Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Mislio sam za ovaj deo gde si pisao da teras po planinskom putu kao odgovor na pitanje gde tera cetvrtu u crveno. To se odnosilo na Micu, on je pisao pre mene.
A tebe sam pitao za blokadu. :D
U svakom slucaju ste obojica nenormalni.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Quadrifoglio Verde said:

Mogu li da vidim citat iz dokumenta gde ta preporuka stoji?

Preporuke su nešto što ne mora nužno da ima uporište u dokumentu. Ona može da bude i usmena, a poenta je njen sadržaj. Čak i da postoji, kao neki dokument, ili može biti zakonski akt, plašim se da tebe ni to ne bi odvratilo od takve "vožnje". Ovo vožnja sam namerno stavio pod navodnike, jer to kako ti voziš, to se NE ZOVE vožnjom. Moj matori bi za to rekao- akanje auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, LjubeVG said:

Ovo vožnja sam namerno stavio pod navodnike, jer to kako ti voziš, to se NE ZOVE vožnjom. Moj matori bi za to rekao- akanje auta!

Izvini, ali ja ne vozim autobus (kao moj pokojni deda koji je bio šofer u vreme kad su ih oslovljavali sa "gospoda šoferi") pa da treba da šaltam brzine tečno da se i ne oseti promena. Takođe, kad se vozim sa porodicom ne divljam, već vozim auto "normalno". Ali imam i svojih momenata kad sednem u auto da izdivljam, da se izduvam i ja, a i da njemu učinim isto. Znam da potpisujem i u drugoj i trećoj po gradu kad mi situacija to dozvoli, ali mi nije strano ni da u sred radnog vremena preko nedelje izađem u pm i izduvam se. Da mi to nije bitno ja ne bih ni vozio Alfe, nego bih vozio 500L ili Tipo ili ne daj bože Daciu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, LjubeVG said:

Preporuke su nešto što ne mora nužno da ima uporište u dokumentu. Ona može da bude i usmena, a poenta je njen sadržaj.

Onda bi trebao napisati MOJA preporuka je, jer ja na takvu preporuku još nigde nisam naišao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pomenu autobus i vozace, to je mozda bilo tako nekad. Sad magarci saltaju da mi bude muka (nazalost isao par puta busom skorije pa videh onu tugu) od cimanja i treskanja. Bar ovi seljoberi iz Jugoprevoza.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

takvu preporuku još nigde nisam naišao.

Pa zato što ne stižeš, jer si non- stop u autu i kao što reče: "skoro svaki dan voziš u blokadu", pa se iskreno pitam KAD onda stigneš da voziš porodicu "normalno"? Kako god, imam još dosta MOJIH preporuka, ali ne bih da gušim temu. Recimo jedna od njih je da se auto posle iole oštrije vožnje- da ne kažem nenormalne u blokadu, ostavi izvesno vreme u leru, ako se zaustavimo. Ili da se neko vreme vozi sporije, zbog turbine prvenstveno- kod dizela naravno. Kad budeš hteo, tu sam sa još MOJIH preporuka, a sad izvini što ih nemam dokumentovane. Jbg, nemaju ni oni u vremenskoj prognozi dokument, kada im je preporuka za gradjane da sutra ponesu kišobrane. Pa znaš kad ću da ga ponesem, makar bio pljusak? Pa NIKAD, sve dok mi ne nadju gde to piše i u kojem dokumentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

Nekada je to bio posao pravih profesionalaca koji su nosili uniforme i kape kao pilot i kopilot aviona. Moj deda je prošao milione kilometara širom evrope u takvoj uniformi. Dobio je čak i sat sa posvetom od Magirus Deutz-a za milion pređenih kilometara sa jednim autobusom. To su bila zlatna vremena. Danas vozač autobusa može biti svaka šuša.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sto moze nego i jeste. Mnogo vozaca je otislo preko i sad voze i Kurta i Murta. No, da ne idem previse u off sa ovim. @LjubeVG, pa mislim da svi (ili bar vecina) postuje da posle ostrije voznje saceka 1-2 minuta u leru da o'ladi turbo. Ja to radim i ako vozim lagano. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

Imam klipove ako hoćeš da gledaš...

