Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Jooooj geografijo moja... NS nije na Balkanu, sve ispod Save jeste...

A i to grejanje preko zime... Ovde većina Stila nema dodatni grejač rashladne tečnosti, ali ga većina savremenih dizelaša ima. I oni prilično brže počnu da greju kabinu od benzinaca, koji taj grejač nemaju. Nije ti to dobar izgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako je sve na strani benzina, najviše grejanje preko zime, pogotovo na -15C

 

Mislio si da napišeš da ništa osim tog grejanja nije na strani benzina? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto jes, jes... grejanje je velika mana dizelasa... tolika da ne mogu da se setim nijedne druge (ako se sipa kvalitetno gorivo). ;)

prosli put kada sam se spustao sa Zlatibora smrzavao sam se sve do Uzica, tek tamo je proradilo grejanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja onda stvarno ne znam kakvu ste opremu zaboli... Pre neko jutro sam upalio 14 dizelaša da se otopi sneg i led sa stakala. Svaki je počeo da greje posle 2-3 minute i to radeći u mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ustvari i nemamo nekog benzinca na forumu :) jedino hgt iz Ns i ona Alfa u Kg

 

ja ne vozim na mesavinu ili gas... kosacica ko kosacica al zna da odelje.. i puno jace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đubre pokvareno, čim si provalio da moraš da voziš par km da bi krenuo da greje brže bolje si prodao Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto jes, jes... grejanje je velika mana dizelasa... tolika da ne mogu da se setim nijedne druge (ako se sipa kvalitetno gorivo). ;)

prosli put kada sam se spustao sa Zlatibora smrzavao sam se sve do Uzica, tek tamo je proradilo grejanje...

Meni pocinje da greje jos do centra Zlatibora! Na kruznom je na cetvrtini, cim izadje na glavni put je na pola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od polaska do tunela sam imao oko 2 km, jeste pomerio temperaturu, ali nije bilo dosta da pocne da se greje... posle je sledila uglavnom nizbrdica na kojoj se cak jos vise ohladio - potrosnja nizbrdo jeste nula, ali je isto i grejanje nula... ono malo uzbrdica od Zlatibora do Uzica nije bilo dosta da zagreje motor, a kamoli auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene vrlo slicna situacija , sumnjao sam na termostat ali on je ispravan proverio sam ,  zamenjen  antifriz prosle godine , jel dostize radnu temperaturu bar u nekom momentu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli ne pratiš na časovima, savremeni sistemi za ubrizgavanje goriva prekidaju ubrizgavanje kada se pusti pedala gasa sve dok ne padnu obrtaji na ler. Tada počinje ubrizgavanje kako se motor ne bi ugasio. Zato nema potrošnje nizbrdo u brzini sa puštenom pedalom gasa kao ni grejanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Los ti je proracun  :laughing:  :harhar:  za ovo nisam ni ja znao , jel to moze nekako da se ubudzi da greje briga me za potrosnju , smrzoh se  :laughing:  :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli ne pratiš na časovima, savremeni sistemi za ubrizgavanje goriva prekidaju ubrizgavanje kada se pusti pedala gasa sve dok ne padnu obrtaji na ler. Tada počinje ubrizgavanje kako se motor ne bi ugasio. Zato nema potrošnje nizbrdo u brzini sa puštenom pedalom gasa kao ni grejanja.

 

Pa ne znam bas za najnovije sisteme, ali za one koji su pretezno u vecini na ovom forumu ipak su nesto visi obrtaji, obicno krece sa ubrizgavanjem na oko duplo vecim obrtajima od lera ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ste mi vi razmaženi, ja još nisam počeo jaknu da nosim kada idem negde kolima :laughing:

 

Pa kad imaš runo i šiške ispod miške

 

DSC_0442.jpg

 
 
Yugisa , malo iznad lera počinje ubrizgavanje i na starim sistemima za ubrizgavanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...