Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

9 hours ago, vicent said:

Euro norme u ovoj zemlji neće važiti još 20god, i to me ni malo ne dotiče. Ja sam kao, zelen, ekolog, a busevi gradskog saobraćaja potroše po 15 litara ulja za turnus. Nijedna fabrika (koja još uvek radi) nema filtere, naročito hemijska industrija a ja glumim ludilo i neću da blindiram EGR. Ovi tamo isprobavaju nuklearno oružje a ja se slomih da mi iz auspuha izlaze cvetići !
Pri tom živim u zemlji u kojoj je mesečna plata jednaka plati za par dana u nekoj razvijenoj zemlji a auto koji bi oni na otpad, ja smatram NOVIM.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk
 

Kad ti budeš vlasnik nekog saobraćajnog preduzeća ili neke hemijske kompanije ili predsednik neke zemlje sa nuklearnim potencijalom možeš tako da kažeš.

A dokle god zagađuješ i truješ vazduh kada prođeš kolima koje diše moje dete ja ću biti prvi koji će da te spreči u tom, da li si razumeo? Ja mogu samo da podržim ŠTO STROŽIJE tehničke preglede gde bih automobile sa probušenim katalizatorima, protočnim cevima, ugašenim lambda sondama, DPF-ovima i EGR-ovima samo ispratio kući na doradu. Pa da nabaviš ispravne komponente i da se zapitaš šta mi je trebalo da izigravam velikog i najpametnijeg Srbendu koji misli da je jači od celog sveta kad dođe cifra za naplatu koliko to sve košta.

 

To ti je isto kao kad pušači sede u društvu nepušača, boli ih patka što truju ljude oko sebe, bitno je da je njima lepo....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panišeru, da li isto tako utičeš i na druge kada vidiš da bacaju smeće - van predmeta predviđenih za to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mnogo gorih stvari u ovoj zemlji koje su pogubne za nas za razliku od izduvnih gasova

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pojedinim zemljama gde je ekološka svest na većem nivou se ljudi stimulišu da voze na ekološka goriva tipa tng cng..Kod nas se kažnjavaju raznim reatestima taksama pregledima i sl..

Pa sad tržište zbog sveopšte bede preplavljeno dizelima tz (malim potrošačima) sivi prešli brda km u zemljama odakle su..Pošto je tamo skupo da prođu tehnički pregled..Jer nov katalizator košta više nego ceo auto..

Onda se na njihovim oglasima pojave fur export only..Posle se uveze kod nas i ide na ime kupca kao san snova..Dizel malo troši , nema ulaganja , svi servisi na vreme itd..Kad ga malo udaviš u većoj brzini on šiba crni dim 

ko da radi na ugalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

Kad ti budeš vlasnik nekog saobraćajnog preduzeća ili neke hemijske kompanije ili predsednik neke zemlje sa nuklearnim potencijalom možeš tako da kažeš.

A dokle god zagađuješ i truješ vazduh kada prođeš kolima koje diše moje dete ja ću biti prvi koji će da te spreči u tom, da li si razumeo?

Još da ga nateraš i RTS pretplatu da plati i Utopija. Seku šume da grade vikendice a da poštujemo Euro norme. Što god je isplativo ljudima tu dignu akcizu, nema stimulacije za obnovljive izvore energije i ekološki prihvatljiva goriva. S tobom se mogu složiti samo ako koristiš papirnu kesu u prodavnici ili nosiš ceger a ne uzimaš plastičnu kesu.

A država ko država, samo po ušima. Hrvati su pre 4-5 godina imali za auris akciju gde je hibrid jeftiniji od benzinca običnog, par hiljada evra, a kod nas 100000 din ako je emisija gasova ispod 100 g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panišeru, koji ti je andrak? Ponekad se zapitam da li su Aca i ZoNi ista osoba? 

Ponekada pomislim da si sendvičar. 

Ajde reci da si još i vegan? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, andreja.micovic said:

Još da ga nateraš i RTS pretplatu da plati i Utopija. Seku šume da grade vikendice a da poštujemo Euro norme. Što god je isplativo ljudima tu dignu akcizu, nema stimulacije za obnovljive izvore energije i ekološki prihvatljiva goriva. S tobom se mogu složiti samo ako koristiš papirnu kesu u prodavnici ili nosiš ceger a ne uzimaš plastičnu kesu.

A država ko država, samo po ušima. Hrvati su pre 4-5 godina imali za auris akciju gde je hibrid jeftiniji od benzinca običnog, par hiljada evra, a kod nas 100000 din ako je emisija gasova ispod 100 g

Ja nikoga ne teram ni na šta. Ali ako mi neko svojim ponašanjem stane na put onda je to druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas ti neko stao sa svojim zatvorenim EGR-om.

Stali sam nama mnogi drugi na put odavno, nego niko ne reaguje.

Apropo toga, kao ljubitelji automobila treba da se ujedinimo u nekim stvarima, bilo to cena goriva i akcize, ogranicenja, cena pauka ko pola plate, povecanja cene osiguranja i jos mnogo cega. I to sve sa drugim forumima, pa da se izborimo za nesto.

