Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

 

,fino rade al kad zadju u obrtaje deru se i lice mi na stare Golfove sa karburatorima :)

 

 I zato uzmes lepo JTD da mozes da slusas simfoniju na 7-8000 rpm jel da? Objasni mi kakva je to simfonija na dizelu kad je je na 4-5000 rpm voleo bih to cuti mora da je necujno i nema buke,jel da? I kad pominjete vec 1.2 ,1.4, 1.6 i 1,8 kakav to ima lep zvuk taj napucani 1.3 Mjet  i nema buke recimo na 160-170 km/h u kabini???

 

 

Nivo buke u 1.3 mjet pri brzini od 160-170 km/h najvise zavisi od nizbrdice.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricas o 1.3 mjetu? Ne zanima me potrosnja uopste!!! Kako to izvodis bez ulaganja cevka od 60 mm,nadjes na ulici to ili gde? Meni potrosnja ne zacepljava usi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auspuh servis(bilo koji),u zamenu za tvoj izduv sa katalizatorom.će ti ízsavijati i ugraditi cevku,

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a kad ubacis u brzinu ide preko toga?

 

Ide najnormalnije, samo u leru ne može da se turira preko 2500, ima blokadu.

Pitam ja majstora zašto ne može... Kaže čovek: A zašto bi ga turirao u leru preko toga? I ima pravo...

 

lepo je odgovorio :D samo na Mercedesa ide do 3000..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno sam naklonjeniji dizelima i svasta sam procitao u raznim benzin vs dizel temama, ali stvarno prvi put cujem da dizel ima bolji zvuk?  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednoj od prijasnjih strana netko je stavio audi tdi sto grmi ko nevrjeme, ali ne znam koliko ste upoznati s cinjenicom da vw grupacija u svoje jace dizelase ubacuje ili rezonantne kutije ili cak zvucnike kako bi izgubili to traktorsko trokiranje. Onaj koji mi ne vjeruje neka malo progugla vw exhaust soundakator.
Inace preferiram dizelase sto se tice manjih motora, ali budimo realni, za sportski auto ili v motor ili turbo benzinac. Dizlo mi je bolji jedino u onim nabildanim americkim kamionetima sto se cuju ko lokomotiva :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su to prekidi u zvuku koji se cuju od 12. - 13. sekunde??

Tuce u blokadu :D Ako na to mislis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a i j*be mi se tačno kako se čuje. Bitno je da ide dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogiša Bogiša Bogiša !!!! e svaka ti je na mestu :D
P.S. smorena tema 100% ništa iz nje poučno!

 

cxcb51003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto? Tema je vrh bez zezanja, pratim je vec godinama, jedna od najjacih na forumu. Pisao sam u njoj u pocetku, ali posto mi je bitno da je automobil turbak (volim i benzince i dizelase, svaki ima svoje prednosti, jedino sto su dizeli trenutno dostupniji) - od tada je samo pratim. Inace, za one koji su od skorije ovde, ovako ja dozivljavam princip njenog funkcionisanja, za ovih 5 godina koliko postoji :) :

 

do

{

    rasprava(benzinci, dizelasi);

 

    if (licne_prozivke == true)

    {

        lock_teme();

        sleep(neko_vreme);

        unlock_teme();

        izmeni_aktere();

    }

}

while(1)

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas mi je drago,da ima tu nekih koji izbacaju snimak kao i ja da vidimo na cemu smo :)

 

al ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji ovako shvataju,kao Kicerica i slicno.

 

Ja rekao da dizel ima simfoniju na za njega velikih 4500rpm,  to su gluposti!  nisam malouman,  al opet kao sto je cinjenica, JTD gubi taj traktorski rad cim se izadje na put,  dje mali  4 cil benz ubija prodornoscu.  Vozio sam dosta benzinaca pa znam,  mnogo su noviji dizeli prijatniji za putovanje.

