Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

12 minutes ago, Skorpion said:

Vec mesec dana vozim 1.4TSI 125KS sa obrtni 200Nm 1400-4000. Potrosnaj skoro ko 1.9JTD a tisina neuporedljiva. Sta se tice mene dizel ne hvala :)

 Mislis 122ks? u Golfu 6 ili?

Tsi su dobri turbo benz. pogotovo ovi poslednji 1.4tsi gde su valjda izlecili decije bolesti sa lancem i turbom itd....

Na to valja jednog dana preci, naravno +DSG;) Jes da potrosnja nije bas kao JTD ali nije ni daleko....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u Yeti, novi 1.4TSI sa kaisem je 92KW ili 125KS sa manuelni- 6 brzina. Stilo naravno zbog to i se prodaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

125 KS ima u drugoj generaciji A3 od facelifta. Vozio ga još davno, ništa specijalno spram modernih dizela, Grande 1.9 ga dere uz brdo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Buvac030 said:

Nema sanse ni za sto godina .Potpisujem , ne lupam u prazno zato sto sam vozio mnoge automobile, i tvrdim da je dizel dobar samo za dalek i ravan put bez saltanja, za sve ostalo je smor. 

 

Au bogati, sad mi oci otvori, idem da bacim JTD u oglase, jos ako si ti ovo potpisao, nema dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja GP sa 1.2 pa ide ko puz, a uporedujes GP od 1.9 sa A3 1.4... nemoguca misija.

 

Kako ja da uporedim Yeti sa Stilom, prvi SUV drugi kompakt. Stilo vuce bolje posto ima 250Nm, ali Yeti ide isto lepo i mnogo lakse se vozi. Baska tezina oba vozila je oko 1350kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman posla, usli smo u raspravu malo pristrasno u kojoj postoji klip koji sve objasnjava. 

Inace je brava mnogo funkcionalan i za mene lep auto, nemoj da ga prodas MOLIM TE..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodacu je, nema sad nazad. Uzecu opet Bravu posto je funkcinalna, ali benzinca ovaj put, cisto da moram da vracam u trecu na 80, jer ovako mi je dosadno samo da potopim pun i odletim...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Skorpion said:

imam i ja GP sa 1.2 pa ide ko puz, a uporedujes GP od 1.9 sa A3 1.4... nemoguca misija.

 

Kako ja da uporedim Yeti sa Stilom, prvi SUV drugi kompakt. Stilo vuce bolje posto ima 250Nm, ali Yeti ide isto lepo i mnogo lakse se vozi. Baska tezina oba vozila je oko 1350kg.

Samo kada ne bi mesali   zapreminu i sangu motora, Neka bude zapremina protiv zapremine 1.2 vs 1.2. A ne 1.9 vs 1.4.  Ako su iste i priblizne snage tu odlucuje  masa vozila i prenos ( menjac).

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Skorpion said:

imam i ja GP sa 1.2 pa ide ko puz, a uporedujes GP od 1.9 sa A3 1.4... nemoguca misija.

 Tema je dizel vs benzin, valjda slične snage. Benzin će uvijek imati veću specifičnu snagu.

 

Bilo bi dobro staviti pojedine modele na vagu. Ovaj A3 je baš imao dosta opreme, sumnjam da je bio lagan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zvanicnim testovima se porede samo vozila iste klase i slicne snage motora, nema veze dali on 100kw dobija  iz 1.2 ili 2.0.....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste tu si u pravu, ali nije posteno, da se mali motor meri sa vecim. Ili mislis da nema veze.?

U stvari to je poenta mog pogleda na ovu stvar ,  i opet koliko sam razumeo ako si pogledao klip nije pravedan, dizel je cini mi se sa 110 ks a benzinac 125ks. a isti auto i to nije posteno. Ali je zato dizel sa vecom zapreminom.

20 minutes ago, Vule said:

Prodacu je, nema sad nazad. Uzecu opet Bravu posto je funkcinalna, ali benzinca ovaj put, cisto da moram da vracam u trecu na 80, jer ovako mi je dosadno samo da potopim pun i odletim...

PRODAJ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

P.S. Na kraju drugog klipa vidis sta bude kad dizlo vratis u trecu na 80

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio si nerealne klipove ko zna kojih motora Nekih tjuniranih,  ne zakopcavam se ja na ledjima bas. Ali me bas zanima onaj prvi koji je motor, dobar neki "JTD". 74KW.  Malo sutra. Ali ok , ide nema sta , pitanje samo koja je to prepravka???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buvac, šta se primaš. Imao sam i ja deregliju od matorog Bravo-a, bio je malo slabiji nego Vuletova Brava. Imao je 140ks i nešto tipa 320Nm. Ni jedan problem sa motorom, kao i kod Vuleta. Moj je bio samo čipovan, u Novaspeed naravno.

1 hour ago, Vule said:

Klipovi moje Brave koju cu sad da prodam i kupim benzinca!!

Kog benzinca? Onog koji nekada u nekom momentu pokaže trag neke performanse, ili nekog rasnog :D

Iiiii samo za Vuleta i Buvca, klip naše drugara, u pitanju je auto koji se svaki dan vozi, i to sa teškom nogom na gasu, i nikako da crkne :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunce ti j****, od cega li mu je menjac i zamajac kad se jos nisu raspali....

Vule, vidi se da znas gde stoji radar na Bulevaru evrope....:lol:

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezite se, polecemo!

Po ko zna koji put sve ispocetka... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...