Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

:secret: Summicron C 1:2/40

Veri najs! Znao sam da je nesto ozbiljno u pitanju ;)

Btw, ako nekoga zanima, ima fotki sa F1 u ovoj temi (da ne dupliram)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokupio sam sliku ... :thumbup:

ako si, drago nas je da se jos nekom svidza :thumbsup:

@ vili: fala sto si postovao link. Ne bih video da nisi, ne pratim cirkus poodavno, pa i ne ulazim u te teme.

Fotke su g rejt. Iako su sa Kwanona :harhar::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokupili su trziste kad Nikon nije imao odgovor na tu vrstu sporta. Sad kad ima i moze - niko nece Nikon za takvo fotkanje.

it's all good. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boleština. :D Sjajno. Imam ja tako 3 galeba kad sam slikao mesec, od pre 3-4 godine. Isto je ispala sjajno, prvi dan kad sam kupio 70-300 i izneo ga napolje da testiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja malo da se upišem :) Nije neka spektakularnost, al' eto :)

skijanje_2010_2.jpgskijanje_2010.jpg

Prva moja, a na drugoj sam ja :lol:

U pitanju je D80 sa 50mm objektivom... sad su mi prošle obaveze pa će biti valjda malo više vremena za ozbiljnije igranje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vrme planiram da uzNem neki DSLR marke CANON, sa 2 objektiva, a to su 99% 15-85mm i 18-135mm. E sad s obzirom da mogu da biram 2 objektiva, da li je bolje da uzmem umesto 135 neki 18-200mm za malo vise zumbiranja?

Telo bi bilo 60d ili 550d posto imam kombinacije za ta dva aparata sa dva objektiva(bez 18-50)?

Sta mislite o ovoj kupovini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj bez veze da uzimas objektive ciji se raspon preklapa toliko (15-85 i 18-135/200). Bolje pored tog 15-85 ili nekog slicnog da uzmes 55-250.

Ja sam skoro uzeo Tamrona 17-50, nema bolje za canona za te pare.

Taj 18-200 ne bih nikada uzeo - ne moze jedan objektiv da bude i sirok i dugacak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au Vili, opasne fotke :thumbsup:

Necu zaboraviti kada sam pre par godina cameo na terasi u Budvi za vreme nevremena...

Doduse nisam bio profi opremljen, Cannon S5 IS je u pitanju...

Islikao sam preko 300 fotki, od toga sam na 5-6 uspeo da uhvatim bljesak, ne i samu munju...

Zanimljivo je to sto na poslednjoj fotki izgleda kao da je slikano po danu...

IMG_3946.jpgIMG_3948.jpgIMG_3953.jpg

IMG_3962.jpgIMG_3979.jpgIMG_3985.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_2927.jpg

Što reče Manfred...i meni je ova najbolja.

Kao da ovo granje predstavlja nekakve crne munje, jer odgovara po obliku i pravcu pružanja pravim munjama... :thumbup:

p.s. Ne, nisam ništa uzimao...i neću govoriti sada i o vel'kim sivim oblacima... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Markoni147: Obavezna oprema: fotoaparat sa "manual" modom, stativ, po mogucnosti daljinski okidac, solja kafe ili pivo, udobna stolica... i udri :D

ekspozicija 20-30 sekundi, blenada na f11, rucno fokusirano na najdalji "cvrsti" objekat na sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja nisam imao nista od toga pa moz's misliti kako mi je bilo :rofl: :rofl:

edit: Evo jos jednog kolege koji je izgleda imao sve to sto si pomenuo... :thumbup:

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/neverovatno-reporter-24-sata-uhvatio-munje-iznad-beograda/4265.phtml

Edited by Markoni147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na blic-u bolje verzije tih fotki. Ko sudnji dan :D

Meni zao sto nisam imao bolju poziciju, inace bi fotke bile zlo i naopako. Ovako mi ogromno drvo i zgrada zaklanjaju veci deo pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...