Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Gde nadje 2.0ts da poredis, to i nije neka sreca od motora, ja sam probao gtv sa tim motorom posle xsare i mislio da je 1.4 unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično nikada nisam ni mislio taj motor da poredim, potezao sam se nekoliko puta sa istim, pa zato i nisam mislio... Nego čovek napisa 2.0TS, pa reko ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staneš sa tim 1.2 16V na crtu tom 1.3 mJetu i ništa ti ne bude jasno :D Mogu i u Puntu da budu oba, potpuno je svejedno :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Dante Dante, ovaj 1.3mjet bi te ogaravio dok presaltas u 3cu taj Stilo :lol:

 

 

Nemoj molim te kaciti ovakve gluposti, ono sto si okacio je slika, nije ni sajt, a ocigledno je i greska... Potrazi malo bolje, i nadji nesto adekvatno ako vec poredis...

 

 

Evo, pitaj Dellas-a kako je isao moj Bravo 1.9JTD vs njegova Xsata VTI od 173ks...

 

Izgleda da si neki mladjan momak ocigledno :)


Evo ti jedan 1.2 16v, to je ovaj plavi :lol:

 

 

 

 

Jos u Puntu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I KaJen filter :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali dobro, ovaj je barem mogao da uživa u zvuku benzinca, dok je gledao dizela kako odmiče :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A verovatno je i omasio trecu usput :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantom okacio sam ti i sajt  ;)

 

Vule,koliko je realno da posle "pussy remap-a" auto koji po fabrickoj spec ubrzava 0-200 za 61,4 sec to vreme prepolovi?

Na klipu koji si postavio to ubrzanje je 30 sec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jao dizelasi kako bih voleo da vas provozam u mom benzincu da vidite kako mora da se salta u nizu kad hoces da preskocis dvoje - troje kola i kako mora da je stalno u crvenom...

 

Oćeš neki leteći start opet da probamo?  :harhar:

 

Naravno, znas me...samo nemoj da bude pun rezervoar :harhar:

I neko ce dobiti za pola metra ili cemo proci jednako...i to nece znaciti da ja kada obilazim kolonu trebam da ga vratim u prvu, stanem, i neko da mi da znak rukom...al da pozurim da mi ne pobegnu :D pricate kao da su neke stvari tipicne samo za dizel motore, a sve to mozes i sa benzin atmosferskim motorom koji je slicne zapremine kao i dizlo...

 

Preterujete malo...kad citam ovo vi kao da vozite na mlazni pogon, a mi tek otkrili pedale za bajs...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, odmah se vidi cije babe voze traktor a cije otvaraju kapiju :lol:

Sent from my C5303

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa MS PK vozio oba pa reko da pitam :)

Nije tebi dobro, sta mislis da li ova Brava nakon 16 sekundi treba dodatnih 150sec+ do 210?!?

Sto meni nije dobro? :) Samo sam preneo sta su ljudi napisali http://www.automobile-catalog.com/

punto 1.3 mjet :laughing:

Moj subjektivan osecaj je da su u startu isti a da bi od 180km/h pa na dalje alfa bila bolja, jer mi se cini da je lakse ulazila u 200km/h iako ide 100km/h na 3000rpm :D

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace zbog euro 3 standarda je Alfa prestala V6 2.0tb da pravi. Nema 2.0 mjeta koji bi ga dobio i sada posle 15 godina. Ako vec pricamo turbo vs turbo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nisu "ljudi" rekli da su verovatno pogrešili, nego jedan čovek. Ko je još kupio novog dizela i rekao da je pogrešio?

Ako si mislio na mene citiraj mi gde sam napisao da sam pogresio pri kupovini dizela? Kod kupovine novog automobila ide 20 puta meri jednom seci, kupio sam Dizela jer sam tako hteo. Ja sam sa mojim autom prezadovoljan 1.3 multijet, mali je potrosac kad ga vozis kao baba trosi malo, vise trosi  ako mu ne saltas brzine na 1800-2000 obrtaja nego ga vozis preko 2500 obrtaja, ide solidno za svoju kubikazu, mane: uzasno je los zimi tesko se greje tako da u lokalu sa njim zimi neces se ogrejati, bucniji motor. Auto je nov noj mirise u njemu na novo i sto je najvaznije 42000 km pravih na satu, da lice taj auto moci da predje 300-400000 km bez da se radi bilo sta na njemu mene to ne interesuje ja cu ga voziti do 120-130000km i menjati toliko isto bez problema moze da predje i nov benzinac.

