Jump to content
FAS Goran
hisd

Kablovi za svećice / oštećenje kablova

Recommended Posts

Da malo osvezim temu o kablovima.

Ima li neko da je u toku koji su sada kablovi najbolja kupovina?

Lika Sistem je u stecaju,pa njihovih nema,Tesla hvale prodavci (americki,a zavrsna obrada Ceska,tako kazu),Flash su mahom kudili,Facet kazu najbolja kupovina (sudeci po iskustvima sa foruma,ne bih ih kupovao),Marelli su valjda ok,ali ni oni mi ne ulivaju poverenje.

Cene na koje sam naleteo danas su: (Kit,AP,Shopinvest i sl.) za Y odnosno Punta 1.2 8v

Tesla 1700din

Flash 960din

Facet 2700din

Marelli 1700din

ostale navedene prodavnice nemaju,a nasao sam u Lav Autu NGK kablove koji kostaju 1300dinara,sto mi je bilo neverovatno,nemaju na stanju,ali moze da se poruci.To mi je i dalje sumnjivo.

Zanima me vase misljenje za Marelli,posto su mi nekako najoptimalniji,mozda gresim ne znam,ali nisam nasao mnogo ljudi kojima nisu valjali.Voleo bih da cujem vase misljenje,odnosno nekoga ko ih koristi.Ili ako ima neko preporuku za kablove do nekih pristojnih 3000din.Auto je na gas,da napomenem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas pitao u shopu tu u rakovici onako iz radoznalosti posto znam koliko traju kablovi na puntu sta je najbolje i rece mi neki cudni naziv na B i kostaju tipa 4000 i nesto, kad se nisam srusio, ja za sad najduze vozim ove Tesla iz autoricambia i ok su :) sto se toga tice moja preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u shopu mi rekosa da imaju samo Marelli za 1700 i naravno da su odlicni,tako rekose :)

A Tesla kablove sam nasao bas u Autoricambia i isto prodavac rece da su odlicni i nije bilo reklamacija.

Verujem mu da i nije,posto nisam naleteo da se neko zali na njih,ali sam naisao na nekoliko misljenja da nisu dobri za pogon na gas!?

Verovatno cu ih i kupiti,ako neko ne pohvali Marelli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim na gas takodje i do sad sam sa njima najvise presao, auto ok ide, pali, trosi :) Vidi se da su kvalitetno uradjeni, mekani su i dobro drze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno da je neko opovrgao tu tezu da Tesla ne valja za gas :)

Hvala na pomoci,i ja cu ih verovatno staviti ovih dana.Mada ostaje ta nepoznanica Marelli,trazio sam po netu i nema bas puno misljenja o tom proizvodjacu,pa ako neko koristi Marelli molio bih da iznese svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni kablovi i svecice u servisu Autoricambi.Stvarno Tesla kablovi deluju ok,kazu da nisu imali reklamacije na njih.Kostaju za Lancia Y/Punto II 8v 1750dinara.

Svecice su mi ugradili original (navodno prva ugradnja za Lancia),a trazio sam NGK,ali na nagovor prodavca sam popustio.Cena je 320din komad.

da lisu mi garanciju,kada sam pitao za nju,ali ne neki vremenski rok,nego "ako bude problema dodji i ponesi fiskalni"...valjda je to godinu dana,sta znam :)

Hvala Ticma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ovakva vrsta fizickog ostecenja kabla moze da utice na rad motora? Dva kabla su mi ostecena na isti nacin, na prvom i trecem cilindru.

 

cxcb39102.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja već dve godine vozim sa sličnim oštećenjima na prvom i drugom kablu čini mi se, i nikakvih problema nemam. Trebamo i ti i ja da ih zamenimo, ali mislim da nije toliko prioritetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah menjaj. Tako je jedan ortak otišao na more, na Kefaloniju, sa matizom od 800cc. I u brdima auto počne da trokira, a ionako jedva ide uzbrdo. Digne haubu, a tamo sevaju munje i gromovi. Probio kabal. Majstor koji mu je servisirao auto je kleštima čupao kablove i "malo" ih je oštetio, pa je vratio na mesto kada je zamenio svećice, stegao kao klještima da drži, i naravno prećutao, a ovaj je krenuo tako na put. Ovog sa matizom su Jorgosi odrali 150€ za kablove za kosačicu od auta sa 3 cilindra. Tj ugradili su mu kablove i kao obrisali grešku iz kompjutera, jer ja auto ušao u safe mode. Jedino mu je ostalo da se teši da je dobio original GM kablove za 150€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam dobre komentare za Tesla kablove, za tu cenu kazu da su best buy. Ja cu njih uzeti kad budem menjao kablove na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pročitah i ja za pozitivna iskustva sa TESLA kablovima.

 

U poziciji sam da uzmem Flash kablove, tako da ce to biti moj izbor.

Napominjem da sam do sada imao BERU kablove koji su dosli sa puntom.

Reč je o Nemačkom brendu, ali jace cene!

 

Evo linka www.gazela.rs/beru.html 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pročitah i ja za pozitivna iskustva sa TESLA kablovima.

 

U poziciji sam da uzmem Flash kablove, tako da ce to biti moj izbor.

Napominjem da sam do sada imao BERU kablove koji su dosli sa puntom.

Reč je o Nemačkom brendu, ali jace cene!

 

Evo linka www.gazela.rs/beru.html

Beru bez razmišljanja.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flash kablove svi nude a nisu nikakvi :turned: Znam da dva bliska primera kad su ljudi uzeli preventivno da zamene kablove, pa su na kraju vratili nazad svoje stare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja resih preventivno da zamenim bobine i kablove.Nasao sam u AP sportu Boschove kablove za 1700 dinara.Da li valjaju cemu,jer imao neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bili odlicni, zamenio sam ih jedino kad sam saznao da nije taj tip koji meni treba. Preporuka i za Carol ProSpark koje trenutno imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno...

Interesantno je da su kablovi, koje sam skinuo, bili original FIAT, a svećice CHAMPION, pretpostavljam da su fabričke... Sem jedna, koja je bila NGK...

Prosto ne verujem da nije manjano za ovih 10 godina i lažnih 105.000 KM...

IMG_5593.jpg

 

Čisto da znaš a i ostali, NGK svećice su prva ugradnja u FIAT vozila  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...