Da se malo našalim, evo ja bih da vidim na šta liče ti klipovi posle tvojih "momenata da skoro svaki dan" oteraš auto u blokadu?! Nadam se da ti je bar radilica ostala čitava i hilzne:lol:

5 minutes ago, Flex said:

da posle ostrije voznje saceka 1-2 minuta u leru da o'ladi turbo

Znam, ali gde to piše, u kom dokumentu? Daj crno na belo, hehehehe...Šalu na stranu, ima i toga, kao i za vožnju u max OM po nekim prospektima, dodacima uz tehničke podatke o vozilu, kako god, samo prosto ne postoji kao zvanični dokument i kao nešto obavezujuće, da se toga moramo strogo pridržavati. Ali nekima bi i to bilo džabe, kad ih ponese momenat skoro svaki dan;)

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, LjubeVG said:

Pa zato što ne stižeš, jer si non- stop u autu i kao što reče: "skoro svaki dan voziš u blokadu", pa se iskreno pitam KAD onda stigneš da voziš porodicu "normalno"? Kako god, imam još dosta MOJIH preporuka, ali ne bih da gušim temu. Recimo jedna od njih je da se auto posle iole oštrije vožnje- da ne kažem nenormalne u blokadu, ostavi izvesno vreme u leru, ako se zaustavimo. Ili da se neko vreme vozi sporije, zbog turbine prvenstveno- kod dizela naravno. Kad budeš hteo, tu sam sa još MOJIH preporuka, a sad izvini što ih nemam dokumentovane. Jbg, nemaju ni oni u vremenskoj prognozi dokument, kada im je preporuka za gradjane da sutra ponesu kišobrane. Pa znaš kad ću da ga ponesem, makar bio pljusak? Pa NIKAD, sve dok mi ne nadju gde to piše i u kojem dokumentu.

Dovoljno je bilo da si napisao RAZUMNO JE, umesto preporuka je...  I baš lepo što si rekao da ne bi prihvatio svaku "preporuku", vidiš tu se slažemo. Možda se moja i tvoja "preporuka" po istom pitanju razlikuju. Nema potrebe da se žestiš. Znači tvoja preporuka i preporuka nekih racionalnih ljudi je takva. Moja preporuka je da mu slobodno izbiju klipove iz bloka ako to žele. I šta ćemo sad... Da glasamo čija je preporuka bolja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj savet za turbo sam procitao milion puta do sada, moguce i da postoji u nekom dokumentu. :D

A za OM, retko kad vozim u zoni najveceg (~2k obrtaja) jer po gradu kad je guzva je poprilicno nezgodno tako voziti. Trecom na 2k obrtaja je 60km/h a to ne moze uvek. Vecinom davljenje ispod toga, jbg.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, LjubeVG said:

Pa zato što ne stižeš, jer si non- stop u autu i kao što reče: "skoro svaki dan voziš u blokadu", pa se iskreno pitam KAD onda stigneš da voziš porodicu "normalno"?

Ako te baš toliko interesuje onda evo... Ujutru u 7 odvezem klinca u školu "normalno" i odem u kancelariju. Kad krenem do grada poslom (obilazim razne institucije i firme) čim mi se ukaže prilika razvučem ga u drugoj i trećoj do blokade dok potpisuje, što ne znači da sam probio zvučni zid nego dostigao nekih 70-ak km/h i onda se obuzdam jer se tačno zna gde se plavci mogi očekivati. Kad vraćam decu iz škole ili ih vozim na treninge ili sa ženom idem po gradu opet vozim uljudno jer ona čim oseti da obrtni moment lepi za sedište počinje da histeriše. A čim sam van grada na relacijama gde je dozvoljeno 80, tu se ide i do duplo od toga zavisno od situacije. A klipove očekuj, samo da ih stavim na YT pošto vidim da ne može direktan upload na forum (već sam pokušao da stavim).

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

klipove očekuj,

Njih očekujem, ali mi baš i nije gušt što moram i tebe da očekujem negde na putu, ali molio sam sudbinu da nikad ne sretnem Vučića, Jelenu Karleušu, pa se molim i za tebe. Posle svega što si napisao, imaću fobiju od svake 159-ke SW koju budem sreo na putu. Neću više komentarisati tvoju vožnju, ona je tvoje pravo, ali neka ti je Bog u pomoći. Kao i svima nama kad smo sa tobom u saobraćaju. Želim ti puno, puno sreće prijatelju!

