Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

33033327023_0cbd2da102_b.jpg  
Da li neko mozda zna gde je ovo? 
 
Slike su od [mention=6911]stefankmn[/mention] ali ne znam da li svraca na forum jos uvek   
 
Vidjao sam i oglase neke na ovoj lokaciji... 
Off...

Rađen je i ovaj video tamo za Fiat Stilo 3p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se pohvalim da sam imao tu cast da na ovom autu sredjujem navigaciju i stelujem farove :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, reci cemo u nizu brojnih primeraka :D .

Mada moram da priznam da mi je najvece zadovoljstvo bila tvoja usteda za stelovanje LED farova na Passatu B8 ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha :D

Da ne gresimo dusu treba to proveriti u servisu. Ako stvarno kazu da ne moze da se steluju farovi osim u ovlascenom e onda im je fora za uzimanje para :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da smo mi provalili i nastelovali, njih ko je*e :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cars Photography

 

Cao ljudi, gledam aparat na stolu i neke svoje fotkice i zato mi je zapravo i pala ova tema na pamet. U kom smislu ? Bavio sam se fotografijom, da kazemo aktivno, sve do 2017. god. Nakon toga nastavljam sa tim, ali samo i iskljucivo radeci tudje RAW fotografije u programima za obradu fotografije, tipa Photoshop i Lightroom. Pre nekih 2 meseca ponovo, posle oko 4 godine nabavljam DSLR aparat i pravim svega 20ak fotografija, ponovo prodajem nedavno tu opremu i ponovo uzimam sebi analogni aparat, dakle na film. Kazem ponovo jer mi je jedan od poslednjih aparata te 2017. bio upravo film aparat.

 

Od silnih fotografija ostalo mi je svega nekoliko, ja cu okaciti ovde 3 fotke, od kojih je jedna nastala film aparatom iz 1967 godine i nema veze sa automobilima, ali docarava lepotu filma.

Ujedno je i ova tema pokrenuta kao moje "nudjenje" za fotke, u smislu ko bude jednom prilikom zeleo mozda svoj auto da ima uramljen ili vec nesto slicno. A s obzirom da fotkam na film, to nije toliko brz proces i nije bas fotkanje za oglase i sl., nego vise, sto bi se reklo, "za svoju dusu".

Ps Bio sam uvek entuzijasta za dobrom fotografijom, hteo samo da naucim sto vise i da jednu moju fotku mogu da gledam bez da trepnem koliko mi se svidja, pare od ovoga me nisu nikad zanimale, pa samim tim i ova moja "ponuda" je takva, apsolutno nevezana za novac i bilo kakvu vrstu zarade !

 

IMG_0791.jpg

IMG_0805.jpg

Mamiya RB67.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat 

Da, slazem se! 

Aparat: Asahi Pentax Spotmatic SP

Objektiv: Yashinon DS 50mm f1.7 

 

Saab je fotkan sa Canon EOS 5D Mk2 i 85mm f1.4, a pas sa Mamiya RB67 (objektiva se ne secam) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos neke sa filma :)

00000036.jpg

00000010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@saledelagano Nije nista obradjeno, uvek se vidi razlika izmedju fake zrna i pravog zrna sa filma. Fotke su direktno sa filma, razvijene i skenirane i poslate na mejl. 

Naravno, ima jos dosta fotki, medjutim necu sve kaciti ovde.
Aparat: Asahi Pentax Spotmatic SP
Objektivi: Yashinon DS 50mm f1.7, Helios 44-2 Valdai, Pentacon 135mm f2.8

Filmovi: Cinestill 800 Tungsten, Ilford Delta 400, Ilford HP5 400, Agfa APX 400, Kodak TmaX 400

00000017.jpg

000047.jpg

100006170021.jpg

100006170022.jpg

100010560008.jpg

100014420006.jpg

100014420019.jpg

100014420021.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...