 

Sto sam bacao pare na izduv kad mi se svidja zvuk dizela? Pa ja ne znam nikoga da se lozi na cekicanje dizela, ali vec sa ovako preradjenim izduvima,djeluje bas zanimljivo.  Na skupu Alfista kod nas ovamo u CG dje je bilo 90 posto benzinaca,niko mi nije rekao da je los zvuk i nije se sprdao.

Narocito u voznji,pri preticanju.  Bez lazne skromnosti drug koji vozi 2.0 JTS  se iznenadio!

 

Kad vec ne shvatate sta sam mislio pod tim simfonija,  recu jos jednom i odustajem.  SIMFONIJA zvuka,  to samo moze benzinac koji ima bar 6 ili eventualno 5 cilindara.  I naravno sto vise cilindara to bolje, VR6 volkswagen, svi BMW sestaci.  Americki big block motori,  e to su simfonije!   4 cilindra je samo dranje,narocito u vecim obrtajima.

 

Kod jednostavno preradjenog izduva na JTD u i ostalim modernijim dizelasima mi se svidja najvise to,sto auto uopste nije bucniji, radi kao sto je i radio.  Za moj ukus cak i bolje jer traktorisanje dizelasa malo prikriva ne smetano cirkulisanje vazduha iz izduva.  Sto se ne moze reci za atmo benzinca sa cackanim izduvom, al opet necu da grijesim dusu.  Ima ih sa dosta finim melodijama,ali SVAKO mi nisu jasni kad se sprdaju dizelasima.  Kad nisu nista bolji od nas,ako su i bolji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene. Benzinac definitivno ima bolji zvuk, bar ovaj Mini Cooper 1.6 koji sam vozio par dana.

Ali zato brate taj Mini srče, po bordu mi je potrošnja 10.5l.

 

Snimak je napravljen radi poređenja međuubrzanja mog Fiat Bravo 1.9JTD, čipovan na nemam pojma koliko, sa Mini Cooper 1.6 od 116ks. Mini je 2004godište. Minija sam razvukao drugom od 60-99 (realno to je od 58 do 96, proverio sam brzine po GPS). Meni cajger laže 9%, tj kada idem 109 po satu to je 100 po gps. Kada se preračuna ubrzanje po satu Minija, treba da izmerim od 63 do 105km/h.

Izvinjavam se za vrljav snimak sa bravom, put baš nije bio prav, pa sam morao da motam volan (po Mirijevskom bulevaru).

 

Ubacio sam snimke u movie maker i izmerio frejm po frejm.
Mom bravu treba 4,5 sec
Mini Cooperu treba 6,5 sec
Bez sumnje Cooper ima lepši zvuk, ali je i bučniji, i tako i treba da bude. U oba slučaja prozori su bili malo otvoreni, više na Bravu.

 

http://youtu.be/q9ANaiar_Js  http://youtu.be/UwnKWPFtSUI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina modernih motora se deru u visokim obrtajima bez obzira na tip goriva jer imaju srednju brzinu klipa da se useres pa zvuce kao da ce da se razlete ako predju 2/3 od maksimalnih obrtaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam traktorista ali mi se više sviđa zvuk na primer nekog 1.8 16v (čuo sam kod Kičerice na primer, za divno čudo njegov lepo radi), nego zvuk JTD.

Zvuk Golfa MK2 GTI 1.8 16v sa K glavom je super, ko je čuo zna o čemu pričam, a još je bolji sa 2.0 motorom i K glavom. One gluposti tipa 1.2 neću da komentarišem, kao ni lepotu zvuka dizela.

 

Pa jbt, još uvek mi se po glavi mota grešna misao da kupim Lybru 2.0 20v. Svi mi kažu: "Ti si lud, piješ Bi vodu :p ", da li si skoro bio kod :doc:  i slično, ali meni se taj auto sviđa i tačka. Jeste da bih morao da pojedem govno i ugradim butan, ali jbg, ne mogu da plaćam baš 14-15l benzina po gradu, koliko i fabrika kaže. Ali zato je zvuk predivan, auto mi se sviđa, ide onako, mogao bi mnogo bolje za 2L i 150KS, ali hej, nije sve u ciframa i u racionalnom domenu.

