da se izvuku ili sta? Moje sediste ima torbicu pozadi pa me zato malo buni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas donjim delom presvlake plasticni "U" profil (kao plasticne lajsne). Samo to raskacis i bocni delovi posle lako idu.

Nakon toga povuces navlaku uvis i imas pristup mehanizmu sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vadi se nista, imas te plasticne profile sa 3 strane (sa donje strane i bokova) koje raskacis, a gornji deo je usiven za presvlaku.

I samo kada raskacis te 3 strane podignes zadnju stranu uvis. Sasvim dovoljno mesta da se sredi sta ne valja u mehanizmu, eventualno podmazu vodjice podesavanja lumbalnog dela (mada je sve vecinom plastika) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi hvala puno, ispod tih sipki tacnije plastika u sredini nema sanse da je odkacil ili izvucem, al.pokisacu malo nemalo na sili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo skidaj donji deo, pogledaj na samim krajevima i videces kako izgledaju plasticni profili i kako da ih raskacis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...