Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

@totti ne moze ni kod mene na superbu 2.0tdi cr, ni kod drugara na a4 i a6. To je normalno za vw edc17 izgleda.

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj drugar je u startu kupio lešinu i zato se namucio sa tim motorom, prosto ko pasulj, džabe odrzavanje ako uzmeš auto koji je na izdisaju. Uz redovno odrzavanje taj motor će preći brdo kilometara kao i svaki drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj 1.8 sad ispade gori od onog 1.9 iz felicije :)

To je nemoguće, statistički gledano (bar po onome što sam ja čuo, i lično iskusio), od 1.9D iz Felacije nema gore.

taj drugar je u startu kupio lešinu i zato se namucio sa tim motorom, prosto ko pasulj, džabe odrzavanje ako uzmeš auto koji je na izdisaju. Uz redovno odrzavanje taj motor će preći brdo kilometara kao i svaki drugi.

Pa nije bio lešina, auto je kupljen ovde, održavan u delti, on je drugi vlasnik. I nešto malo je prešao kada ga je uzeo, ni 100.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ga je prvi vlasnik satro i uvalio tvom drugaru , to na sto hiljada da se motor raspadne a redovno odrzavan to nikako ne ide jedno sa drugim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlazem da ovaj forum preimenujete u Klub ljubitelja dizela. 

Da prihvatim sve, ali da dizel ima bolji zvuk od benzinca, to stvarano samo ovde moze da se procita. 

Toliko lazete da ste i sami poceli da verujete u to. :unworthy:

Takvi su mi najsladji na putu, volim prvo dobro da ih namucim pa onda ostavim da se cude sta se desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti neki metalac kaze da mu se vise svidja zvuk metalike od zvuka zvezda granda ... ti bi i njemu rekao da te laze?

Jednostavno razliciti ljudi vole razlicite stvari ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista lepse od zvuka alfinog 2.5 V6......i ako vozim jtd vec duze vreme.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti ne moze ni kod mene na superbu 2.0tdi cr, ni kod drugara na a4 i a6. To je normalno za vw edc17 izgleda.

 

a kad ubacis u brzinu ide preko toga? To sam i na Mercedesa primetio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ima

slika.jpg

 

Ne vidim preko moba sta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 3.2 v6....onda :wub:

Pretekao si me

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a kad ubacis u brzinu ide preko toga?

 

Ide najnormalnije, samo u leru ne može da se turira preko 2500, ima blokadu.

Pitam ja majstora zašto ne može... Kaže čovek: A zašto bi ga turirao u leru preko toga? I ima pravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti neki metalac kaze da mu se vise svidja zvuk metalike od zvuka zvezda granda ... ti bi i njemu rekao da te laze?

Jednostavno razliciti ljudi vole razlicite stvari ... ;)

Bas tako, ja ceo zivot slusam iskljucivo pravu narodnu muziku, to mi se svidja, to sviram... i ne moze niko da me ubedi da to ne valja.

Isto tako, svidja mi se zvuk dizela vise nego zvuk benzinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, je l' više voliš zvuk 1.9 TDI, 2.0 TDI PD ili 2.0 TDI CR? :D

Samo sam cuo 1.9 tdi... Ali ne bih se bunio za jedan 2.0 TDI CR, u Passatu B6, ili CC... Ili nekom Audiju :) Slusao bih ga iako mi se ne svidja :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam  čuo jednom Ferrari kako brunda uživo i posle toga mi je sve što se zvuka tiče smešno. Prvo što mi je prošlo kroz glavu kada sam ga čuo je bilo kako ću kući da se vratim i slušam onaj svoj traktor  :laughing:

 

I opet kažem da biram benzin ili turbo dizel izabrao bih dizel jer odgovara mom stilu vožnje. E sad turbo benzin ili turbo dizel bih već razmislio dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne pljuje 4 cil benzince bez turba, nego jednostavno ne svidjaju mi se , fino rade al kad zadju u obrtaje deru se i lice mi na stare Golfove sa karburatorima :)

 

ja ne znam sta se svi primate, ka da je kome u interesu da se svadja oko ovih gluposti,no to su samo tudji ukusi i misljenja.

 

Cinjenica je da je 1.8 u Stilu los izbor, ali opet kazem ALI sigurno se dje nadje koji zadovoljan vlasnik i drago mi je zbog njih :)  isto tako sam nekad imao najgori Fiatov motor u bivsem Bravu, famozni 1.4 12v, pa sam imao srece da ga vozim bez i jednog kvara duze vrijeme, nikakvih problema.  A velika vecina vlasnika tih 1.4, i pomenutih 1.8 nisu zadovoljni i to je cinjenica.

 

Ako vas sluze dobro, u redu!  Opet kazem milo mi je,samo je glupo hvaliti se kako su pouzdani kad to nije bas kod svih dokazano. Treba skrenuti potencionalnim novim vlasnicima istih,da dobro otvore oci.  Kao sto ja savjetujem svakom ko planira da kupi 1.4 12v da dobro obrati paznju na boljku sa podmazivanjem bregaste i ostalim...

 

Evo ga moj traktor, ne kazem da je bolji zvuk od svakog benzinca.  Narocito nisam blesav da se izvaljujem da se uopste moze porediti sa simfonijom Alfinih V6 motora i ostalih mocnih i pravih petrolheada :)

 

 

samo jos cekam da dolje izbacite snimak nekog Masseratia da me postidite, a ja cekam snimak tih vasih 1.8 atmo, pa da se uporedjujemo i diskutujemo ravnopravno,sa ravnopravnim masinerijama :)

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

,fino rade al kad zadju u obrtaje deru se i lice mi na stare Golfove sa karburatorima :)

 

 I zato uzmes lepo JTD da mozes da slusas simfoniju na 7-8000 rpm jel da? Objasni mi kakva je to simfonija na dizelu kad je je na 4-5000 rpm voleo bih to cuti mora da je necujno i nema buke,jel da? I kad pominjete vec 1.2 ,1.4, 1.6 i 1,8 kakav to ima lep zvuk taj napucani 1.3 Mjet  i nema buke recimo na 160-170 km/h u kabini???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se druže,izgleda nisi vozio u jtd-u. Dizel zvuk se gubi čim kreneš iz mesta i zaista nije bučan!

Ja ne zagovaram teoriju da je taj zvuk lepši od zvuka benzinca slične kubikaže,ali osećaj u vožnji,medju-ubrzanja i potrošnja te nateraju da to zaboravíš. Pri tom,praktično,bez ulaganja,zamenom celog izduva (ugradi se cevka 60mm),dobijaš veoma lep zvuk koji najviše liči na zvuk Subaruovog boxera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...