Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Kole, koliko trosi tvoj 1.9 mjet 16v u "cisto" gradskim uslovima?

U uslovima najčešće Zrenjaninske gradske vožnje, kakve i Bojan ima ispod 7 L ovako dopingovan. Pisao sam o potrošnji na temi u of topicu.

Ali da ne budu lovačke priče pre 3 godine Mirko Alvirović je testirao novi Bravo Tjet/Mjet (oba 150 KS) i još par automobila benzin/dizel na potrošnju u normalnim uslovima. Mjet je imao manju potrošnju za više od 2L/100km. Imam ovaj broj, pokušaću da nađem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zao mi je sto nisam pre jedno mesec dana nisam imao fotoaparat da slikam Iveco Daily kako na pumpi za gas toci plin, ziv sam se pokidao, prvo sto nisam ni znao da ih prave sa benzin motorima a drugo jos ugradjen plin.

e sad moji komentari ili ti misljenja:

1. Da je TNG toliko dobar i povoljan, zasto se jos uvek prave dizelasi i benzinci, zasto se jednostavno jos u fabrici ne izbaci rezervoar i ubaci boca.

2. Imao sam 3 benzinca a sad dizelasa imam, nikad vise dizel posle ovog, daleko je skuplji za odrzavanje a i euro dizel je sad najskuplji naftni derivat

3. Registracija za dizel skuplja

4. Benzin je na startniji ali ga dizel posle pa pa na otvorenom

5. Benzin mnogo tisi rad i prijatniji za put

6. Dizel zimi ima bolje grejanje

7. Remont pumpe kod dizela je preskup, i dalje ne znam zbog cega, moj prijatelj je radio kao elektronicar u Bosch servisu i takodje ni njemu nije bilo jasno zasto za neku glupu popravku od sat vremena naplacuju par stotina evra.

8. Ima jos ali sam sanjiv da se setim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni ja nisam preterano zadovoljan sa dizelom, evo i zašto :

1. cena ED :thumbdown:

2. skuplje održavanje

3. zimi mu treba min 15- 20 km da ugreje kabinu, a ja svoje rute završavam na duplo kraćim relacijama i smrzavam se dok se ovi u benz lepo ugreju...

4. navodno dizeli bolje drže cenu - a sad mu je maltene isto po oglasima benz ili dizel ...

5. imam neki osećaj da je TNG isplativiji (ili metan još bolje :thumbup: ) mada iskreno nisam nikada imao auto na ta goriva ....

ali sve ovo pre posledica situacije na tržištu polovnjaka i politike vlade prema cenama goriva ... :wallbash: :wallbash: :rant:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u principu zadovoljan. Nisam zadovoljan politikom cena goriva, polovnjaka, nemogućnost direktne nabavke delova spolja, muvanjima ove dražave...

Odražavanja su danas skupa za sva kola ali se mjt(common rail) sistemi najređe kvare, duže traju, te je ipak manje ulaganje. Tačno je da se sporije zagrevaju ali je to leti prednost(a vidite kakve su vrućine kod nas skoro celo leto). Inam auto 1,5 godinu i još se nije uključio ventilator (istestiran je i radi). Najčešće imam kraće relacije i upali-ugasi i sa slabim MAF senzorom (sad je crkao i zamenio sam ga juče) stalna potrošnja 6 litara. Nije lovačka priča - sipam do vrha, pređem 450-600km, pa opet do vrha, pa tako pratim. Sada bi sa novim MAF trebao da bude bar malo umereniji. A ima 71 konja. Moje potrebe zadovoljava a to je valjda svrha kola.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam danas najnoviju vest ,bar za mene, da je u Grckoj zabranjena prodaja vozila sa dizel pogonskim gorivom za privatna lica.Samo firme mogu da kupuju dizelase i to u transportnim varijantama.

Ljudi vec u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Registracija za dizel skuplja

5. Benzin mnogo tisi rad i prijatniji za put

6. Dizel zimi ima bolje grejanje

7. Remont pumpe kod dizela je preskup

3. registracija nije skuplja (ne zavisi od goriva) već od zapremine motora. Približno istie veličine motora benzin/dizel imaju približne snage (osim tjeta)

5. benzinci tiši u gradu i imaju lepši zvuk, na otvorenom nisu tiši, na auto-putu pogotovo.

6. za grejanje bojim se da je obrnuto

7. potencijalni kvarovi kod dizela jesu skuplji ali retki koliko i generalka kod benzinca, redovno održavanje je svega nešto skuplje.

5. imam neki osećaj da je TNG isplativiji

Vožnja na gas uz sve svoje mane ima jednu veliku prednost trenutno je JEFTINIJA od dizela, pogotovo ako je to neki 1.2. Ako je to jedini kriterijum onda :thumbup:

Cuo sam danas najnoviju vest ,bar za mene, da je u Grckoj zabranjena prodaja vozila sa dizel pogonskim gorivom za privatna lica.Samo firme mogu da kupuju dizelase i to u transportnim varijantama.

Ljudi vec u Evropi.

U Grčkoj zaista ima neobično malo dizela. Uglavnom ih voze taksisiti. Ali nije to zemlja na koju mi treba da se ugledamo skoro ni po jednom kriterijumu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim to važi samo za Atinu zbog zaštite spomenika ali stranci su izuzeti iz ovoga:

Citat:

"In Athens there is pollution control which alternates cars depending on whether their number plate is odd or even. Diesel private cars are not allowed because Diesel particulates destroy the ancient monuments. Foreign cars are currently excempt from this rule however (if you drive a diesel in Athens, think about this)."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da registracija ide na spram kubikaze i kw ali, punto 1.2 i 1.9D imaju isto konja i ubrzanje dok je registracija skuplja za 7000 dinara za 1.9D. Mene iskreno ne zanima mnogo zapremina motora vec kako ubrzava i koliko mu je snage, pa na spram toga i pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"obican" dizel je prevazidjen.

