Jump to content
FAS Goran
stefanves

Čep za alufelne

Recommended Posts

drugari, ja pravim to, doduse ne bavim se time ali mogao bih, nisam probao konkretno sa tim modelom, tako da bi mi trebao jedan poklopac kao uzorak za kalup.

evo kako izgleda ono sto sam pravio:

http://www.fiat-lanc...l=&fromsearch=1

edit: evo cisto kao dokaz, imam neke slicice onoga sto sam pravio:

poklopac - skrivalica:

Image1435.jpg Image1436.jpg

drzac za case, mobilne:

Image1465.jpg Image1466.jpg

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sashicus

Ovo odlično izgleda i definitivno bi trebao da se baviš sa tim ako imaš vremena jer je potražnja za ovim poklopcima ogromna. Dovoriš sa opasnimGusarom(Petar) da ti izrađuje naplepnice, praviš sam poklopce za felne za Stila i odličan biznis bi pokrenuo :) 90% vozila na ulicama nema te poklopce, nije mi jasno samo gde završe ti skinuti kad ih je sve manje po gradu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, ja pravim to, doduse ne bavim se time ali mogao bih, nisam probao konkretno sa tim modelom, tako da bi mi trebao jedan poklopac kao uzorak za kalup.

evo kako izgleda ono sto sam pravio:

http://www.fiat-lanc...l=&fromsearch=1

edit: evo cisto kao dokaz, imam neke slicice onoga sto sam pravio:

poklopac - skrivalica:

Image1435.jpg Image1436.jpg

drzac za case, mobilne:

Image1465.jpg Image1466.jpg

Druže ja bi ti odma poslao daj pitaj ovog kolegu zove se Zverkan da ti pošalje jednu da probaš napraviti ima neke talasaste obode i čelični zicu celim obodom kao mala ratkapna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne ispadne kao reklama ili slicno, posao kao posao nije bas jednostavan, ni brz a ni zdrav (uzasan miris poliestera), moramo da utanacimo neku cenu koja bi svima odgovarala, da ne bi doslo do zabune, cekamo da se javi clan DJUNTALICA, i on je pomenuo da mu treba poklopac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti nisi svestan koliko ces se obogatiti na ovome, jer koliko ja znam ima nas 1000 kojima trebaju ovakvi poklopci...znam da sam negde video da jeneko prodavao sva cetiri za 25-30 eura... pa ti pomnozi to sa hiljadu i idi u kontiki i trazi neke egzoticne destinacije :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, ja pravim to, doduse ne bavim se time ali mogao bih, nisam probao konkretno sa tim modelom, tako da bi mi trebao jedan poklopac kao uzorak za kalup.

evo kako izgleda ono sto sam pravio:

http://www.fiat-lanc...l=&fromsearch=1

edit: evo cisto kao dokaz, imam neke slicice onoga sto sam pravio:

poklopac - skrivalica:

Image1435.jpg Image1436.jpg

drzac za case, mobilne:

Image1465.jpg Image1466.jpg

Ovaj covek je neunistiv :thumbsup:

svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajd i ja da se oglasim, posto vidim da sam trazen :D varijanta sa poliesterom odma otpada, nemoje pogresno da me razumete da jesto nekom sad popujem, ali ove cepove je nemoguce napraviti od toga, tj teoriski je moguce napraviti cep ako cep, ali drugu stranu gde se kaci zica koja ustvari drzi cep za felnu je nemoguce, plastika mora da bude savitljiva zbog zljeba gde ulazi, poliester i da se napravi prilikom montaze bi verovatno pukao, posto mora da se savija dosta dok ne uskoci u zljeb, naravno moze se probati napraviti ali iskreno mislim da nece moci, dugo se bavim sa stvarima vezano za farbariju i plastiku, pa eto nesto iz nekog mog izkustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš onaj neupotrebljiv čep što ti fali žica daj pošalji čoveku pa neka proba, pa ako uspe neka kaže cenu i ja ću prvi kupiti ako nešto ne bude valjalo, neka napravi 1 čisto radi probe pa neka proba neko da namotira ko sad vozi sa tim felnama da vidimo jel stoji i slično, njemu pravljenje 1 uzorka verovatno neće biti problem kao ni meni da mu platim 4 ako budu dobre čvrste i postojane e sad ako se možete dogovoriti, na vama je, ja nemam ni 1 čep!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslati cep je najmanji problem, moze da proba, samo kazem da nece to biti od velikog uspeha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde da probamo, tj neka covek napravi ako moze, koliko ja znam na tom cepu treba da idu plasticni uskocnici koji drze poklopac za felnu... neka proba, pa ako ispadne ok onda super :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikacu taj cep sto mi je skinut malo kasnije pa cu okaciti sliku, da se vidi o cemu je rec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to bi bilo super... a bilo bi super i da posle 4 godine zapusim te 4 rupe, auto izgleda 10 puta lepse sa poklopcima... :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti nisi svestan koliko ces se obogatiti na ovome, jer koliko ja znam ima nas 1000 kojima trebaju ovakvi poklopci...znam da sam negde video da jeneko prodavao sva cetiri za 25-30 eura... pa ti pomnozi to sa hiljadu i idi u kontiki i trazi neke egzoticne destinacije :D:p