Evo i dreša od Golfa MK2 2.0 16v u akciji, aj sada neka neko kaže da traktor ima bolji zvuk. Budimo realni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=t99wl2S1n2c     

 

http://www.youtube.com/watch?v=5ZrXX3HdxVY    http://www.youtube.com/watch?v=R9ZPcaNK674

 

E ovo su jedini benzinci koji mi se svidjaju, stari americki muscle car auti, veliki v8 motori zapremine 5,6,7 pa I vise hiljada kubika.To je po meni simfonija.Dok licno zvuk svakog dizela obozavam, nebitno kog. starijeg, novijeg motora, nebitno obican golf 1.6d, jtd, tdi, hdi, mjet, dci,samo nek ide na dizel :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas mi je drago,da ima tu nekih koji izbacaju snimak kao i ja da vidimo na cemu smo :)

 

al ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji ovako  shvataju,kao Kicerica i slicno.

 

Ja rekao da dizel ima simfoniju na za njega velikih 4500rpm,  to su gluposti!  nisam malouman,  al opet kao sto je cinjenica, JTD gubi taj traktorski rad cim se izadje na put,  dje mali  4 cil benz ubija prodornoscu.  Vozio sam dosta benzinaca pa znam,  mnogo su noviji dizeli prijatniji za putovanje.

 

Sto sam bacao pare na izduv kad mi se svidja zvuk dizela? Pa ja ne znam nikoga da se lozi na cekicanje dizela, ali vec sa ovako preradjenim izduvima,djeluje bas zanimljivo.  Na skupu Alfista kod nas ovamo u CG dje je bilo 90posto benzinaca,niko mi nije rekao da je los zvuk i nije se sprdao.

Narocito u voznji,pri preticanju.  Bez lazne skromnosti drug koji vozi 2.0 JTS  se iznenadio!

 

Kad vec ne shvatate sta sam mislio pod tim simfonija,  recu jos jednom i odustajem.  SIMFONIJA zvuka,  to samo moze benzinac koji ima bar 6 ili eventualno 5 cilindara.  I naravno sto vise cilindara to bolje, VR6 volkswagen, svi BMW sestaci.  Americki big block motori,  e to su simfonije!   4 cilindra je samo dranje,narocito u vecim obrtajima.

 

Kod jednostavno preradjenog izduva na JTD u i ostalim modernijim dizelasima mi se svidja najvise to,sto auto uopste nije bucniji, radi kao sto je i radio.  Za moj ukus cak i bolje jer traktorisanje dizelasa malo prikriva ne smetano cirkulisanje vazduha iz izduva.  Sto se ne moze reci za atmo benzinca sa cackanim izduvom, al opet necu da grijesim dusu.  Ima ih sa dosta finim melodijama,ali SVAKO mi nisu jasni kad se sprdaju dizelasima.  Kad nisu nista bolji od nas,ako su i bolji :D

 

Dodjes ovde sa pricom da svaki dizel ima bolji zvuk motora od svakog benzinca sa motorom od 4cilindra ispod 2000cc i jos raznim pricama o takvim motorima a posebno ispljujes 1.8 motor u stlu iako pojma nisi imao gde se taj motor sve ugradjivao.

 

Pre par dana si napisao da ti se svidja zvuk dizel motora a sada kazes da se ti ne svidja cekicanje dizela.

Ako ti nije problem, da bi tvoje tvrdnje imale bar nekog smisla, ubuduce se dogovori sam sa sobom sta ti se svidja i to definisi tacno sta hoces da kazes u svojoj glavi pa tek onda to i napisi,

 

To kakve si ti krseve vozio ili si cuo od nekog neke price da je neki motor los je samo tvoj prroblem.

Kolege koji voze bas te motore su ti lepo napisali sta i kakvo iskustvo imaju sa njima ali tebi to nije dovoljno vec nastavljas svoju pricu kao da oni lazu.

