Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Kičerica, to što se neki motor proizvodio 10-15 god. i ugrađivao u više tipove automobila jedne "familije",ne znači da je taj motor i dobar

 

Nego sta to znaci?

 

Koji ste to vi kao specifična sorta kupaca?

Meni je drago sto ima toliko zadovoljnih sa svojim dizel vozilima.

 

Po kojim to mnogima je taj motor pao na testu i kom testu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam traktorista ali mi se više sviđa zvuk na primer nekog 1.8 16v (čuo sam kod Kičerice na primer, za divno čudo njegov lepo radi), nego zvuk JTD. 

 

Jedini 1.8 u kome sam se ja vozio i baš me je oduševio kako ide i kako se čuje. 

 

 

Inače, ne vidim poentu više u ovoj raspravi.  Oko potrošnje i povlačenja sam i voleo da pročitam šta ljudi misle, ali ovo baš nigde ne vodi. 

I jel neko pokušao na malog benzinca da stavi K&N? E to treba čuti. Kao da ste usisivač prepunili prašinom  :rofl: Na mojoj Astri je bio celih 20 dana dok nas sve u kući nije izludeo zvuk. Jedina "dobra" stvar je što se drao ako se potopi gas već od 2500 obrtaja.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

U našim uslovima,taj motor je,po mnogima, pao na testu i to je neoborivo. Naravno da ima i poneki zadovoljan vlasnik, i generalno,nijedan benz. motor ne prelazi ni polovinu km. dizela.

Slazem se, traktori i kamioni prelaze mnogo vise :laughing: Sa druge strane malo ljudi imaju dizele u mojoj okolini ali ni jedan nije pregurao preko 200.000km bez otvaranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini Cooper 1.6 od 116ks. Mini je 2004godište. Minija sam razvukao drugom od 60-99 (realno to je od 58 do 96, proverio sam brzine po GPS).

https://www.youtube.com/watch?v=q9ANaiar_Js

 

Ovo drugom brzinom? :shock:

Sa 1.6 , 116 Ks?

 

Odusevljen sam :unworthy:

Prelep zvuk,bez imalo "dranja" + odlicno ubrzanje :thumbup:

Uterao si ga u crveno a zvuk je i dalje odlican,bez gore pomenutih neprijatnih tonova.

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U našim uslovima,taj motor je,po mnogima, pao na testu i to je neoborivo. Naravno da ima i poneki zadovoljan vlasnik, i generalno,nijedan benz. motor ne prelazi ni polovinu km. dizela.

Slazem se, traktori i kamioni prelaze mnogo vise :laughing: Sa druge strane malo ljudi imaju dizele u mojoj okolini ali ni jedan nije pregurao preko 200.000km bez otvaranja.
Koliko ja znam, kante tipa 1.6D u G2, ne daj Boze Opelo 1.6D i u Felaciji 1.9D ne mogu nesto preko toga.

A ti sada namerno podjebavas, ja eto znam dosta ljudi koji voze neke "leseve" od JTD, forda TDDi, Vagen TDi, i ne znam da je neko skidao skalp motoru.

@Dante Bg:

Pa ima lep zvuk za 1.6, onako dubok, nije kao fiati. Ide i JTD na 5000rpm ko nista, to je debelo u crvenom, ali se ne cuje lepo kao cooper. A ubrzanje idi mi dodji mi, sa mojim traktorom ga odirem. I srce, evo danas mi je prosecna potrosnja skocila na 10,6l po bordu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

U našim uslovima,taj motor je,po mnogima, pao na testu i to je neoborivo. Naravno da ima i poneki zadovoljan vlasnik, i generalno,nijedan benz. motor ne prelazi ni polovinu km. dizela.

Slazem se, traktori i kamioni prelaze mnogo vise :laughing: Sa druge strane malo ljudi imaju dizele u mojoj okolini ali ni jedan nije pregurao preko 200.000km bez otvaranja.

 

E, da se i nas dvojica u nečemu složimo!

Evo baš danas sam i ja otvorio haubu,nestalo mi tečnosti za šoferku. Pošto sam štedljiv čovek,sledeći put će da se otvara za 50.000km,čisto radi kontrole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potezati priču o pouzdanosti motora, i generalizovati neke stvari mislim da nije umesno. Naravno da dizel motori shodno svojim karakteristikama prelaze više kilometara od benzinskih motora, ali uslovno rečeno. Ima dosta jako kvalitetnih benzinskih motora koji su mogli da prelaze brdo i brdo kilometara.

 

Konkretno, u mojoj porodici je dugi niz godina bio Opel Kadett GSI 1.8. Taj motor je toliko prešao da je to bilo nerealno. Iskreno, i dan danas nekada sanjam da vozim taj auto, koliko sam ga voleo. Vlasnik kod koga je završio automobil je i sahranio taj auto. Sahranio je auto, bukvalno se raspao od neodržavanja, a motor nikad otvoren nije, niti je i jednog trenutka pokazao znake zamora, a prešao je 350 000 km. Čak mi je govorio da mu je ulje katkad menjao na 30000km.