Uporedi cenu registracije 1.3 mjet punta i 1.2 benzinca,nije velika razlika u ceni a dizel ga preskace u svakoj brzini :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mane ja cu da kazem posto znam da si bio veliki "LJUBITEJ" tih gasovoda do skoro :thumbdown: dok se moglo vozilo se 2.0 20V na benzin a sad se tera 1.9TD nije najjeftinija varijanta ali nije ni frankenstajn sa raznim bolestima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i sad nisam ljubitelj ugradjivanja plina u auto, ali s obzirom da se svojih nikad najvise najedes u zivotu...., pa sam kupio auto sa TNG-om, ali mojih 155hp i 13,5 l naseg goriva donekle opravdavaju bivseg vlasnika, skeptican sam i dalje po pitanju plinare jer po mojoj racunici trosi 15,5 kg kupusa :thumbsup: na pun gas , jedino sto zaista osecam je manjak vuce u 1 brzini a da to nije moj subjektivan osecaj moze da proba u nedelju ko god dodje na skup.

Dizelasi, hm, probao sam Libru 1,9 limuzinu i upiskio se od srece, ali kada sam seo u stila Mjet-a 16v, umal da uprljam gace, ma benzim moze da im odgovori samo sa 3.0 V6 ili 1,8T iz S 3-ke, turbina rules....

ali, ja nisam smeo da uzmem turbo vozilo zato sto sam upozoren od strane majstora koji odrzava moja vozila da bi takav agregat mojim stilom voznje ukucao turbinu vrlo brzo... a ja brez auta ne merem dugo :rambo:

Edited by mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne volim dizele..svaki bre lupa i chuje se... kad tad... poredjenja tipa ide ko benzinac i slichna sranja su totalno bezveze jer ne porede iste motore... neka svako poredjenje bude adekvatno...ako je dizel 2.0 TDI neka se poredi sa benzincem 2.0T..itd...i taj dizel kad se gazi trosi poprilichno.... vozimo u firmi dobla 1.9multijet , i nije ispod 9 po gradu , poneka dje 8.5l a cena ista 120 dindzi i jedno i drugo...a na kraju benzinac ima alternativu tng a dizel nema... mada je bezvez ei prepirati se oko ovakvih stvari tuzno je shto ne mozemo voziti ono shto zelimo i sto bismo zeleli jer moramo da razmishljamo i cifram...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

mala dodatak-postoji i TNG za dizele samo drugacije fercera 30% dizel-70% gas.inace pored ovog 1.9td inam i lancuY i sa znatno slabijim preformansama izadje ista cifra+iste kubikaze dizel-benzin se ne mogu porediti zbog energetske vrednosti goriva ali ruku na stce dizeli su znatno se popravili u poslednjoj deceniji.volim benzinca ali vozim furunu

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBg- sve se na kraju svodi na mogucnosti i zelje.... vecina srba bi vozila neku alu od 300hp-a o koju se trljaju klinke sisama na semaforu i ostavlju telefone i bruseve , naravno da ta ala ne mora da se odrzava bar prvih 100.000km i da troshii 2l goriva na 100km

ali nema....uglavnom se sve svede na puste zelje i hektare kompromisa ... videcete kad malo ostarite ko Bokija.... :thumbsup: i ja, ima da turate kupus , kako u podrum za zimnicu, tako i u gepek, al da birate manje glavice, oce da glavi u isparivach-u :rofl::rofl::rofl:

Edited by mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricajte vi sta ocete,al pobeda za kupusare.Cak smo jednog od najljucih neprijatelja preveli u nas tabor.Eno ga sav sretan fura ulicom i kuva svadbarski kupus za 200 osoba.Inace,permutovo si,ide 30 plina i 70% dizela.Taj plin mu dodje ko tajni sastojak da motor bude cisyiji,jaci,ekonomicniji.Jel tako Mane? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes bato al svi vole sarmu i podvarak :thumbup :a za procente mi rece gas majstor,ako se on zeznuo onda sam i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran,al ako se secam matori Mirko Alvirovic je prico da u kamione ide 30 % gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricajte vi sta ocete,al pobeda za kupusare.Cak smo jednog od najljucih neprijatelja preveli u nas tabor.Eno ga sav sretan fura ulicom i kuva svadbarski kupus za 200 osoba.Inace,permutovo si,ide 30 plina i 70% dizela.Taj plin mu dodje ko tajni sastojak da motor bude cisyiji,jaci,ekonomicniji.Jel tako Mane? :rolleyes:

pa i nije ... da ovoga pre mene nije bio blam da upropasti pedivni auto s kupusom , stavio bi on natpis TNG ovako , kurchenje sa kupusom ...ne ide ali opet da se ponovim 15L plina/ i 13,5Lgoriva pri punom gasu nisu zanemarljivi znaci da prethodni vlasnik ima donekle opravdanje za ugradnju TNG-a , ali kad neko u u 1.2 stavi plin i jos ga chipuje, pa mene bi bilo sramota ...jel tako Bokija.... :thumbsup: :thumbsup: :harhar::thumbsup::harhar:

Edited by mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni alfa znala da pravi poljske kuhinje...pa eto.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni alfa znala da pravi poljske kuhinje...pa eto.... :rolleyes:

Alfa pravi odlicne automobile ali onda se nadje neki pametan ko ti pa upropasti djuntu hahahahahh :harhar: :harhar: :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...