Jump to content
FAS Goran
hisd

Kablovi za svećice / oštećenje kablova

Recommended Posts

187? :w00t:

Ja sam po cajgeru uspeo maximum 190, ali je bila nizbrdica ona dugačka kad ideš ka Novom Sadu...kad izađeš na autoput ide uzbrdo i loš put, pa onda ko staklo lep put nizbrdo (davno beše možda je to drugačije sad)...

A kod mene je treća praktično druga...sa 20 na sat nastavim da ubrzavam trećom bez osećaja mučenja auta, drugom ne može preko 80 na sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 187 ..ne moraš mnogo da se čudiš

Fabrika daje garanciju na godine ili kilometre, i ne mogu to da ispune za masu motora sa vrhunskim komponentama,

I cena kola bi bila mnogo veća

Svi bi se naslanjali na gas non stop, možeš da ga saraniš i ovako ali ako si svestan da je to mali gradski auto sa živahnim motorm nema potrebe.

Zato ugradjuju delove odredjenih performansi da bi trajao, ne štiti motor samo blokada...nego svi delovi koje ima trkački a nema gradski auto.

A i ne zanima ih da bude najbrži u klasi ..... kao što je nekad bio slučaj sa Peugeot GTI, golf 2 GTI, kadett GSI, itd.

Ako u garanciji budžiš sam, gubiš istu.

Da skroz se drugačije ponaša 6 i 5 brzina.

Laže cajger na puntu preko 10 debelo... navigacija ne

Jel ti radi sad auto kako treba ?

Edited by Čika Kure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je ovo bajata tema, ja sam Tesla kablove stavio još pre ihaaaj, onda kad sam pisao o tome i nemam otad problema sa time :)

A za 187 se čudim jer je meni po fabričkim specifikacijama 172 max čini mi se..

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da zamenim kablove sad kad mi bude doslo vreme za veliki servis (za nekih dva meseca). A kablove sam kupio pre mesec dana u Delti jer su bili na akciji. Ovaj lik sto radi tamo mi je spomenuo da je to lager starijih delova, ali ja kao ma nema veze. I danas bas izvadim kablove da vidim datum proizvodnje i vidim da pise da je proizveden 2008, tacnije pise Data Scad. 18/06/08. Tako da ce kablovi biti stari maltene 4 godine kad ih budem stavio, jel zna neko da li to ima bilo kakav uticaj na kvalitet tih kablova, mislim to sto stoje 4 godine? Po nekoj mojoj logici bi trebalo da su ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam isao do prodavnice da vidim koje kablove imaju za punta 2 1.2 8v

Po vasem iskustvu(misljenju) koje da uzmem a imaju sledece:

Original kablovi za punta 2 nemam pojma ko ih pravi tako pise na njima a nemaju ni kutiju samo u najlonu........2550 din.

Magneti Marelli (italia) ....1650 din.

Pro spark(engleska)..........1250 din.

Tesla(ceska).................1440 din.

Bosh.........................1700 din.

Sta vi kazete koje da uzmem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Molim da mi preporučite kablove za Punta mk2a 2001 godište. Kupio sam svećice NGK BKR5EZ i hteo bih da zamenim i kablove jer u zadnjih nedelju dana prilikom paljenja auta počne da troikra neko vreme (kraće od minut) a posle nema nikakvih problema.

@kanjavi

koje si uzeo kablove na kraju i jesi li zadovoljan?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nisu kablovi.

Kablova NGK nema nigde. Mass ne uvozi vise.

Sve ostalo je sumnjivo. Izbor pada samo na originale.

U ovlascenim servisima cena do neba. Zovi AP, cena vise nego upola manja. Oko 2.500 su, originali, sa deklaracijom, Fiat-Lancia zigom na sebi. AP je uvoznik.

Uzeo sam skoro, sve do detalja je kao na kablovima koji su kod mene bili fabricki.

Po negde imas i Mareli, ali cena nije povoljnija od ovih Fiat-Lancia iz AP.

Facet imas takodje, ali imas negativnih iskustava na forumu koliko hoces.

