Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Verovali ili ne
Vozimo se jutros sa caletom u mom Stilu, a hladno m'da da ti otpadnu.
A cale prokomentarise "Nesto ti ne grije ovaj auto". A ja njemu: Pa dizel je to...
Info: Cale vozi Chevrolet (Daewoo) Spark 0.8 benzinca. Prava kosacica al zato odma' greje

Mnogo dobar autic, imao sam ga do skoro, 2007god. Je bio. Problem mu je limarija ostalo je sve ok. Presao 190.000km kod mene I prodam ga calevom kolegi prosle godine. Zima na -7 -8 bukvalno za dva do tri minuta duva vruce u kolima. Milina da se vozis sa njim po zimi. :)

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Bingodalton said:

Sa 800 kubika njemu je opterecenje i sam rad na leru, naravno da se brzo greje :)

eheheh predobro

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vix said:

Verovali ili ne
Vozimo se jutros sa caletom u mom Stilu, a hladno m'da da ti otpadnu.
A cale prokomentarise "Nesto ti ne grije ovaj auto". A ja njemu: Pa dizel je to...
Info: Cale vozi Chevrolet (Daewoo) Spark 0.8 benzinca. Prava kosacica al zato odma' greje :D

Zanimljivo, nekad sam vozio Asconu dizel i dosta je brzo grejala, nikad mi nije bilo hladno u njoj. Posle Vectru benzinsku koja je grejala dosta lošije. Svašta sam probao da bih to sredio, ali zauvek će mi ostati u sećanju kao auto u kom mi baš nije bilo toplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije falilo ništa, na kraju mi rekoše da je verovatno do slabijeg protoka vode zbog zagušenja kanala u bloku. Probali smo to s nekim tečnostima da rešimo, ali nije uspelo. Međutim nije se on meni nešto pregrevao zbog toga, samo je slabašno grejao, osim kad bih ga stalno držao na preko recimo 4000 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce smo isli na Staru planinu, poslom, prvi auto Nissan X-Trail dizel manuelac, drugi auto Qashqai 1.2 automatik, ja vozio automatika i prosto ga je milina voziti, ali jeeeedva je drzao korak sa dizelom, cesto je bilo i do 5000 obrtaja da bi uopste i mogao da ga pratim. Znam, neuporedivi motori, na startu sam morao sve u crveno da bih bio tu negde gde je dizel opusteno ostrije kretao.

 

Ali auto je fenomenalan, neocekivano dobro lezanje na putu, udobnost, zvucna izolacija, ma sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve....ali motor :D

Da se ja pitam stavio bi benzinca, ali neki 2.0 turbo od 200+ ks, a ne te kosačice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, milan-jtd said:

Juce smo isli na Staru planinu, poslom, prvi auto Nissan X-Trail dizel manuelac, drugi auto Qashqai 1.2 automatik, ja vozio automatika i prosto ga je milina voziti, ali jeeeedva je drzao korak sa dizelom, cesto je bilo i do 5000 obrtaja da bi uopste i mogao da ga pratim. Znam, neuporedivi motori, na startu sam morao sve u crveno da bih bio tu negde gde je dizel opusteno ostrije kretao.

 

Ali auto je fenomenalan, neocekivano dobro lezanje na putu, udobnost, zvucna izolacija, ma sve...

haha a tog dizela jel cepao Mirko Alvirko

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic

Da li ti koristis svaku priliku da pises na internetu kako si cipovao auto?

 

Capture.JPG

Edited by nazgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje je svrha tih istih patrola svake godine, sta se u medjuvremenu moglo promeniti!?  Uslikace neku novu rupu i putokaz, onu kucu na putu,...

 

Gledao prosli vikend patrola do Maribora, pa ko do tamo ne zna da ode, nek pocepa vozacku dozvolu... krenuli sa Zmaja i kao pokazacemo sta vas ceka, pa sta moze da te ceka...:lol:

 

Naravno "tecni naftni gas" je najbitnija stavka svake patrole, mislim da ga matori spomene 30 puta u toku patrole...:blink:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Don't kill the messenger! Razumem te,  ali te patrole "prolaze" u narodu,  a manju nama vozačima ne. Gledanost je na strani patrola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači džaba što matori vozi dizela, TNG rules. :lol:

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milan-jtdPa klasika, zagluplivanje naroda na svakom koraku.

 

Pa da...TNG izvor zivota ... evo ovo vam je zadnja pumpa u Srbiji koja ima TNG, ovo vam je prva u Hrvatskoj koja ima, sledeca je tek za xxx km, evo ova nema itd itd.

 

Ne bi me cudilo dok se "probijao" do Maribora, nije spomenuo da takva konstantna voznja po autoputu ne ostecuje plivajuci zamajac, ipak je to skupa stavka koja svakodnevno brine prosecnog srpskog vozaca.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, aleksa_indjija said:

Gledao prosli vikend patrola do Maribora

 

Eto, gledao si i ti, u statistici gledanosti se ne zna sa kojim razlogom si gledao, ali gledanost postoji, a televizija tako funkcionise, ako ima gledanosti znaci da to "prolazi", kada se ne bude gledalo nece se ni raditi.

 

Inace, zamisli kako je meni, za svaku patrolu dobijem pola terabajta materijala koje treba da pretocim u TV format, i to ne mogu da izbegnem. A ti imas jednostavan izbor preko daljinskog upravljaca.

 

 

Nego da se vratimo na temu, kada sam posle Nissana seo nazad u Punta skontao sam koliko dobro ide JTD :)

I koliko Punto ima krljave farove :(

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nazgul said:

@marko.jovanovic

Da li ti koristis svaku priliku da pises na internetu kako si cipovao auto?

 

Capture.JPG

Smeta li ti? Toliko si dokon pa pretražuješ mene na internetu? Ja stojim iza onoga što sam napisao, s tim što sam prešao još nekih 20.000km od momenta kada sam to napisao na garaži, ili šta je već. Zašto ne bih napisao da se konkretno taj i taj motor dobro remapira, ne pravi probleme itd.

Još više sam pominjao Valeo setove kvačila, nove iz Kit Komerca, kako da to nisi našao? Podelio sam svoje loše iskustvo, da se drugi ne bi opekli, kao i iskustvo sa nadrimajstorom Malinićem iz Ostružnice.

PS

Nikako da stignem da odem na remap sa sadašnjim autom, ali ne brini se, obavezno ću ti javiti. Inače, veoma si kulturan, registrovao si se na forum i u svom prvom postu pominješ mene, umesto da se predstaviš lepo, u za to namenjenoj temi.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Alexa, pored svega lošeg i zaglupljujućeg ti se navali na SAT patrolu.
Ne stoji to nikako.
To jeste namenjeno određnoj publici ali daleko od toga da je zaglupljujućeg karaktera.


Sent from my F3311 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...