Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Meni preticanje bez saltanja nije neki dozivljaj. Mislim da mi je to nesto sto najvise volim, snimis situaciju, kvacilo, nizi prenos i potapanje. Ucestvujes u potpunosti u voznji. Nemam nista protiv dizela, odlicni su. Ekonomska racunica polako nestaje, uskoro ce i plin postati neisplativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizelu se samo potopi gas za preticanje a benzinca motas stalno u obrtaje ;)

 

Si siguran ti bas u to?

 

Fiat_300.jpg

Aaaaaaaaa ovaj je pravi!

Mislim da mi je to nesto sto najvise volim, snimis situaciju, kvacilo, nizi prenos i potapanje. Ucestvujes u potpunosti u voznji.

 

:thumbup: i onda odmah po preticanju idem u visu brzinu, ih... :) zvuk...uh sad mi se voze kola...najezio sam se :laughing:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam dosta dizele ali ipak kad ne bi razmisljao za pare uzeo bi benzinac 2.0 :)

 

Jos nemogu da se naviknem na buka kod Stilo JTD, a imam i GP benzinac. Razlika je ogromna, u snage i buka.

 

Kad vec se uporeduje, da uzmemo i cene za dizel i benzin ( za meni je nelogicno da dizel gorivo je skupje od bezolovni) sta mislite da je bolji izbor:

 

Fiat Bravo 1.6 JTD (120 KS) ili 1.4 T-Jet (120KS)

 

snaga je ista, dizel ima bolje obrni moment ali benzinac je brzi.

 

Dizel trosi 6l, benzinac 9l po gradu.... itn itn

 

http://www.autoevolution.com/cars/fiat-bravo-2007.html#aeng_fiat-bravo-2007-16-multijet-120-hp

 

http://www.autoevolution.com/cars/fiat-bravo-2007.html#aeng_fiat-bravo-2007-14-t-jet-120-hp

 

Najlogicna mi je ova sporedba zato sto pricamo za turbo motore sa slicna zapremnina i ista snaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac - A neee, to i jeste zvuk JTD-a, samo sa zvucnika, snimim 3 sata -lounge chillout JTD relaxing sounds- i samo play!

A ti si zaboravio sta vozis, k`o i sam da ne znas da ga ispred zgrade metnes u petu>krenes>vozis>dodjes kuci>ugasis>i u krug. Peta je vama univerzalna brzina...

Peta...i to brzohodna ;)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto opušteno vuče trobrazni plug,ali ova mašina je moćnija,ore pet brazda i ne oseća!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ekonomska racunica polako nestaje, uskoro ce i plin postati neisplativ.

Zar ova priča još uvijek kod nekih pije vode. 

Prije 7 godina kad sam ugradio plin u audi 100, pojedini su tada i narednih par godina komentarisali kako će plin poskupjeti (al na njihovo iznenađenje nije poskupio). 

Edited by gazija2011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna zanimljivost, ko voli ovakva tehnoloska cuda, najsnazniji turbodizel na svetu razvija ~110.000 ks i 7.600.000 NM (ne nije greska u kucanju) pri 102 rpm.

 

Samo bregasta je teska 300 tona.

 

cxcb112511.jpg

 
klipovi

 

cxcb112512.jpg

 
turbina

 

cxcb112513.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez poliranih kanala, oštrije bregaste ali zato svećica sa samočišćenjem

 


Za jaču travu dostupni modeli sa većim obrtnim momentom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo , traktorče je benziče sa turbinče i interkulerče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce isao na neku svadbu pa sam morao da pozajmim auto jer je moj jos u servisu. Uzeo Pezoa 307 1.6 benzinac sa 110 konja koja razlika izmedju benzinca i dizela prvo sam pomislio da nisam upalio auto, ne cuje se, nisam vozio benzinca odavno i bas sam se prijatno iznenzadio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo , traktorče je benziče sa turbinče i interkulerče.

 

Znaaaam, gledao sam video, ima i starijih klipova od iste ekipe...

Što mora svaki traktor postavljen na temi da bude ismevanje dizelaša, eto i jednog pravog traktora. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...