Nije tema za to, ali ako se secam neke problematike sa motorasima i parkingom, pa su valjda tu na nekom bulevaru u BG dosli ujutro i svaki zauzeo po jedno mesto da pokazu sloznost i odlucnost. Ili sto je kolega pisao da u Nemackoj solidarno voze jedan dan 30 na sat i pokazu sta nece. U Nemackoj mozes da registrujes dva auta na iste tablice, po 6 meseci svaki. Imas dzip zimi i sportski auto leti. Sta ce nam.registracija motora tokom cele godine, zasto nema polugodisnje? EGR najmanji problem tu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aco, a što ne voziš na metan ili plin? Ne isplati se ugradnja, ili nemaš 

1. Živaca da se drkaš sa bagrom za ateste i reateste

2. Nemaš vremena za gore navedeno? 

Taj tvoj Stilo 1.2 16v je u očima europejaca takođe veliki zagađivač, i nečije dete će umreti od njegovih izduvnih gasova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trenutno "evropejac" vozim ibizu na plin i jedva cekam da mi se popravi auto da zagadim jos malo ovu vec zagadjenu drzavu.

 

Potpuno sam za to da se uvedu norme ali onda kada:

-budemo imali normalne plate (a ne 300-400 eur prosecno)

-kada budemo imali normalne registracije i normalne poreze

-kada se ne bude stranacka bagra zaposljavala na pozicijama gde se skida "kajmak" da bi dobio neku dozvolu/uverenje i sl 

-kada se ne budu notari/izvrsitelji bogatili na racun gradjana i stetu drzave (dato im je da uzimaju novac koji je drzava ubirala, a ti ljudi u sudovima koji su radili nisu otpusteni), naravno da bi bio notar u startu morao si da izvadis 200k eur...

 

Da ne navodim dalje, krenucu o sendvicima i slicnim stvarima, a to nije tema.

 

Kad budem mogao sebi da priustim nov auto, nije problem uzecu onaj koji najmanje zagadjuje, ili cu placati skupu taksu za onaj koji zagadjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio bih i ja na plin, nešto tipa 2.0-2.4 atmo benzin, jer ne mogu baš lepo da podnesem potrošnje 12-15l po gradu. Sve je to ok, i napravi se taj plin da radi, al ne mogu da trpim bagru neradničku i bezobraznu, jer mi osim para oduzimaju vreme i živce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo vozim na plin. Ne zato što mi je " Ekološka svest " na visokom nivou ali je lep osećaj.
Jeste, za#rali su sa tim atestatima kao i sve u ovoj mojoj napaćenoj otadžbini toliko da sumnjam da bi nas i šipci , da su na vlasti i sistemu umesto ovih,toliko jahali.
Ipak, živim za trenutak kad će se desiti nešto što će mi dati bar malo vere da nije sve otišlo u "Honduras".
Za to vreme se trudim da poštujem svoje sugrađane i ako mogu, da ne bude pogrešno shvaćeno,se trudim da im ukažem na propuste rizikujući da me proglase ...
Osećaj je stvarno lep kad znam da jako malim delom učestvujem u devastaciji ovog svega što nam ostaviše u amanet preci.
Da mogu vozio bih neki elektromobil.

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae sad svi ekolozi pravac na ciscenje Cukarickog rukavca da ne mlatite praznu slamu. Cuj ovom je dete ugrozeno od blokiranih egr ventila a onda mu da mobilni, u kuci wifi, pije vodu iz Save i Dunava, kupi voce iz bratskih africkih plemena na steroidima, banane koje se prskaju ko zna cime da traju, povrce "iz baste", "zdravu piletinu" iz maxija, radioaktivne kasice i kineske igracke od zdrave plastike...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/20/2017 at 7:50 PM, The Punisher said:
Kad ti budeš vlasnik nekog saobraćajnog preduzeća ili neke hemijske kompanije ili predsednik neke zemlje sa nuklearnim potencijalom možeš tako da kažeš.
A dokle god zagađuješ i truješ vazduh kada prođeš kolima koje diše moje dete ja ću biti prvi koji će da te spreči u tom, da li si razumeo? Ja mogu samo da podržim ŠTO STROŽIJE tehničke preglede gde bih automobile sa probušenim katalizatorima, protočnim cevima, ugašenim lambda sondama, DPF-ovima i EGR-ovima samo ispratio kući na doradu. Pa da nabaviš ispravne komponente i da se zapitaš šta mi je trebalo da izigravam velikog i najpametnijeg Srbendu koji misli da je jači od celog sveta kad dođe cifra za naplatu koliko to sve košta.
 
To ti je isto kao kad pušači sede u društvu nepušača, boli ih patka što truju ljude oko sebe, bitno je da je njima lepo....
 

Tvoj problem je u sagledavanju realnosti. Uhvatio si se auspuha k*o pijan plota. Navodim primere velikih zagađivača a ti mi kažeš da o tome mogu da komentarišem kada budem predsednik, vlasnik nuklearnog potencijala ili vlasnik prevozničke firme. Riba uvek smrdi od glave, tako i ovde od vladajuće strukture pod kojom živimo verovatno najgore u EU.
Ne pogađaš srž problema, promašio si temu !
A što se tiče besa i pretnji, e tu možeš samo da me poljubiš u auspuh !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za neke stvari nije kriva drzava to je samo stvar vaspitanja..Niko ne moze da ti zabrani da ne frljiš opušak kroz prozor ili baciš praznu plastičnu flašu..To je nešto odavno ugrađeno u čoveku..

Onda odeš preko pa se oduševiš kako je sve čisto.Nema đubra pored puteva sve lepo uređeno .Na velike zagađivače ne moze pojedinac da puno utiče a na ovo sitno moze svako..Ali većinu baš zabole.. 

Zna da neće biti sankcionisan pa se ponaša kao idiot..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...