Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

Imaš na foto berzi 18-135 za 200 eurića, a povremeno i 18-105 VR (iz D90 kita) po istoj ceni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj nije VR? Nista onda od pregovora :p

Prvo ja da uzmem 35mm f1.8, a posle cemo lako ostalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i ja da "metem" moju sliku. Slikano prošle godine u januaru, na Temzi. Njihov rečni galeb...

aVDLS0.jpg

Slikano fuji-jem S5700.

bio sam danas malko u prirodi...

ima malo sigme 90mm f2.8 macro i nikon 55-200vr

gx1D_Bhr.jpg

gx1E0gGS.jpg

gx1E0AE0.jpg

gx1E0ZAr.jpg

gx1E1v0i.jpg

gx1E1TXJ.jpg

gx1E2hU9.jpg

Bravo majstore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle konsultacije sa "profesorom" kritike su sledece: "sa umetnicke strane ok odradjeno, ispostovano sve kako treba, sa tehnicke strane nije, blenda treba malo da se zatvori na 5.6 do 8 zbog vece zone dubinske ostrine"

btw.. bice toga josh ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako mi nije lako :D

Taman pomislim da nesto uradim kako treba, on odmah nadje bar jednu zamerku... :D

znaci istina. Foto filteri spadaju u kategoriju luxuzne robe u nasoj Imperiji, pa su shodno tome i odgovarajuce oporezovani...

Adding a couple of filters makes a huge difference in photography. Spend a couple of hundred dollars on the right filters and, used properly, they can make a huge improvement in your images. I haven't shown how boring or bad some of the images below would have been without the polarizer or the grad ND. This is far more important that spending an extra thousand dollars on a fancier camera. When "The Blair Witch Project" stunned Hollywood with its success after being shot with a $300 video camera, the film maker was asked how he did it. "$600 worth of filters" was his answer.

Necu da prevodim jer izgubi char onoga sto je covek hteo da kaze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima dosta smisla u tome.

ja hteo da kupim neki CPL i vidim da se hoye, fujiyame i slicno krecu oko 55-70€ za 72mm, ali mi vec nekoliko ljudi reklo nesto u smislu "nemoj, to ne valja. treba ti neki ozbiljniji od bar 100€"

E sad, ja kod nasih dilera ne videh te "ozbiljnije" vec samo ove "jeftine"

A i mislim da cu u ovom trenutku pre te novce dati za xenone, nego za filter :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvalitet filtera se razlikuje u tome da li je "uncoated", "single coated" ili "multi coated".. naravno multi coated je i najbolji, a koliko to moze da se nadje kod nas, ja pojma nemam. kako sam video kod nas su uglavnom uncoated i singlecoated...

takodje hoya pravi multi coated u par razlicitih kvaliteta.. HMC (hoya multi coated), DMC (digital multi coated), Super HMC i Sperb (8 slojeva)... iskreno, ne verujem da kod nas ima to da se kupi..

ali da filter znachi... znachi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

iste fotke samo malkice doteran kontrast, nikakve druge obrade...

Pq4GMHJ.jpg

Pq4GPbS.jpg

Pq4GWGi.jpg

Pq4Hd8i.jpg

i leptir cropovan i doteran kontrast..

aV3GInA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj neke druge slike, nemoj samo cvetice i bube kao svako ko se dokopa digitalca... Znam niz ljudi koji su tako poceli, i dalje im je jedini razvoj u fotografiji bio jurenje megapixela i skidanje suma u ps-u.

Daj ljude, kola, arhitekturu, akciju, prirodu... Pa da se ne zalecemo sa komentarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

portret (prva slika) je vise nego korektan sa strane kompozicije, a tehnika moze jos da se dotera. Ali to je manje bitno. Fina slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto takav krop?

Pocinjem da smaram i sam sebe, ne komentarisem vise dok ne dopremim svoje slike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je bilo nesto viska na slici? Inace, ne vidim zasto bi ga toliko sekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ako budes zainteresovan za prodaju 18-135, javi ;)

jesi ti mozda zainteresovan za kupovinu IX-Nikkor 24 - 70mm f 3.5 - 5.6?

Izgleda da ne navedoh, imam i ovo (i jos 3, 4 druga, al to su banane):

pronea6back.jpg

najverovatnije cu ga prodavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...