Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

22 minutes ago, ortakov said:

Prošle nedelje mi stigne kazna, prosečna brzina na AP, od avgusta prošle godine

Ajme :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2023 at 11:39 AM, shuxx said:

Dobar prosek brzine... koja deonica ?

 

Ma nemam pojima, negde od SM ka BG. Pojima nemam ni gde sam bio a kamoli kako sam uspeo da napravim taj prosek.

Prošlo skoro godinu dana ...

I sad, razmišljam, ko zna šta sve može da stigne ... 

Kao, 500L - 1,4 benzin može toliko brzo da ide ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Kao, 500L - 1,4 benzin može toliko brzo da ide ...


Jedino ako je službeni
Jeli, a kolika je kazna za prekoracenje prosecne brzine na autoputu?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si znao, službeni :)

 

5000 din a ako se plati u roku od xy dana (mislim 8) onda pola od toga.

Nije to problem, problem je što je ovo kao matrix, svuda se sve snima... Ma odGrebite, hvatajte prave lopove, prevarante, a saobraćaj uredite normalno, pre 40 godina, komunisti su bili daleko manje represivni, neka priča ko šta hoće.

Nisi smeo da kenjaš protiv Tita i partije, a ostalo, živiš slobodno. Ovo sad, možeš da kenjaš šta hoćeš, ali za sve postoji kazna ...

Tito, vrati se, sve ti je oprošteno :)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2023 at 11:29 AM, ortakov said:

Prošle nedelje mi stigne kazna, prosečna brzina na AP, od avgusta prošle godine, 148,5 km/h

On 4/22/2023 at 11:29 AM, ortakov said:

Ja sam prvi protivnik brze vožnje,

 

U tebi cuce 2 coveka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, darkman14 said:

U tebi cuce 2 coveka...

Vozim aktivno preko 20 godina

Prešao sam preko 600 000 km

Jednom, po nekom ledu sam udario auto na semaforu ispred sebe, šteta 50 maraka - bukvalno sam se naslonio na njega u prvoj godini vozačkog staža.

5 kazni ukupno

1 alkohol - 1,2 promila - više ne pijem i ne vozim. Uzmu mi dozvolu 3 meseca, žena trudna, zima, u to vreme se pojavio neki svinjski grip ... katastrofa... od tada, ne pijem kad vozim.

2 vožnja preko ograničenja (silazak sa Pančevačkog mosta, 71 km/h ograničenje 50 km/h - zamislio sam se nešto, uopšte nisam primetio da idem toliko brzo, dve trake, široko ... i ovaj sada prekšaj)

1 crveno svetlo - nije bilo crveno, nego sam se svađao sa policajcem

1 preticanje preko pune linije na putu za Novi Sad (pretekao sam traktor kada to nije bilo dozvoljeno - sada jeste)

 

Nije malo, ali, ovo sada, sa ovim kamerama, biće je...no .... 

 

Eh, da dodam, cena vozačkog ispita je bila 150 ili 300 maraka, ne sećam se tačno. Upisao vozački ispit, čini mi se 16. aprila a vozačku dobio 4 maja (1 - 2 maj neradni dani, pa još palo neki vikend). Imao položen PSP i vozio 20 časova.

A danas, ova deca, plaćaju vozački ispit skoro 1000 €

Dve godine moraju da voze sa tutorom, ne smeju da voze noću, danju, pi..ke materine, šta sve ne. I opet, ginu kao muve, a voze automobile sa ABS om, ESP om, vazdušnim jastucima, zimske letnje gume ....  i opet, kad ih vidiš u saobraćaju, većina pojima nema. 

Vozi me moj zaposleni, momak, 23 - 4 godine. Normalan dečko, sportista, pametan, završio fakultet... stvarno, dečko na mestu. Pa on pojima nema. Nema osećaj za saobraćaj, zaleće se, ne prati saobraćaj... 

Burazeru, imaš 18 godina, odgovoran si za svoje ponašanje, teraj. 

Koje su to fore, vozački ispit treba da bude kao kurs šivenja, 2 nedelje voziš i teraj. Ako si budala, zalud i 1000 časova i kazne, nema tu popravke.

Što bi naš narod rekao, budali ne koristi, pametnom ne treba...

Sve otišlo u q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više se ne meri prosek od naplatne rampe do rampe, nego postoje fiksne kamere na portalima, i one mere od jadne do druge....

Pa ko se upeca na koju deonicu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ,na portalima sa putokazima iznad autoputa stoje kamere i meri se prosek na svakih 10-15km.
 

Sad gde se brze moze voziti na ap je samo kroz BG, izmedju naplatnih rampi, tuda nema kamera i proseka.


@ortakov nisam mislio nista lose, svako vozi kako misli da treba i kako se oseca u trenutku.
Upalo mi u oko kontradiktornost oko 'prosek 148.5' i 'protivnik brze voznje' jos na sve to sa 500L... :D 
Realno, ko ne voli da vidi koliko auto moze da razvije, pogotovo sluzbeni :D

Pre 10tak godina sam tako testirao stila karavana sluzbenog i poceo se neprijatno uvijati pri nekim brzinama 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hoce na 200km/h jos ako je na r15 balonima default_D.gif Pocne da se gubi

 

Ali zato na r17 na 200 nema nikakvih problema. :)

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/23/2023 at 1:19 PM, darkman14 said:

Tako je ,na portalima sa putokazima iznad autoputa stoje kamere i meri se prosek na svakih 10-15km.
 

Sad gde se brze moze voziti na ap je samo kroz BG, izmedju naplatnih rampi, tuda nema kamera i proseka.


@ortakov nisam mislio nista lose, svako vozi kako misli da treba i kako se oseca u trenutku.
Upalo mi u oko kontradiktornost oko 'prosek 148.5' i 'protivnik brze voznje' jos na sve to sa 500L... :D 
Realno, ko ne voli da vidi koliko auto moze da razvije, pogotovo sluzbeni :D

Pre 10tak godina sam tako testirao stila karavana sluzbenog i poceo se neprijatno uvijati pri nekim brzinama 

 

Ma nema problema, ne ljutim se ja ... 

Auto jeste službeni, ali je služba, hm, moja :) 

Nisam siguran da li sam ikada i pokušao da vidim koliko može da ide :) jednostavno, vozim, pa koliko ide - ide :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...