Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Što vole ove njihove traktore majko mila :D Znam šta je svećica i bobina i dosta mi je, a tamo neke turbine, zamajci koji plivaju, EGR, DPF, pola stvari ne znam ni čemu sluze sem da se pokvare

 

Pa u tome i jeste poenta, mnogo pružaju a tako malo traže. Zamisli da postoje takve žene, ko ih ne bi voleo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nasem forumu ta rasprava nema kraja,ali na nekom drugom mestu postoje veoma strucni ljudi koji prave razne motore,pa onda neki drugi isto tako strucni ljudi po utvrdjenim kriterijumima ocenjuju te motore...

A tamo sasvim ocekivano dizel nije pobedio ni u jednoj kategoriji :D

:right:https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68841-izbor-za-najbolji-motor-godine-u-svetu/ e jesi kvaran dante , zar stvarno mislis da ovi tipovi sto biraju najbolji motor znaju vise od nas forumasa, pa to stvarno nema nigde! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da dam glas za suprotan tabor. Definitivno je tih rad na strani benzinaca.

Danas sam imao priliku da vozim novu Vitaru 1.6 benzin. Prešla 150km.

Bukvalno se u kabini ništa ne čuje.

Ima je i u varijanti 1.6 dizel (mislim da je čak mjet).

Ne znam kako će se on ponašati po tom pitanju (zvuk i vibracije) jer plastike u Vitari deluju deleko lošije od onih u Stilu a Stilo ima loše plastike.

Auto je inače jako upravljiv i dopadljiv mada ja tu platformu ne mirišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduše, čekam i "momenat" kada ove trenutne super moćne "turbo" - koptere zamene nekim "dostupnim" turbo benz. kosačicama, u šta će se tada kleti?!

More

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi, nismo mi dizelaši krivi što vi nemate turbinu!

Ima povoljno da se nađu, alu-felne su skuplje. Ko bre da čeka ove moderne aute, sa 1/2 i sa 2/3 motora, a pri tom sa 200 ks da se spuste na našu platežnu moć. A iskreno, ne verujem ni da će da traju toliko. A usput, i oni imaju plivajuće, egr-ove, dpf, ssd, hdd...

I tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neka im tih kosacica na 2 ili 3 cilindra :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo tako ni Insignia 2.0cdti se niti čuje niti oseća kako vuče, a ideeee. Doduše kada se otvori prozor čuje se ono prijatno dududududu i kada se gasi vidi se da joj je Stilo predak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu tremu treba da preimenujete u Turbo vs. Atmosferci. U svemu oko čega se diskutuje ključna je turbina. Ili da poredimo benzince i dizele bez turbine ili turbo benzince sa jtd-evima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ne bi poredili turbo-dizele i turbo-benzince sa atmosfercima. Koliko ja vidim, a vidim, ovim našim benzincima (1.2; 1.2 16v; 1.4, 1.8 i sl), najviše smetaju naše turbine. Pa ko im  kriv što su kupili auta sa manjkom delova. Kao, nema veze kako ide i koliko troši, vi imate turbinu ! Vi ste čipovali auto jel imate turbinu !

Pa turite je i Vi koji je nemate i onda možemo da pričamo!   Na nivou !

Dante hoće da ugradi elektromotor jer ima puno prostora ispod haube. Ima i mesta za Durasell baterije!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba... Jedna bitna stavka nikad neće biti ista - potrošnja

Ovo kažem kao potpuno neutralan

Koliko neutralan? 5.4%? :D

Edited by Dezurni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, stvarno... Više sam benzinaca imao u životu i sigurno ću ih jednom opet voziti. Sa godinama mi prestaju da budu bitne neke stvari, osim potrošnje. Kad nju svedu na nivo , eto mene verovatno opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno necu doziveti taj momenat.

 

 

Pa zar nije bilo da zamalo dozivis jedan 1.8 16v momenat u lybri, ne? Vec sada bi drugacije pricao...

 

prijatno dududududu

 

Ok_6f69dd_734329.gif

 

:rofl:

 

Dobro, posto turbo-benzinci nisu dostupni toliko jos uvek, hajde da poredimo atmo benz i atmo dizel motor...a i izuzmemo iz price to sto nama smeta o_0 turbina

 

Evo mozemo npr 1.8 16v u puntu i 1.9D takodje u puntu...8 ventila vise recimo kompenziju za skoro 200cc vise na strani dizela...

Jel uopste potrebno?

edit: kakav pocetak dana uz Cheryl Cole, hvala kolega Dante :D

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...