Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

ovo sto Mel prica je nazalost tacno,sa termodinamicke strane dizel motori su efikasniji od benzinskih,imaju manje toplotne gubitke tako da je efikasnost veca... ali sa druge strane cekam da vidim sta ce mazda da uradi sa ovim novim benzincima gde ce stepen kompresije biti preko 15,tako da ce raditi slicno kao dizeli :)

 

Nece, jel on i dalje funkcionise kao motor koji ima neku kompresiju 11:1 i slicno (takvu ima snagu i trenutak paljenja smese itd) samo je kontrukcija motora takva da po danasnjim principima izracunavanja stepena kompresije ima 15:1... Tj ja nisam cuo da idu do 15, cuo sam do 14 ali ne bitno sad... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane isto kao i do sad s obzirom da idem autoputem :)

A i ovaj deo do autoputa uglavnom lagano odvezem da bih sačuvao trapove uz par laganih obilaženja onih koji spavaju u kolima.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rile jesu to oni koji navodno troše 3-4l?

Deluje dobro, e sad koliko je istina..

Inače, jutros u Batajnici na NISu benzin 127, dizel 140. Ako ovako krene da pada cena ima da Astrom idem na posao :laughing:

Ti sipaj iz kante po 100-110din ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj druze... Ako je iz kante znaci da je nekvalitetnije? Ahahahahaha

Ja sipam to gorivo poslednjih 4-5god.i nikad nisam imao probema. Da ne pricam sto mi manje potrosi nego ovo nase. Inace gorivo stize iz Austrije ;)

U poslednje vreme je otanjilo pa sam prinudjen da sipam kod nas na pumpama gorivo, inace super sam se navozao za tih 4-5god.i ni jedan auto nije napravio ni najmanji problem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kažem ne želim da rizikujem.

Za mojih 25 000 za 2.5 godine nije neka ogromna razlika zbog koje bih rizikovao da upropastim dizne, pumpu i slično.

Ovako ako se nešto desi lepo odnesem račun i ima da mi sve srede.

A ni ne znam za nekog ko uvozi gorivo.

 

 

Rile to su ti :) Retko gledam tv, ali kada god pogledam ima reklama za Mazdu 3 od 150ks koja troši 3.9l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kažem ne želim da rizikujem.

Za mojih 25 000 za 2.5 godine nije neka ogromna razlika zbog koje bih rizikovao da upropastim dizne, pumpu i slično.

Ovako ako se nešto desi lepo odnesem račun i ima da mi sve srede.

A ni ne znam za nekog ko uvozi gorivo.

Rile to su ti :) Retko gledam tv, ali kada god pogledam ima reklama za Mazdu 3 od 150ks koja troši 3.9l

Jbg.ni ja ne bih uzeo od svakog al ovo mi je provereno ;)! Samo sto ni toga nema vise kao nekad, sve slabije i slabije :/!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kažem, za moju kilometražu nema uopšte svrhe rizikovati i isprobavati.

 

Rile ja bih i sa 7-7.5l po gradu bio presrećan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povale za Milutina, ne samo što je krenuo da kao Zaharije prati stanje oranica nego se ubi od brige da se ne prehladimo u ovim hladnim danima.

Od mene veliki + .

 

Nema tu sta, tu smo da se druzimo, brinemo jedni o drugima, savetujemo, pomazemo...a kakav bih ja to bio clan nase male zajednice kada ne bih vama uputio pohvale takodje za brigu, pogotovo u ova teska vremena za brigu o stanju nasih novcanika, stvarno ste divni... :cheers:

 

Opet jeftinije od dolivenog ulja i varenih varijatora.  :harhar:

 

 

Haha ja sam cuo za te HGT masine da su bas stedljivi. Kazu ljudi nema potrebe da menjas ulje, on sam to sve sredi, kad svakih 1000km ide po 0.5-1l ulja :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne, to nije istina, samo sam posle par duzih postova u kojima niko apsolutno nikada nije imao ni jedan jedini problem sa JTD motorom postavio par onih tema sa po stotinak strana...rekao da sam imao primer jednog problematicnog, koliko primera samo sa foruma i iz zivota znam...

A sad ozbiljno, znam ja da dosta vas odrzava svoja kola, kao npr. sto ja odrzavam svoja, ne vezano za pogonsko gorivo i znam da to sve lepo funkcionise i radi, i znam da bas ti ljudi nisu pisali o svojim problemima (koje mozda i nemaju) vec su u tim temama pomagali onim drugima koji ih imaju. Samo sam hteo da kroz sve ovo kazem da nije bas sve tako ruzicasto kako pokusavate da predstavite...kao i svaki drugi motor i taj vas ima neke boljke, hteli vi to da prihvatite ili ne...npr prva i najveca mu je pogonsko gorivo! :p


 

Nego kakvo je grejanje, i kabine i motora kod sjajnog i snaznog 1.3 mjet-a, jel zna to neko mozda? Ima li ga uopste u zimskom periodu...?  :laughing:  :fun:  u stvari rekao je Ata vec pre par strana...

 

Hoces reci savremenog ? 

 


Da je savremen - jeste, da malo trosi - malo trosi, i tu se prica za moje afinitete zavrsava. Vozim ga svake nedelje skoro - ne mogu ja to, ne mogu nikako da se sporazumem sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo opet danas? :)

Najjaci komentar :thumbsup: .

Tema bila i ostala cista sprdnja, da se covek razonodi. Davno sam ucestvovao u istoj, sve je jos na pocetku receno, sad samo bacim pogled ponekad i smeskam se na komentare. Sto ja kazem, sadrzaj isti samo se nick-ovi vremenom menjaju.

100 ljudi, 100 cudi i navika, svako vozi ono sto moze i misli da mu odgovara, ima svega - predrasuda, pausalnih i netacnih ocena, sprdnje :)... Tesko ces nekoga ovde ubediti u suprotno misljenje. Mada uvek kazem da sam od bivseg dizelomrsca s kraja 80-ih i tokom 90-ih, postao ljubitelj modernih CR turbo dizelasa i uvek bi mi bili prvi pik za licni auto. Vozim svasta, volim brate i turbo benzince, da se ne lazemo, samo sto ih kod nas ima u tragovima, Fiatovih pogotovo.

ali sa druge strane cekam da vidim sta ce Mazda da uradi sa ovim novim benzincima

Rile ja bih i sa 7-7.5l po gradu bio presrećan :)

 

Evo kako sljaka njihova trenutna tehnologija (npr. konkretno potrosnja) na mojoj sluzbenoj CX-5, Skyactiv 2.0 agregat, zavrnut na tempomatu na 130 km/h @ 3000rpm, u sestoj:

 

DSCN_141121_15.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se Milutin zaglavio u onom oranju. Nema ga nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...