Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

10 minutes ago, MS PK said:

Ma jeste sad ti lopta kriva :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

 

:whistle:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa ti si mislio all-court zato sto se tu igra i fudbal, odbojka, rukomet, izmedju dve vatre i ostalo :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo niko nije osvežavao temu pa ću ja.
Šta kupiti a ne preterati kao poklon za punoletstvo? Odluka je pala na Nikon ali koji? D500, D750, D3400, D5300, D5600, D7200 ili D7500?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde ti se izdvajaju kao najbolji d500 i d750. 

D750 ti ful frame ali stariji 2 godine. Za d750 se kaze da je najgori nikon ikad napravljen. Ali ipak ima ljudi koji se ne zale na njega ( ili cute pa nece da kazu) 

 

D500 malo bolja ponuda objektiva, ima touch screen d750 nema. 

 

I oba su ti doata skuplji od ostalih koje si naveo. 

Pitanje i dal osoba kojoj poklanjas planira, zna nesto u vezi fotografije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne bih kupio DSLR nego MILC. Razlog više ako već nema gomilu Nikon objektiva i opreme. Kome se kupuje, šta će da slika i da li početnik ili iskusan fotograf?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, stefankmn said:
Ovde ti se izdvajaju kao najbolji d500 i d750. 
D750 ti ful frame ali stariji 2 godine. Za d750 se kaze da je najgori nikon ikad napravljen. Ali ipak ima ljudi koji se ne zale na njega ( ili cute pa nece da kazu) 
 
D500 malo bolja ponuda objektiva, ima touch screen d750 nema. 
 
I oba su ti doata skuplji od ostalih koje si naveo. 
Pitanje i dal osoba kojoj poklanjas planira, zna nesto u vezi fotografije. 

Voli fotografiju ali nema neke velike planove. Razmišljao sam i o Coolpix verzijama B500, B700 i P900 ali mislim da je ipak bolja investicija u DSLR.

Početnik.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prvo treba odgovoriti na ova pitanja koja je nidza postavio

Predlozeni modeli se poprilicno razlikuju kako po mogucnostima tako i ceni.

Inace i ja sam zagovornik milc-eva

 

Za pocetnika koji nema pretenzija ka ozbiljnom bavljenju fotografijom, full frame dslr je jednostavno overkill, a pogotovo cenovni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovorio sam, početnik je u pitanju, dete koje voli fotografiju ali verovatno će joj to biti samo hobi. Zato vas pitam za savet jer imate znanje i iskustvo. Ja baš i nisam nešto potkovan znanjem u vezi toga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam razmišljao o budžetu ali recimo do 700, ne bih dalje. Koje su prednosti MILC fotoaparata? DSLR sam mislio zbog široke mogućnosti menjanja objektiva a sa ovim nešto nisam upoznat, kod njih se ne menja objektiv?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menja se. Lakše se koriste, manji su, budućnost su. Posebno su prednost nekom mlađem i manje iskusnom korisniku.

DSLR danas po nekima ima prednost samo u top segmentima. Po meni nema nikakvu prednost sem ako nemaš hiljade eura u objektivima već.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto lično naginjem na Sony MILC stranu, moja preporuka bi bila A6300, uslovno A6000, za početak sa 16-50 OSS kit objektivom. Dalje šta joj mašta voli, daću ti par primera:

275€ sam ovde na KP kupio 35 1.8 OSS i prodao posle kad sam krenuo da ulažem u A7 sistem

pre njega bih preporučio 50 1.8 OSS za portrete

fisheye samyang 8mm ili UWA 12mm f/2 su oko 200-300€, bilo koji će biti ludnica i za vrlo ozbiljne fotografe, a ne amatere

teleobjektiv je najmanje koristan većini amatera, ali imaš relativno jeftin 55-200 OSS, meni se nije dopao niti mi bio od koristi

 

Napolju je oko 700USD A6300 sa kit objektivom, kod nas su cene malo jače, ali možda može da se iskopa na KP ili preko oglasa.

 

Vili će verovatno da naginje na Fuji stranu, ali za početnika je bolji Sony, a ne zaostaje za ozbiljno slikanje.

 

Ja, lično, koristim A5100 za svaki dan, i A7ii sa finom ergelom. A6300 je nešto između i svestranije, sve u 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao dugogodisnji profesionalni korisnik FF Nikona (trenutno D750) ti ne bih preporucio DSLR.

Za 700e nemas nista u tom svetu. Kapiram da je glupo reci u Srbiji, ali u svetu foto opreme, narocito u tom segmentu, to je sitnis.

Samo da bacis pare na neko staro telo, a o ceni krstenih FF objektiva ne treba trositi reci.

 

Ako se nema pretenzija prema profesionalnom bavljenju, narocito ako je u pitanju zensko dete... Nije to ni lagano.

FF (pa cak i krop) telo sa 24-70 2.8, ne daj Boze 70-200 2.8. :D

 

Ja bih ti preporucio takodje MILC, cini mi se kao da je stvoren imajuci u vidu takve korisnike.

Prosumere (kako kod nas kazu prozumere) zaboravi, to je djubre koje ne sluzi nicemu.

 

Fuji X serija (pa koliko mozes da se pruzis) bi bila recimo jako lep izbor.

To je nesto sto bih ja recimo koristio onako usput, kad me mrzi da nosim opremu.

 

EDIT

 

Sad videh da se "ubacio" kolega. Daleko od toga da je Sony los izbor.

Meni njihov render boja ne prija, narocito koze, ali bas nikako.

To nije toliko problem za nekog ko planira da obradjuje fotografije svejedno, ali za pocetnika...

Svi ovi predlozeni modeli su sada vec "stari" pa ima gomila SOOC (straight out of camera) primera na netu.

Pogledaj, pa sam prosudi za proizvodjaca, a za model ces se vec protegnuti prema sredstvima. Kit objektiv se podrazumeva da ce biti za prvo vreme, a onda neki lep portretni prajm, da upotpuni. Fuji objektivi nisu jeftini, ali Sony.... Uf...

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, odluka je pala. MILC. Sad samo da odlučimo koju marku kupiti. Sony me nešto nikada nije privlačio u bilo kom vidu tehnike pa ni u ovom ali akomimate šta lepo da kažete o njemu, kažite. Kako se nisam mnogo bavio fotografijom, nakon Smene 8, preko raznih "idiota" kupio sam prvi digitalni fotoaparat Nikon i lasnije aam nastavio isključivo sa tom markom pa sam malo pristrasan. Zato od vas tražim da budete glas razuma pa mi recite malo o Sony, Fuji...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...