 

Drugar je imao Hondu CRX 1.6 120ks. Nije tačno nikad utvrđeno koliko je taj motor prešao, jedino što se znalo je da je odavno bio pregazio 250 000 kada ga je on uzeo. Sve vreme je mašina pevala kako je radila, takvog ga je i prodao. Nikad ni jedan jedini problem sa motorom nije imao, i ja sam ga vozio, auto je bukvalno leteo.

 

Znam za još dosta primera izdržljivih benziskih motora, ali da ne dužimo priču.

 

Što se tiče zvuka, dobro se sećam kao klinac kako je taj isti Kadett zvučao kada se trećom brzinom ide 130 km/h. To je bila simfonija. Isto tako i gore pomenuti CRX, koji je još i imao preprađen izduv. Čuo se nenormalno dobro. Međutim, za neke moje afinitete voziti se takvim automobilima na autoputu, i tako voziti nekoliko sati nije baš najprijatnije.

 

Suština je da kada se govori o lepoti zvuka, naravno da benzinski motor stvara veći doživljaj. 

 

Ja sam na svojoj alfi neželjeno iskusio promenu zvuka jer su mi loše stavili filter za vazduh i nisam mogao verovati da je zvuk toliko drugačiji, od zviždanja pri davanju gasa, pa do brundanja...moram priznati da mi svidelo, ali naravno automobil koji služi da te udobno i bezbedno preveze, i ide na duža putovanja sa tobom ipak ne treba biti previše, odnosno ne treba uopšte biti bučan.

 

A o tome šta je bolje i zbog čega, mislim da je suvišno komentarisati. Svako vozi ono što mu više odgovora i tu je svakoj priči kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo baš danas sam i ja otvorio haubu,nestalo mi tečnosti za šoferku. Pošto sam štedljiv čovek,sledeći put će da se otvara za 50.000km,čisto radi kontrole!

 

nadam se da je ova izjava samo sala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, kod JTD se hauba otvara samo da bi se dolila tečnost za pranje stakla.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta mislite zasto je Fantom na Bravu vratio lonac? Pa verovatno mu je zena rekla nesto tipa "vuci se odmah u auspuh servis", a i sam se smorio od brundanja.

nista ulje, kaisevi, filteri? :)

Ma malo se ljudi zaneli, zaborave na sranja sa servom, po koje crevo... Ili mozda te stvari popravljaju laparaskopskim putem kroz auspuh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzivaju dok ne dodje zima a onda proradi bronhitis koji uzrokuje dobra nafta.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg:

Pa ima lep zvuk za 1.6, onako dubok, nije kao fiati. Ide i JTD na 5000rpm ko nista, to je debelo u crvenom, ali se ne cuje lepo kao cooper. A ubrzanje idi mi dodji mi, sa mojim traktorom ga odirem. I srce, evo danas mi je prosecna potrosnja skocila na 10,6l po bordu.

 

Stilo 1.6,cini mi se mnogo kraca ta 2. brzina:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tiaM5PD41T8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu,  moram odustati od ovog Kicerice.  

 

Ti druze malo bolje procitaj sta sam sve pisao, i dublje to malo analiziraj.   Ne idi u krajnost,kao sto odes samom cinjenicom da dizel u tebi izaziva pomisao na gradjevinske masine i slicno :)   Davno se to promjenilo na bolje vjeruj mi,  glupo jes porediti generalno los Fiatov 1.8 motor,  sa naprimjer fantasticnim Renaultovim DCI motorima,ali moram nesto da ti predocim.  NIKAD taj tvoj benzinac nece biti tisi od pomenutog,pa neka je dizel.  Tehnoloski je 3 decenije ispred.    

 

Ja priznajem sve mane i prednosti dizelasa.  Svjestan sam kako razvijaju snagu,na kojim obrtajima su efektivniji.  Ali svak ko ide u krajnost i kune se da "nikad nece sjest u dizela"  ili obratno kad pocnu da pljuju benzince koji takodje imaju svojih prednosti,u nekim modelima su cak  i bolji izbor od dizelasa.     Takve sudove donose oni koji nemaju puno iskustva,to jes malo vise djetinjasti tipovi :)

 

kao sto rekoh odustao sam od ovog Kicerice,sad DEFINITIVNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi trebao bas danas. Eto bas danas sam hteo saznati kako se resava problem cekicanja dizela na leru.

Sretno...

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bespotrebna rasprava...

Ja kao askurđel (kako su me nazvali u jednoj temi :) ) težim da mi svaki auto ima ovakav zvuk:

 

 

Znači, samo da bude što tiši :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,ti stvarno poznaješ čudne ljude. Dizeli im troše po 10lit, i svi riknu na 200.000km. Pa šta rade ti jadnici? Što ne kupe benzince,da se voze k'o ljudi,a ne ovako da se muče!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ja poznajem cudne ljudi, ne lazemo se medjusobno i ne ubedjujemo sami sebe da su stvari bolje nego sto jesu... Nikome tu ne trosi ispod 7l po gradu bez obzira sta da vozi... A i tih 7 je retkost...Vise je u granicama 8-9l za prosecana vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakva brda i gužve ima Subotica ? Ili svi vuku maximalno natovarene prikolice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...