 

 

Jes bogami, ne znam samo zašto onda 80% benzinaca ovde ima ugrađen plin? Stisla se guza malo?

Vidis sada neko pomenu onu temu o potrosnji i kad je procitas vidis samo da dizelasi pisu u njoj, stalno se vrti prica kako dizeli manje trose od benzinaca i ljudi ih kupuju uglavnom zbog toga pa ne vidim kome se sve stiska guza. Logicno je ma koji auto vozio da ti kilometar bude jeftiniji sem ako si enormno bogat vozis luksuzan auto pa ti to ne znaci mnogo.

Ja sam napravio ekonomsku isplativost dizel vs benzin(plin) kod novih kola gde je plinadzija daleko ekonomicniji u samom startu, jeftiniji automobil za 1000 e jeftiniji servisi, trosi vise u odnosu na dizela ali kad preracunas sa cenom goriva opet plin jeftiniji za voznju, to je i valjda cilj voznje prosecnog coveka da mu kilometar bude jeftiniji u potpuno istom automobilu samo na razlicitom pogonskom gorivu.

Sto se mene licno tice moj dizel me sluzi odlicno ali kad dodje vreme zamene i kupovine ponovo novih kola e onda ide papir da liponovo uzeti dizela ili isti takav automobil na plin, mene licno boli uvo da lice mi auto biti dizel ili plin samo me interesuje da je auto potpuno nov i jeftiniji kilometar, ja sam prosecan vozac koji se ne juri po ulicama tako da mi karakteristike tih vasih svemirskih dizela ne igraju nikakvu ulogu.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ja sam prosecan vozac koji se ne juri po ulicama tako da mi karakteristike tih vasih svemirskih dizela ne igraju nikakvu ulogu" ne mogu se sloziti vise sa tobom od ovoga! osim mozda da dodam da da mi ni karakteristike svemirskih benzinaca takodje ne igraju nikakvu ulogu. p.s tema je zrela za lock zato sto je ovo rasprava tipa sta je starije koka ili jaje :thumbdown:

Edited by ilegala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budem mrtav i beo i kad budem mirisao ljubičice odozdo, tad mi neće biti bitno kako mi auto ide, i da li mi se sviđa ! Tada me neće zanimati ni kakva mi je žena, kao ni sve ostalo. Međutim,dok još mrdam, te su mi stvari mnooogo važne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 Volim da mi auto ide, ali i da bude relativno ekonomičan. Molim one sa 1.2-1.6, pa još na butan da se ne javljaju.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez 1,8 16v  sa varijator kidalicom, ili 2,4 abarticem,

kakav traktor, to je za poljoprivredu kako kaze Kicherica  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim auto koji ima turbinu! nista lepse od zvuka koji se pojavi na 1400 obrtaja kad pocne turbina da usisava vazduh :) benzince sam vozio razne, posle voznje dizela sa turbinom nisam imao zelju da se vozim benzincem vise.... Bitno je kako auti ide i kako trosi i pogotovo kako izgleda... ako to nije bitno onda moze i pesaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako. Ja poštujem one koji voze na benzin (butan) i imaju stav da neće dizel. I to mi je ok, imaš takav stav. Zašto - zato. Pa šta da kažem za one što voze 3.0 - 7.2 (uvek mi padne na pamet onaj car Shone 190 što nema ništa ispod 2l, a vozi i Dodge Charger 1973g - 7.2l.

Mene stalno zajebava ortak koji vozi matiza 0.8 da sam budala i da je matiz dovoljan. Kao malo troši, zgodan je za parkiranje, ima 4 vrata... Reko jebe mi se - ta kosačica ne ide, i tačka. A uzgred i troši više nego moj Bravo 1.9JTD. Kao registracija je 2 puta manja. Reko ne zanima me, to ne ide i gotovo, pa ne daj Bože da treba da pretekneš Tamića na Ibarskoj. A on će: ja ne vozim Ibarskom. Reko u redu, aj da popijemo pivo, ne vredi se više raspravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...