Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Nasao si jadnog Avea od 1100ccm da šikaniraš

Odleteli u off.

JTD kao i svakom motoru odgovara rad bez promene režima i tu je ende.

Zaboravio si pali/gasi

E da, sad ce ponuda dizela biti jos veca, proteruju ih iz EU. Prvo su ih navukli a sad polako dobijaju šut kartu.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli još kada naiđu 2-3 takva Avea i još jedan ne krene na vreme.

A ovog sam uredno sačekao da se uključi u levu traku pa još produžio zaustavom da ga obiđem što i nije bio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Odleteli u off.

JTD kao i svakom motoru odgovara rad bez promene režima i tu je ende.

Zaboravio si pali/gasi

 

 

????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flekaću ja i tebe kada pređaš na benzin :rofl:

Zezam, ne jurim se ja ni sa kim već vozim svoju vožnju. Zato i najviše volim uveče da vozim kada nema nikog tako da mogu da držim svoj tempo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jutrooo drugari! Kako ste danas? Kasnim malo izvinjavam se, uspavao se...

Krecemo... ;)

Srdjos spomenu eto kao mana je grad, a lepo covek rece sta mu smeta i zasto...! Vas deset se odmah nadje kao ma kakvi, sta pricas, ja ovo, ja ono, dizel je najbolji. Jedna jedina stvar za koju ste onako izmedju redova provukli kao eto slabije grejanje...i to naravno ne svi, ima onih bas zagrizenih koji veruju da to sto mu treba pola sata da dodje na radnu temp. - da je to skroz ok. A da vam pokazem za koliko se sokocalo (kosacica dizel vozila) ugreje i dostigne radnu...bilo bi kao...e verovatno se i previse brzo greje, znas to treba onako kako je na dizlu... :fun:

 

Ja nemam nista protiv benzinaca  predhtodni auto koji sam vozio bio je benzinac i opet bih vozio

 

 Nadam se da ce ova godina godina doneti nekog zdravog benca.

^Razumete?

Postoji i druga strana...


 

Zdravo svima!

Srecna Nova 2015g i srecni Bozicni praznici!

Imam jedno pitanje: Posto imam Fiat Brava 1.9TD interesuje me sta da sipam u nafti posto ovde kod nas temperatura nocu pada i do -15C?

Hvala i pozdrav

 

 

Otkud ovo sad, ne znam sto se uopste brine covek tamo na drugoj temi, pa samo treba da mu objasnite da ben...nafta, nafta izvinjavam se - ustvari ne mrzne, i da nikakvih problema nece imati...?!

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne reče kako usevi ovog jutra, topi li se snežni pokrivač ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice grejanja na dizelu evo kako izgleda to sporo grejanje, posle nekih minut i 500-600m klima vec pocinje mlako da duva (vidi se da je klima u full auto rezimu), slucajno sam "otkinuo sat", ali se na trecoj slici vidi da posle 5m i 3km uveliko greje klima punom parom i da se radna temperatura krenula dizati, za jos koji km postize punu radnu temperaturu.

Dokumentovano :)

cca4664c3efa7fe981b9cbbadb5942bc.jpg

c2b6c5e55c20135cba770f13e173d93f.jpg

ca829178a858a0ed3bf1fd7e7547453f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srdjos spomenu eto kao mana je grad, a lepo covek rece sta mu smeta i zasto...! Vas deset se odmah nadje kao ma kakvi, sta pricas, ja ovo, ja ono, dizel je najbolji. :fun: 

 

 

 

 

Ajd polako, nemoj odmah ujutro i pun gas :)

Zaboravio si da njihovi dizeli imaju svecice i sve radi super

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fiatovac - tebi se posle 3km pocela dizati temperatura???
Ti ces znati...kada krenem iz Cirpanove, kroz Novosadskog sajma, i skrenem levo na Bulevar, tu se digla koliko se tebi digla na trecoj...a stojim u mestu samo recimo 15-20 sekundi posto sam ga upalio...zimi samo, i pricam o zimskom preiodu da ne bude
Druga stvar, opet ces znati, od Cirpanove kroz Brace Ribnikar, do Limana 1, Veljka Petrovica ulica, ja parkiram, on na radnoj temp...nisam siguran da ima 3km, ima oko 3, mozda i manje
Tako da posle 3km ti uopste primetis da skazaljka funkcionise...ne znam sta da kazem...

Odmah pun gas ujutru, samo smo prespavali i nastavljamo istim tempom :fun:  salim se, samo sam odgovorio sta se nakupilo

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcenat je grejanje, pocne da greje za manje od minut, a da je za manje od 5 minuta furuna u autu, to je sad lose?

Jer sam ja ovde izgleda cuo da se posle pola sata ne moze ugrejati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sad ce da se pojave i oni sa dodatnim grejacem u stilu i kaze pa kad mene toplo posle 30 sekundi, a ima onih i sa grejanjem sedista, kod njih momentalno toplo...ajd ok

Nego kakvo je grejanje, i kabine i motora kod sjajnog i snaznog 1.3 mjet-a, jel zna to neko mozda? Ima li ga uopste u zimskom periodu...?  :laughing:  :fun:  u stvari rekao je Ata vec pre par strana...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se greje tako brzo znaci da je neefikasnija sprava. Toplotni gubici veci i tako to... ;)

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje stvari kod mene:

Na Astri je na pola temperatura posle oko 3km lagane vožnje, a na Stilu posle 7-9km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kakvo je grejanje, i kabine i motora kod sjajnog i snaznog 1.3 mjet-a, jel zna to neko mozda? Ima li ga uopste u zimskom periodu...?  :laughing:  :fun:  u stvari rekao je Ata vec pre par strana...

 

Hoces reci savremenog ?  :D Nije bas najbolje jer mi je termostat poluispravan dok ga ne zamenim necu znati kakvo je u fulu , nesto mi se ne menja po ovim mrazevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povale za Milutina, ne samo što je krenuo da kao Zaharije prati stanje oranica nego se ubi od brige da se ne prehladimo u ovim hladnim danima.

Od mene veliki + .

Fiesta 1.4 TDCi jako brzo kreće da greje, još ne očistim sneg sa auta i već se oseća toplota. Dalje u  vožnji trostruka vrelina, vrelina u kabini, vrelina oko punog srca i vrelina u novčaniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sto Mel prica je nazalost tacno,sa termodinamicke strane dizel motori su efikasniji od benzinskih,imaju manje toplotne gubitke tako da je efikasnost veca... ali sa druge strane cekam da vidim sta ce mazda da uradi sa ovim novim benzincima gde ce stepen kompresije biti preko 15,tako da ce raditi slicno kao dizeli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rile jesu to oni koji navodno troše 3-4l?

Deluje dobro, e sad koliko je istina..

Inače, jutros u Batajnici na NISu benzin 127, dizel 140. Ako ovako krene da pada cena ima da  Astrom idem na posao :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...