 

Mrzi me da pisem dalje mada ima potrebe, bas je komican.

 

@french ovaj reso iz filma taksi koji stoji ispod tvog nadimka, nije dizel i nema 5000cc ili mozda gresim?

Ne razumem zasto ti se on svidja kada ti kazes da su takvi motori ili vozila su losiji od dizela u istoj kubikazi a i losije zvuce?

 

@Marko hoce li taj 2.0 da dodje vise ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kičerica

Zbog cega mi se svidja taj reso? Pa ajde,da odgovorim, kao prvo zbog izgleda(nisam cak ni ljubitelj tjuninga).Ali eto,a koliko ja znam to je bio neki 1.4 mozda 1.6 ili nesto vise,iako je benzinac.

A sada, pazljivo procitaj sta sam ja pisao, i sta si ti sam napisao (citiram te) :"Ne razumem zasto ti se on svidja kada ti kazes da su takvi motori ili vozila su losiji od dizela u istoj kubikazi a i losije zvuce?"

Takvi su motori, losiji?U istoj kubikazi? Ko je to rekao? Ko je rekao da losije zvuce? Ja mozda pisem kineski ili neznas da citas? (ili ne citas).

Ja sve sto sam rekao je bilo iz mog licnog stava, i moje licno misljenje, i moj licni ukus. Uopste nisam govorio sta je dobro ili lose, rekao sam sta mi se svidja.

A gde si iskopao da sam rekao da takvi motori ili vozila ne valjaju ili da su losiji od dizela,stvarno ne znam.Koliko vidim po naslovu teme ne mislim da je tema za prepucavanje i pljuvanje po benzinu/dizelu/gasu/metanu/vodoniku/kerozinu itd,itd. Nego tema za licni stav svakog ponaosob. Ja recimo licno radije cu da slusam zvuk w123 240d cekicara, nego xxxxxx benzinca i vise ce mi se svideti zvuk tog dizela nego benzinca.I ne vidim sta je tu lose,zbog cega recimo svima mora da se svidja isto,i ako se meni nesto svidja, briga me za to sto ce se naci neko ko ce biti pametan. Takvih je uvek bilo i bice dok je sveta i veka. A isto tako od benzinaca volim zvuk americkih v8 motora.I nisam rekao da su benzinci losi :D

Edited by French Connection

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da sam te pomesao sa nekim. Dosta sam procitao od vise ljudi pa sam verovatno permutovao

Izvinjavam se zbog toga.

 

Hvala za odgovor.

 

Nji hao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kičerica, to što se neki motor proizvodio 10-15 god. i ugrađivao u više tipove automobila jedne "familije",ne znači da je taj motor i dobar. Pa optika u farovima Fiata,Brave i Alfe (i mnogih drugih),se proizvodila sličan niz godina, i svi znamo da je lepa na oko i da očajno odrađuje posao!

JTD motor (po mnogim stručnjacima,jedan od najboljih dizela na svetu),se proizvodio znatno kraći vremenski period, i jel to treba da znači da je taj motor lošiji?

Mi smo specifična sorta kupaca,kupujemo automobile sa više stotina hiljada pređenih km., i kad se kod nas neki auto dokaže,to onda postaje narodni auto i neoboriva činjenica!

Kada bi, kao normalan svet,kupovali nove automobile, bolelo bi nas uvo,šta se sa motorom dešava posle 250 hkm (kao što i njih boli uvo).

U našim uslovima,taj motor je,po mnogima, pao na testu i to je neoborivo. Naravno da ima i poneki zadovoljan vlasnik, i generalno,nijedan benz. motor ne prelazi ni polovinu km. dizela.

A mi raspravljamo o simfoniji, orkestru i Grand produkciji!

 

Ima nas koji vole crnke,ima koji vole plavuše,neko voli riđokose,ali ima i onih koji vole muškarce (daleko bilo)!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...