Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Mogu da vam kazem da 2.0 tdi sa fabrickim sportskim auspuhom (nisam bas 100% siguran da li je imao i aktuator za zvuk) bas lepo rezi u sport modu.

Daleko lepse peva od Astre i Stila (sto ruku na srce i nije mnogo tesko :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja pojma svakako, ali smatram da sam valjda (jos uvek) koliko toliko normalan pa se najezim na ovakve stvari...
 

 

 

...a ne na ovo astmaticno zvizdanje
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli ovom sa Maseratijem zameri komsija nesto (ili je jednostavno ljubomoran), pa mu pomeri onaj granicnik blize zidu... Ju pakla.
Kod nas bi klinci to radili i snimali ljude kako lupaju auto o zid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi smem ja nesto da pitam onako,, bez ljutnje?

Prosek kubika na forumu je 1500ccm i tu jtd izvlaci prosek, a u tom rangu se jednako cuju benzin i dizel, tj nikako.

 

I kakav je argument zvuk Maseratija kada, opet bez ljutnje, verovatno niko od nas nece posedovati jednog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas svaki bolji proizvodad auta ima odjel dizajna zvuka. Na ovaj maserati su utroseni dani i dani rada da bi zvucao tako orgazmicno. Pa prema tome kolko para tolko muzike-doslovno.

Meni i ovaj dizel dobro zvuci(prvo je original zvuk pred kraj filma je remap)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, voodoons said:

Joj, pa ispada da dizeli na kraju imaju i lepši zvuk.. ma vazi, kako da ne...

 

Uvek važi istina da je lepota u oku posmatrača, odnosno u ovom slučaju u uhu. Stvar ukusa.

Juče sam opet malo imao petljavine oko kola. Procurilo bensinsko crevo, što samo po sebi ne bi bio problem da zbog njega ne mora da se skine dosta stvari da bi se stavilo drugo. Sitna cena, a priličan posao. Tako uglavnom biva i u ovom poređenju - benzinac s plinom zbog više zezancija kida živce, dok dizel zbog skupljih delova novčanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da poslednja stvar koja treba da se navodi, u ovoj temi benzinci protiv dizela, je zvuk u korist dizela... :thumbup: 

I najslabiji Punto 1.2 8v kad se malo poradi na izduvu i stavi KN filter (da @YUgisa opet mi se omakla reklama :D ) , ima sasvim ok zvuk u pojedinim obrtajima naročito. Ima ga komšija ovde @Ostoja-91 , pa sam čuo... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton

 

Ok, slažem se da su napredovali, da se današnji dizeli (još ako se malo dodatno potrude oko izduva), čuju pristojno, ili da kažemo ni blizu tako loše kao pre...al' opet su benzinci po tom pitanju u prednosti. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, neshaoct said:
Čini mi se da poslednja stvar koja treba da se navodi, u ovoj temi benzinci protiv dizela, je zvuk u korist dizela... :thumbup: 
I najslabiji Punto 1.2 8v kad se malo poradi na izduvu i stavi KN filter (da @YUgisa opet mi se omakla reklama  ) , ima sasvim ok zvuk u pojedinim obrtajima naročito. Ima ga komšija ovde @Ostoja-91 , pa sam čuo...  


Pa fora je upravo obrnuto, naći prednost benzinaca (a takvih prednosti je malo) i onda tu prednost benzinca pretvoriti u prednost dizela... mislim, moze se natezati vekovima ovo dizel vs benzin ali malo objektivnosti i tema bi imala drugi pravac ili bi jednostavno utihnula...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

@Bingodalton

 

Ok, slažem se da su napredovali, da se današnji dizeli (još ako se malo dodatno potrude oko izduva), čuju pristojno, ili da kažemo ni blizu tako loše kao pre...al' opet su benzinci po tom pitanju u prednosti. :) 

Definitivno. Mada se ja u principu ne opterećujem time, odnosno motor pažljivo slušam samo kad mislim da nešto nije u redu. Inače radije slušam muziku. I tu su benzinci u prednosti, jer su manje bučni, pre svega u odnosu na dizele koje najviše vozimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/10/2016 at 9:38 AM, igor0511 said:

I kakav je argument zvuk Maseratija kada, opet bez ljutnje, verovatno niko od nas nece posedovati jednog?

 

Znam ja vrlo dobro zasto sam kao poredjenje stavio maser vs 1.9jtd...

 

A ti Igore kao da nikad nisi cuo neki turpijani 1.2 ili da ne govorimo o 1.6 motorima...Sta pricati o hondama 1.6 sa 160ks

 

 

On 12/10/2016 at 5:41 PM, MS PK said:

@neshaoct
Ko si bre ti i za koga radis? :D

 

Realno covek samo prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne
Vozimo se jutros sa caletom u mom Stilu, a hladno m'da da ti otpadnu.
A cale prokomentarise "Nesto ti ne grije ovaj auto". A ja njemu: Pa dizel je to...
Info: Cale vozi Chevrolet (Daewoo) Spark 0.8 benzinca. Prava kosacica al zato odma' greje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta sam u zivotu imao prilike procitati ali da se zvuk dizela navodi kao prednost, to jos nisam do sada i ovde da ne bude zabune, vozim mjet ali.....

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...