Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Ako je onaj od 75ks, verujem u svoju pobedu na 402m ;) Ne znam jel Punto 2 ima verziju sa 90ks, za EVO bih rekao da bi bilo neizvesno a sa 2kom ja verujem da bih izgubio za 2-3 duzine.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj da, Mk2 ima 5ks slabije motore :D Usustini mislim da 1.3 u najslabijim verzijama nemaju sanse. Fiat 500 1.2 sa 69ks sam dobijao za 1-2 duzine jos kad je auto bio skoro pa fabricki :D

 

Poslednje sa cime sam se trkao je bila Astra F sa 1.8 motorom i 90ks, nju sam dobio za 2-3 duzine. Usustini racunam da me muce automobili sa ~90ks ako su izmedju 900-1000kg i da dobijam one koje imaju ~90ks ali 1000-1100kg. Tj je neko moje iskustvo do sada.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ce morati na stazu ;P Dobija me sigurno na 400m sem ako nije neko ko ne ume da tera ;) Ono sto znam je da dobijam sve aute sa prednjom vucom do 130ks (istina nisam se trkao nikad sa jacim) u prvoj brzini, e posle u drugoj je stvar da li ce da nadoknade ili ne razliku. Samo mi jedan lik sa bembarom parirao u startu, mislim da je neka verzija sa 136ks :laughing: Mislim da se sa jacim nisam nikad trkao na 400m. 

 

 

Ovako nesto tipa karting staza u Kuli bih ladno prihvatio trkanje sa 200ks autima za siroke narodne mase :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam ja tvrdio da je moj motor fabricki ;) Ja ga procenjujem na oko 75ks ;)
 
Jedino na karting stazi Kula sam bio, tu 1.2 Punta sustizem za ceo krug posle 4 puna kruga :laughing: Alfu 147 2.0TS 16v sam toliko mucio da je decko u zelji da pobegne izleteo u gume :smoke: I to je bilo sa starim trapom (i podesavanjem motora), sa ovim sto trenutno radim ako me ne bude previse kocilo stanje guma mislim da cu da spustim sa 45s na barem 42s po krugu. Ovo je sa ARCS skupa ;)




17:30 :cheers: Ako se dobro secam najbrza Alfa je bila neka JTD cipovana 156tica sa 46s.

 

 

Pre koju godinu kad sam bio neki profesionalni motorista iz HR je dosao da trenira, ne secam se jer bese 250 ili 600ccm motor, njihovo najbolje vreme je oko 36s kako kazu, mada onda kad sam ih stopovao su isli stalno oko 39s :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video nije dostupan...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh što ja ne volim ovakva poređenja. Mnoogo tu zavisi od vozača, koliko se štedi auto, guma,...

 

Nije ni na 402m načisto sve da samo mašina odlučuje.

 

Evo pre neko veče plavi Skyline GTR na Batajničkom drumu, kao iz F&F serijala. Toliko me je zainteresovao da sam ga obišao da vidim vozača.

I obiđoh relativno lako čoveka.

Jel to znači da moj Stilo ide bolje od Skyline-a? :)


Ofarbao dobose u crveno :D

 

Znaš onu debelu lajsnu na vratima? E sad je tanka :rofl:

Šalim se malo, nadam se da neće YUgisa da se ljuti :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se terena tiče išao je tu moj teča sa fino čipovanom 156sw jtd i sa sve 2 dečija sedišta u kolima :)

 

Kaže da nije nešto ni peglao auto, više je hteo da vidi stazu, napravio 2-3 kruga i to je to. Naravno, vreme je bilo daleko gore od pomenutih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moj i ima tanke lajsne :laughing:
 
Nemam dobose i nisam nikad nista ofarbao na autu crveno ;)
 
Sto se tice dyno, nisam osetio potrebu za time, niti ljudi to znaju da citaju niti ce meni auto biti brze od toga tako da mi je svejedno, ko ne veruje da ima toliko, meni je sasvim ok i da mu kazem da ima 55ks koliko pise u saobracajnoj :laughing:
 
 
PS: vicent jel to ti pricas prosecnu brzinu za svoj auto? :laughing: Staza je 622m a moje vreme je na tom skupu bilo 45.38s pa koga zanima prosecna brzina, neka racuna :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugiša po običaju poredi babe i žabe, neće da odgovori na neka pitanja i iznosi neke poluistine ili kako da već nazovem.

Evo, i Ferrari 360 se namučio sa pandom od 100ks na stazi za mini golf:

Da li to znači da je panda sveukupno brža od ferrarija?

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj druze, ajde pokaze prstom gde, sta i kako ja to lazem? Na koja pitanja to ja nisam odgovorio? Koje su modifikacije na motoru, imate sve u mojoj temi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Staza je 622m a moje vreme je na tom skupu bilo 45.38s pa koga zanima prosecna brzina, neka racuna :smoke:

 

Za 1km/h više nego moja trenutna prosečna brzina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa brate, ono se ne može nazvati stazom... I Ada Huja je njesra za automobile, kao i bilo koja druga karting staza. Uopšte ne čudi i da si brži od bilo kog sportskog automobila na takvom mestu. Jedino pravo mesto gde se mogu videti sposobnosti automobila je NAVAK staza, i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...