Jump to content
FAS Goran
hisd

Kablovi za svećice / oštećenje kablova

Recommended Posts

Aj mi posalji link kablova koje si uzeo, ja nesto guglam ali dal po slikama sve mi razlicito nekako. :)

 

Za svaku marku koju pogledam neko hvali, pa naidje neko ko kaze da ih je bacio, na kraju covek ne zna sta tacno da uzme. 

 

Ovi Flash Premium kablovi me privlace zbog garancije. Koja im je inace cena tada bila, na sajtu Beo-car ne moze da se trenutno pogledaju delovi ne radi sajt.

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su bili, u stvari znam, jer sam sada pogledao u svesku, 2495 Flash Premium.

Facet kupljeni u KITu i cena im je bila 3400.

Okreni KIT i pitaj i za kablove i za svecice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facet smece.Nisu izdrzali ni godinu dana.Danas nakon zamjene svjecica auto poceo trokirat,nemirno radit.Kablovi nisam vukao,cupao.Poludio sam dok nisam vidio varnicu na prvom cilindru.Sreca stare orginalne sacuvao pa samo zamjenio taj kabal i sve ok.Pronasao sam u prodaji Magneti Mareli.To bi trebalo kao da valja :/  

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad.Facet kod mene i dalje radi extra.Meni je plinadzija pokidao kablove (fabricke,za koje svi kazu da su vrh) posle 20000km na prvoj zameni svecica.Ja nisam rekao da su fabricke smece vec da majstor nije pazio.Pitanje je koliko si dao za svoje,da li su original ili se samo zovi Facet,da li si u medjuvremenu menjao svecice i ko je to radio (neko stvarno strucan ili neko nazovi strucan)...Na zalost kod nas se ne zna kada je nesto original,ali pogledas cenu,ozbiljnost prodavnice i na taj nacin smanjis sansu da kupis smece.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi nabavljamo kablove Magneti Marelli po potrebi, direktno od uvoznika.

Nismo imali reklamacije na njih.

Jedno vrijeme smo ih držali na stanju, ali su skuplji od Flash kablova, pa smo se opredijelili za nabavku po porudžbini.

Flash kablove držimo na stanju, engleski proizvod je u pitanju, ovdje se pakuju, i nismo imali reklamacije na njih.

Svjećice prodajemo Bosch i NGK, ali je zanimljivo da su se Brisk svjećice pokazale kao jako kvalitetne. Njih držimo za široku lepezu vozila.

Montiranje svjećica zna biti filozofija.

Većinu reklamacija svjećica su nam fabrike odbile, i kao razlog navodile pretjerano zavijanje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ti Facet kablovi su mi napravili dosta problema na Lanciji jer su predugački i ne mogu se lepo montirati kako spada i kako treba da stoje fabrički-eto to je moje iskustvo sa Facet kablovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablovi za Alfu 166 su jako skupi.

Problem je upravo u toj luli pod uglom 90%. Može da se uveze jedino u paketu 100 komada.

Ljudi su ih pravili, ali cijenu od oko 20000,00 niko nije htjeo da plati.

Ako su za Lanciu kablovi dužine 305mm, 360mm, 510mm, 645mm to se može nabaviti.

 

Kablovi za Lanciu se mogu napraviti i po uzorku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam bosch kablove iz njemacke.Zanima me da li najduzi kabl ide na prvu svijecicu, do nosaca motora ili na drugu.Dva kabla su skoro iste duzine.Jedan kabl za koji milimetar duzi ali ima drugaciju glavu ( plasticnu) dok drugi ima gumenu.Ovaj sa plasticnom je nekako duzi.Evo slike.Zabuna je samo oko dva duga kabla.Koji ide na prvu svjecicu?Da li idu ovako kako sam ih poredao? 