Imas svud i one neke Flesh i tako neke jeftinije varijante( oko 1.600), ali nisam hteo da eksperimentisem sa tim zarad ustede od 1.000 Dinkica.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas u Ap sportu Facet kablove. Nisam hteo njih da uzmem jer je oktopod vec pisao da je imao problema sa njima, ali ovi u Ap sprotu kazu da su odlicni (naravno da hvale svoju robu :)), ali nisu imali drugih. Ja sam resio sve to da zamenim jer nisam menjao otkako sam kupio auto pre godinu dana. Nego, problem mi je sad sto nemam kljuc za svecice. Gde mogu da nadjem to? U Ap sportu rekose da nemaju i da ne znaju gde mogu da ih nadjem,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučih se za Tesla kablove... Pre svega zbog preporuka na forumu...

IMG_5573.jpg

Svećice NGK BKR5EZ sam kupio još ranije...

E sad, pitanje je da li to da menjam sam, ili da prepustim stručnjaku...

Na ranijim automobilima sam to uvek sam menjao... Lada, Yugo, Opel... Ali na ovima sa kompjuterom, me kao malo stra'...

Imam čak i one listiće za zazore...

Da li da to radim sam i šta eventualno mogu da za*ebem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da zajebes nesto skoro pa je nemoguce.

Svecice nove prvo uvijaj sto laganije da se ne osteti navoj u bloku. Na kraju blago dotegni, bez mnogo silovanja.

ECU nece imati pojma da si menjao bilo sta od toga, tako da sto se toga tice, samo opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ticma... Imaš račun na samoj slici, gde se vidi adresa i broj telefona radnje... Doduše u nišu... ;)

@Hardvet... A koliki zazaor ide na tim svećicama za moj punto? Jel piše to na tehničkom uputstvu?

Čini mi se da sam nede pročitao 0,8 ili 0,9...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ticma... Imaš račun na samoj slici, gde se vidi adresa i broj telefona radnje... Doduše u nišu... ;)

@Hardvet... A koliki zazaor ide na tim svećicama za moj punto? Jel piše to na tehničkom uputstvu?

Čini mi se da sam nede pročitao 0,8 ili 0,9...

znaci kako si kupio svecice tako stavi fabricki su podesene na odgovarjuci zazor

sto znaci ne turaj nikakve listice izmedju elektroda svecica samo ce da zaebes nesto...

kad si ladu uspeo da popravis ni fiat ti nece tesko pasti...

kupi pivo izmenjaj to i voziiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Lade sve vezes na direktno i nema problema. Kod Fiata moze svasta da se ispodesava ako krenes tim pristupom :)

I kao sto "neko" na forumu rece: Ne diraj ono sto radi, jer su u protivnom velike sanse da nesto za*ebes...

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuti bre hardvet ja se nadam da ce nesto da zahebe pa da dodje ovde opet da mi kratimo vreme razmisljajuci sta je mogo da zahebe u napadu inspiracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuti bre hardvet ja se nadam da ce nesto da zahebe pa da dodje ovde opet da mi kratimo vreme razmisljajuci sta je mogo da zahebe u napadu inspiracije...

Hahahahaha... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno...

Interesantno je da su kablovi, koje sam skinuo, bili original FIAT, a svećice CHAMPION, pretpostavljam da su fabričke... Sem jedna, koja je bila NGK...

Prosto ne verujem da nije manjano za ovih 10 godina i lažnih 105.000 KM...

IMG_5593.jpg

Kada sam zamenio kablove i svećice, iskreno, nisam primetio nikakvo poboljšanje... Ni prilikom paljenja, ni prilikom vožnje. Čak mi se čini da je motor za nijansu bučniji, dok se ne zagreje i dok ne spadnu obrtaji na predviđenih, ebemliga kol'ko, oko 800 obrtaja, na leru

Ali po zvuku bih rekao da je sve OK, motor radi (zvuči) ujednačeno... Dobro prima gas i tako...

Kasnije u toku dana sam promenio CD player i ubacio neki novi MP3 pleyer, cenim da mi je ovaj vukao struju, pošto je na njemu, kad skinem pločicu konstantno treptala led dioda, kao na alarmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ta dioda mu nije izvukla struju sigurno...

Svecice sigurno da uticu na zvuk motora( izmedju ostalog), a i moguce je da neko nije menjao svecice nikad...Svasta moze da se vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...