 

7 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

A čim sam van grada na relacijama gde je dozvoljeno 80, tu se ide i do duplo od toga zavisno od situacije

:wallbash:

19 minutes ago, rkoma1986 said:

Vidi druze, ugusio si je za sve pare

Bre, ako ti TAKO kažeš, onda MORA da je tako. Verujem ti, jer si mi JASNO ukazao i na korišćenje CAPS-LOCK, te sam ti se ZATO izvinio, pa ako TREBA opet da se izvinim, meni NIJE problem. Obećavam da ću VRATITI novac od gušenja tema, koji će biti ISKORIŠĆEN za neki od skupova, da se SLATKO počastimo. Može TAKO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put ili put kad vozim auto makar jednom nabijem pun gas do 4500rpm kad se motor zagreje, cak i kada vozim lagano, a kada zustrije vozim, bude takvih ubrzavanja nekoliko desetina u toku jedne voznje.

 

Takva voznja eliminise cadj i garez, sto je po meni najveci neprijatelj dizela.

Takodje zamajac i kvacilo mnogo vise vole visoke od niskih obrtaja.

 

Turbina i motor samo traze da ulje nije prljavo tj. da je sveze/cisto i da je vrelo :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, LjubeVG said:

Njih očekujem, ali mi baš i nije gušt što moram i tebe da očekujem negde na putu, ali molio sam sudbinu da nikad ne sretnem Vučića, Jelenu Karleušu, pa se molim i za tebe. Posle svega što si napisao, imaću fobiju od svake 159-ke SW koju budem sreo na putu. Neću više komentarisati tvoju vožnju, ona je tvoje pravo, ali neka ti je Bog u pomoći. Kao i svima nama kad smo sa tobom u saobraćaju. Želim ti puno, puno sreće prijatelju!

Teško da ćeš naleteti na mene, jer tamo gde ja divljam samo zečevi, lisice i fazani mogu da se vide. Ljudi su odavno pobegli.

22 minutes ago, LjubeVG said:

Posle svega što si napisao, imaću fobiju od svake 159-ke SW koju budem sreo na putu.

Čekaj samo dok sednem i u Breru. Imaćeš i noćne more, ne samo strahove od susreta... :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LjubeVG

Ovo je neki upload od ranije, pa baci pogled na obrtomer... O brzini neću, da mi se ne bi stresirao mnogo...

 

A evo i jedan od ex Delte 1.8 TBI... Tu je već automatika šaltala da bih mogao da držim telefon. Da sam ja šaltao to bi išlo u crveno...

 

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Quadrifoglio Verde said:

tamo gde ja divljam samo zečevi, lisice i fazani mogu da se vide. Ljudi su odavno pobegli.

Stvarno nema ljudi, samo na 0:32 vidim nekog zeca, na 3:16 vidim dve lisice, a na 3:33 ti izleće sa leve strane neki fazan. 

19 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

Da sam ja šaltao to bi išlo u crveno...

A išlo bi i preko 200km/h, nego kud se stvori ova budala ispred tebe, da te uspori kad ti je najlepše. Kilavko jedan vozi 80km/h, pa to je za zatvor. Bože, kakvih sve vozača ima:blushing:

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, LjubeVG said:

Stvarno nema ljudi, samo na 0:32 vidim nekog zeca, na 3:16 vidim dve lisice, a na 3:33 ti izleće sa leve strane neki fazan. 

Ovo nije taj divlji deo u kome i ja divljam... Taj deo je u narednih 10-ak kilometara dublje u planinu. Tu već škripe gume u krivinama... Ali to je nebitno, bitno je da si ti vido obrtomer ovde da vidiš kako se vozi auto prema MOJIM preporukama.

20 minutes ago, LjubeVG said:

A išlo bi i preko 200km/h, nego kud se stvori ova budala ispred tebe, da te uspori kad ti je najlepše. Kilavko jedan vozi 80km/h, pa to je za zatvor. Bože, kakvih sve vozača ima:blushing:

Išla je ona i 240 na Autobanu kod Minhena.

 

A evo i moje prve 159 limo 2005. godište... 

 

FB_IMG_1571607778083_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Flex said:

I ja to tek sad saznajem?! Da ste mi lepo rekli odmah da teram do blokade nista od mojih muka ne bi bilo. emoji23.png

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Poslušaj kako lepo prede motor na 12. 000 obrtaja :whistle:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...