0-02-04-66e337b474bea61f49c39f2045575c7411c952a5a604eb89ea50b7ac5c258ee0_full.jpg

0-02-04-cf4f24308a4dbb6fedcd5684f7a1504c7b09cd086a3636b96ead3ff75d7f651f_full.jpg

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad podignem haubu sevaju munje na kablovima , auto ima podrhtavanje u leru ali samo kad se zagreje da li da zamenim samo kablove i koje kablove u pitanju je fiat bravo 1.6 16v 2001 god ,svecice menjane pre 5000 km ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druže. Slično je i kod mene bilo sa kablovima...pa sam promenio kablove.

Ja imam dobra iskustva sa TESLA kablovima o čemu sam pisao iznad, a pre toga sam imao Beru kablove koji se vode kao veoma dobri kablovi.

Doduše, ja sam kupovao za Punta 1.2 16v 2001.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta izabrati od kablova, Magneti Marelli, Tesla, Beru, Bosch? Cene su im tu negde, oko 2000.

Sada imam Bosch kablove, presao preko 40k sa njima pa bi ih zamenio pre duzeg puta, svecice sam stavio NGK.

Punto 1.2 8v bez plina.

Najblize i najlakse mi je da kupim Beru, 1860din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to sam i ja mislio, mada bas nahvalise I Tesla kablove.

Bice onda NGK, nisu mnogo skuplji a ako su ok onda si miran par godina.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljeni NGK kablovi i zamenjeni.

Auto normalno pali i ide, nisam primetio neku specijalnu razliku,

mozda zato sto je i sa starim sve bilo ok.

Ja sam jedan od onih sto menjaju delove pre nego sto se raspadnu, ne cekam bas toliko :)

Jedno pitanje, sad sam prvi put sam menjao kablove na Puntu pa me zanima da li moze nesto

od onih kablica i zicica da se bezbedno otkaci i skloni da bi kablovi od svecica mogli sto lakse da se provuku do svog mesta,

narocito leva dva. Otpadose mi prsti dok sam ih isprovlacio pored one crne duguljaste plastike sto je zakacena na poklopac.

Naravno, kuciste filtera vazduha sam skinuo, da neko ne pomisli da sam ispod njega provlacio kablove:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/23/2019 at 4:03 PM, snebojsa said:

Kupljeni NGK kablovi i zamenjeni.

Auto normalno pali i ide, nisam primetio neku specijalnu razliku,

mozda zato sto je i sa starim sve bilo ok.

Ja sam jedan od onih sto menjaju delove pre nego sto se raspadnu, ne cekam bas toliko :)

Jedno pitanje, sad sam prvi put sam menjao kablove na Puntu pa me zanima da li moze nesto

od onih kablica i zicica da se bezbedno otkaci i skloni da bi kablovi od svecica mogli sto lakse da se provuku do svog mesta,

narocito leva dva. Otpadose mi prsti dok sam ih isprovlacio pored one crne duguljaste plastike sto je zakacena na poklopac.

Naravno, kuciste filtera vazduha sam skinuo, da neko ne pomisli da sam ispod njega provlacio kablove:D

Drug, kako sluze ngk? Nadjoh u Gazeli ngk 2900 kostaju a Bosch 1500 u drugoj radnji....skoro duplo razlika, pa ne znam dal su ngk toliko bolji bas? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da ti kažem, kablovi rade, problema nema, verovatno bi radili i Bosch da sam njih kupio.

Ti odluči šta ćeš, ja volim da platim malo više za deo za koji mislim da je bolji i kvalitetniji a ne menja se tako često i nije toliko skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je normalno da me udara struja pri pipanju kablova dok radi motor? Reno 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo auto da trza, Dignem haubu kad jedan kabl otkačen.inače su kablovi zamenjeni pre 20000 jel vreme za zamenu ili....? Vratim kako je bilo, provozam jedan krug i sve ok. 

IMG_20230404_214117.jpg

IMG_20230404_214051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi ih menjao ako ne prave problem. Vratio si taj sto je ispao, sad samo teraj dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...