U AP Sportu 40e 4 komada, u ovlašćenom servisu bolje da ne kažem koliko su jer će čovek odmah Kubu da uplati :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i obecanih slika, da vidite o cemu s etacno radi, ta mala peraje ge je zica sto sve to drzi :)

DSC05220.jpg DSC05221.jpg DSC05222.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh mamicu im žabarsku kako su to iskomplikovali toliko, ne znam nisam pametan jako je to komplikovan odlivak..... ne znam da le će to sashicus uspeti što god al na vama je da se dogovorite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo kazem da ima komplikacija, al niko mi ne veruje, evo sad imate sliku kako i sta, pa dobro razmislite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,cekaj...to je ratkapna jel da? ali ovde je rec o poklopcu felne ali alu felne kao sto je ovaj

cxca1856.jpg

ali samo ovaj krug unutrasnji... :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar, to je taj cep sto ide na tu felnu, samo je slikan sa druge strane da se vide nosaci kako izgledaju, nije nikakva ratkapna, da se ne zbunjujes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene ste trazili :D

Moj poklopac i dalje fali, ne mogu ni nov da nadjem da kupim niti polovan, bas se pitam gde zavrse ti ukradeni cepovi ako ne na pijaci na bubanj potoku, a i tamo sam trazio :D

Ako kolega uspe da napravi poklopac lako i ja moj mogu da posaljem, i rado bi mu postao musterija, da se on ispraxuje pa da ne brinemo vise toliko...

Moj poklopac je jako slican princip ovom prikazanom na slici, s tim da kod mene ta zica nije na obodu poklopca vec je jos komplikovanije, na sred cepa sa zadnje strane ima odliven krug plastike pa tek onda zica, uza od poklopca i ulazi u srednju rupu felne za glavcinu, a poklopac prekriva sve srafove :D

Sexxxxxxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, vi se raspisali, izvinjavam se sto nisam odgovarao, nisam bio tu par dana, videcete u jednoj novoj temi i razlog za to :)

elem, sto se tice poklopaca, zverkan lepo kaze, vrlo je tesko da se napravi narocito zbog one zice, ali, garantujem da mogu da napravim 100% da bude spolja takav, ali unutra bih mu verovatno smislio neki drugi fazon, s tim sto bih morao da imam i felnu i poklopac da bih mogao da sve to upasujem, ni to nije problem, mogu i odve da nadjem, ali, koliko bi se to isplatilo za serijsku proizvodnju, to je veliko pitanje, a i ne bi bilo profesionalno, jer bi bila budzevina...

da rezimiram, kad bi meni falio poklopac, bez razmisljanja bih ga napravio da spolja izgleda kao original, s tim sto bi mi trebalo "par dana", a sad, da li se isplati potrositi recimo 1 ceo dan+materijal i TO naplatiti 1000 dinara ili manje... ako me razumete :)

Razmislicu pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nije lako da se naprave, posebno taj unutrasnju deo sa zabicama, i ja te potpuno razumem i ne verujem da ti se isplati...i ako krenes i osmislis fazon, ko zna koliko ljudi ce reci : Ma pusti to, to je sklepano nesto, ne znam kako ce se ponasati na putu preko rupa itd...ne kazem ja da SASHICUS nece to napraviti kako valja, ali ima raznih ljudi i misljenja...:D

A ako odlucis da probas podrzavam te potpuno....Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...