Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

A šta fali plavim sedištima u plavom autu?

Ručke uopšte nisu ni gumene ni fragilne...

Moja preporuka između mk1 i 2 je mk2 najviše zbog godišta, a motor je kod mene 1.2 16V i ako bih uzimao opet Punta uzeo bh ovaj, mali je jeftina registracija a ima 80 konja i troši oko 8 po gradu blago žestoke vožnje.

Koliko svi znamo dizel je skuplji za održavanje i mislim da tu nema mesta diskusiji, to je tako, stručnjaci su rekli :D pogotovo ako prelaziš manje od 30k km godišnje.

Primer, kod mene ide 3 litre ulja u 1.9 jtd ide 5, dizel ima 2 polen filtera benzinac jedan, dizel ima filter goriva benzinac mrežu, filter vazduha možeš rešiti KNom mada to i nije neko rešenje itd jtd.... :D znači jedan mali servis 30-40 eur razlika. 30-40 eur razlike na mojih 35eur cene servisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahah... a ko je reko da su rucke gumene? kod mene su staklene... ;)

ne lupaj oktopode molim te ko brata.... nemoj da pises o servisu i delovima za servis ako pojma nemas.

btw ide 4.5 litra ulja, nema ni jedan polen filter, ima filter ulja, goriva i vazduha i takodje moze da se stavi protocni filter (KN je samo proizvodjac protocnih filtera), cena delova je 3800 dinara i zamena 500 sto nas dovodi na cifru 4300 dinara.

u benzinca mozda staje 3 litra, ali menjas i filter ulja i filter vazduha i svecice i kablove (u slucaju da pravilno odrzavas auto)... cene ne znam, ali ako je razlika 30-40 evra, moze biti samo u korist dizela...

znaci ako cemo i u ovoj temi benzin VS dizel, bolje zakljucajte odmah ili najbolje ugasite forum... ;)

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam pristalica plina, sem kad imaš auto koji ti služi samo da se prevezeš i loš si sa kintom u životu, tipa voziš Juga raspalog, ne kažem da sam ja baja, ali tu malu razliku mogu da priuštim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pljuju dizele, a uzmu benzinca pa mu ubace plin... I gde je tu pamet. :D

Bolje da ovu recenicu nikad nisi napisao, jel tebi nesto zgresio taj plin kad ga toliko mrzis, a pamet, verujem i nije kod tebe kad tako nesto pises, a zasto bi za nesto placao vise nego duplo skuplje ako ne moram???

Sto mislis da je plin gori od dizla???

Evo ako zelis ja ti mogu napisati koje prednosti plin ima u odnosu na dizel, a i uvek ti ostaje mogucnost da jednim dugmetom prebacis na benzin a ti prijatelju moj moras da vozis uvek na loz ulje, dizel je za grejanje zar ne???

I kao sto vidis sve se svodi na onu moju prvu recenicu, tj. bolje da nisi pisao ovu recenicu, a zasto bi bacao pare i da imam nebih sigurno bacao a veruj mi i da ti imas nebi vozio dizlo nego benz i boljeo bi te coisak koliko kosta i koliko ti auto trosi, capito???

:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bitno da JTD osvaja sve medalje na sajmu poljoprivrede i poljoprivredne mehanizacije. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da sprovedem crevce od sedista do rezervoara za plin i mogu oko sveta bez zaustavljanja. :thumbsup: Svaki Fiat sanja da poraste u JTD(jbt,to,dimi)

c2W70.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija :welcome:

JTD dimi :smoke: ,ali zato ide prilicno dobro :rolleyes: i zna lepo da pritsne ledja uz sediste :thumbup: ,kada treba snage na primer u preticanju ili na uzbrdici :yes

A 1.2 16V,koji je pravljen za vozace pocetnike :huh: i da bi mogi da ga voze i neskusni :blink: ,prvih par godina :lol: ,pa jos sa plinom :no e to vec lici na :geek:

JgKWJ.jpg

ni on ne dimi :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Upravo sam saznao koji je moj sledeci prevoz.Tezim savrsenstvu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ja kad izadjem iz auta,nemam probleme sa sluhom ili sa obamrlim udovima od vibracije.Ne mora svako putovanje da bude duboko oranje. :rolleyes:

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' vala, tvoj auto dodje kao neka....vazdusna banja :rofl:

p.s. ovo je mala sala izmedju nas i gurua ovog foruma Bokije, neka potencijalni citaoci ne uzimaju ovo za ozbiljno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak moram priznati da su dizeli korisni....Na izletima rasteruju komarce.. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

druga recenica svakog vlasnika dizela:

-ide kao benzinac

pitam se zasto osecaju potrebu da se pravdaju ? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, i onda kad stanes na pumpu da sipas gorivo zacas skines donje crevo da ispustis ulje iz interkulera :thumbsup:

cudi me da nisu tu ugradili slavinicu fabricki... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djape,ipak dizlo ide bolje od benzinca.Evo,moj deda je imo Vladimireca....od 0-6 kmh je povlacio kao munja.A vibracije minimalne,sve liveno iz jednog dela,ne moze da se odsrafi.Inace,kako na pumpi poznas vlasnika dizela kad nije pored svog auta?Izaso je iz WC-a sa veeeelikim osmehom. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da...

meni je od dizela zetor posebno ostao u secanju mada ni belarus nije za bacanje :thumbsup:

kakav obrtni momenat!

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...