Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Onaj prvi se čuje kao moja kosačica za travu.  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto ovaj zvuk mozemo da slusamo na YT ... mozda nekad negde slucajno naletimo na ovako nesto ... vratite se u realnost i slusajte brundanje savremenih dizel motora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, meni se vise svidja zvuk mog TDI-a nego ovog Maseratija, sto je Dante postavio.

 

 

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

aooo kakvi su ovi zagrizeni "petrol head-ovci"  koji uglavnom voze MOCNE benzince koji od 0-100  idu 15sek.

 

I sta odma bacate loptu na velike benzince koji i zasluzuju postovanje.  Maserrati, Ferrari, BMWovi svi koji imaju vise od 4 cilindra.

 

Volim i ja benzinca vise od dizela,ali samo 6 cilindara +   naravno da bilo koji dizel nikad ne moze da pravi simfoniju poput jednog V6 Bussa ili neceg mocnijeg.

 

 

Ali, savremeni dizel (koji je u ovom Stilu) i drugi dizeli novijeg godista sa VGT turbinama,  presjekom izduva fi60 i vecih razmjera,  mogu i te kako uz malo truda da postide svakog 4 cil benzinskog atmosverca,  sto je i logicno!   Straight pipe + down pipe  dobitna kombinacija :)   tu kosilice sa 4 svjecice nemaju sta da traze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up:  Objektivno   :thumbup:

 

Iskreno, meni se vise svidja zvuk mog jtd-a nego ovog Maseratija, sto je Dante postavio.

 

Auuu tebra :laughing:

 

Dante ga je sašio samo tako ;)

 

Sa zadovoljstvom  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, ako rešiš da nas našibaš sledeće okupljanje - imaš sva prava.

Elem,

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dobro sad,  ja ne mogu da kazem da dizel ima nit ce ikada imati zvuk poput ovih gore: Fiat Coupe 2.4, Masserati, AMG.

 

Ali to su sve visoko turazne masine,i ni jedan nema samo 4 cilindra.

 

A kad se osvrnemo na motore do 2000cc i do 4 clindra,  tu noviji dizel kao sto rekoh,sa turbinom promjenljive geometrije i naknadno otvorenim izduvom mnogo mnogo dublji i ozbiljniji zvuk daju nego ti vasi:  1.8,  1.2  1.6,   sto je i logicno jer su ozbiljnije masine :)

 

e sad kad bi tog modernog turbo dizela, uporedili sa novijim 4 cil.  ali TURBO benzincem,  tu naravno benz odnosi pobjedu.

 

Zapravo,  nije ni dizel ni benzinac taj koji pravi zvuk na 4 cilindra,  turbina je ta koja se otvorenim izduvom istakne i urlice!   4 cilindra bez turbine,  tu NEMA zvuka.  Nema sta da ga napravi.

 

Googlite malo i gledajte,na primjer projekat Sebastiana Bertola i njegove Alfe GT JTDm

 

Pogledajte nekog novijeg dizela sa otvorenim izduvom,ili se igrajte malo sa svojim izduvima.  Kad se poucite tim iskustvom shvaticete koliko su na pomenutima lonci visak :)  i kako traktorce moze da bude zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dobro sad,  ja ne mogu da kazem da dizel ima nit ce ikada imati zvuk poput ovih gore: Fiat Coupe 2.4, Masserati, AMG.

 

Ali to su sve visoko turazne masine,i ni jedan nema samo 4 cilindra.

 

A kad se osvrnemo na motore do 2000cc i do 4 clindra,  tu noviji dizel kao sto rekoh,sa turbinom promjenljive geometrije i naknadno otvorenim izduvom mnogo mnogo dublji i ozbiljniji zvuk daju nego ti vasi:  1.8,  1.2  1.6,   sto je i logicno jer su ozbiljnije masine :)

 

e sad kad bi tog modernog turbo dizela, uporedili sa novijim 4 cil.  ali TURBO benzincem,  tu naravno benz odnosi pobjedu.

 

Zapravo,  nije ni dizel ni benzinac taj koji pravi zvuk na 4 cilindra,  turbina je ta koja se otvorenim izduvom istakne i urlice!   4 cilindra bez turbine,  tu NEMA zvuka.  Nema sta da ga napravi.

 

Googlite malo i gledajte,na primjer projekat Sebastiana Bertola i njegove Alfe GT JTDm,

 

Pogledajte nekog novijeg dizela sa otvorenim izduvom,ili se igrajte malo sa svojim izduvima.  Kad se poucite tim iskustvom shvaticete koliko su na pomenutima lonci visak :)  i kako traktorce moze da bude zanimljivo.

 

SI nekad vozio nekog benzinca sa barem 100 konja ? I samo 4 klipa kako ti kazes ?

 

Jedino dobro kad je rec o dizelu je zvuk turbine, koji opet nije isti na svakom dizelu pricam o fabrikanerima a opet taj zvuk shishtanja se mnogima ne svidja a sam zvuk koji daje motor zvuci kao i mnoge druge poljoprivredne masine tk tk tk tk tk tkktktktkktktktktktk

 

:harhar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A kad se osvrnemo na motore do 2000cc i do 4 clindra,  tu noviji dizel kao sto rekoh,sa turbinom promjenljive geometrije i naknadno otvorenim izduvom mnogo mnogo dublji i ozbiljniji zvuk daju nego ti vasi:  1.8,  1.2  1.6,   sto je i logicno jer su ozbiljnije masine :)

 

 

Ajde Zoranicu zivota ti pogledaj ovaj klip pa ti meni reci koji ovde motor zaista proizvodi zvuk, a kod kojeg se čuje neko šištanje? I drugo, koje kriterijume uzimas pri tome kad odredjujes koja je ozbiljnija masina?

Da dodam da je JTD cipovan i od izduva ima samo cev...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekoj od prethodnih strana sam pisao, pa samo da ponovim. Zvuk Nisana 250 sx sa turbo motorom od 1.8 starim 24 godine je brutalan. Taj auto sa stage 1 cipom ide na 250+ konja,sa stage 2 ne smem ni da zamislim. Doticni auto potpusuje kada se prebacuje iz 2 u 3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bitno kako se cuje u kabini i da li na autoputu otpadaju usi, bitno je sta okolina misli. Ocigledno neki jacinu zvuka povezuju sa snagom. Samo da "prdi" auspuh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...