Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Chevrolet Camaro SS / ZL1 / Z28

Recommended Posts

Chevrolet Camaro SS

 

Pq2eAKLi.jpg gx1ipF_A.jpg

 

Pq2eC_Wr.jpg

Čekanju je kraj. Pre dve godine na sajmu automobila u Detroitu je pokazan prototip....
Posle 7 godina iščekivanja novi Camaro je stigao. Kombinujući sjajan izgled, performanse i naprednu tehnologiju, uz veliku tradiciju prethodnih modela, Camaro ispunjava očekivanja sportskog kupea 21. veka.
Ed Peper, potpredsednik General Motorsa i direktor Chevroleta u okviru koncerna GM ističe performanse, kvalitet izrade i udobnost koju novi Camaro pruža i pružaće generacijama budućih vlasnika ovog automobila.
 

gx1ioBEJ.jpg Pq2ezIUA.jpg

 

gx1ioLDi.jpg Pq2eA1RJ.jpg gx1ioT6J.jpg

 

Camaro SS koristi novu platforumu GM-a sa za pogon na zadnjim točkovima. Dizajn je stvoren u Americi, inženjerski deo posla su obavili timovi iz Amerike i Australije. Potvrda uspešnosti usvojenih rešenja je stigla testirajući Camaro širom sveta. Za sklapanje je zadužena najbolja i više puta nagrađivana fabrika GM-a Oshawa koja se nalazi u Ontariju, Kanada.
U dizajnu se najviše oslanjalo na prvu generaciju pravljenu od 1967. zaključno sa 1969. godinom.
Dvoje vrata, dužina automobila je 4.84m sa međuosovinskim razmakom od 2.85m, širine 1.92m i visine samo 1.38m. Dugačka hauba, kratak zadnji deo, šofešajbna pod uglom od čak 67 stepeni omogućava izuzetno dobar koeficijent otpora vazduha. Jedan od načina da razikujete SS verziju od onih sa V6 motorom je usisnik za vazduh na haubi, koji je tu pre svega zbog šminke, ali vam pomaže da uočite razliku.
Točkovi su standardno 18-ce, ali je moguće kao opciju dobiti i 19-ce ili 20-ce.
Novi Camaro može biti ofarban u jednu od deset pounuđenih nijansi boja, počev od bele do crne.
 

Pq2eAekr.jpg gx1ip9zJ.jpg

 

aV2e3saA.jpg gx1iph39.jpg

 

Unutra zaista ima mesta za 4 ljudi, a koža se podrazumeva kod varijante SS. Ona može biti u crnoj, sivoj i bež boji. SS verzija ima logo izvežen na kožnim sedištima. Svi modeli imaju trokraki volan koji je podesiv u svim pravcima, Cruise control i zadnja svetla za maglu su standard, dok sve ostalo što možete da zamislite dolazi kao opcija, poput Bluetooth i USB priključaka, moduli za iPod, itd…itd…
Standardni Audio sistem ima 6 zvučnika, XM Satellite Radio, dok se u verziji SS može dobiti Boston Acoustics sa 9 zvučnika snage 245W. Čak se i zadnja sedišta mogu obarati ukoliko vam treba više prostora u gepeku koji standardno ima 320L zapremine.
 

aV2e42AJ.jpg gx1iq1rS.jpg aV2e4f3r.jpg

 

I, sada dolazimo do najvažnije stvari – Motor :
LS i LT verzije Camara imaju 3.6L V6 24v sa 304KS pri 5.900 obrtaja i 370Nm pri 5.200 rpm .
Međutim, to je sve malo u poređenju sa najjačom varijantom o kojoj ovde pričamo jer Camaro SS ima 6.2L V8 16v, ali on ima sistem pomoću kojeg može da isključi 4 cilindra u uslovima kada tolika snaga nije potrebna, kako bi se smanjila njegova potrošnja. Ustvari, Camaro SS ima u ponudi dva motora V8 6.2L od kojih je jedan sa automatskim, a drugi je uparen sa manuelnim menjačem. Oba motora su dalje evolucije motora iz Corvette koja je predstavljena 2008. godine.
 

 

aV2e4u1i.jpg

 

aV2e4wwr.jpg Pq2eBMC0.jpg Pq2eBWAA.jpg

 

Verzija sa automatskim menjačem ima 400KS pri 5.900 obrtaja i 556Nm pri 4.300 rpm-a.
Verzija sa manuelnim menjačem ima 426KS pri 5.900 obrtaja i 569Nm pri 4.600 rpm-a.
Snaga na verziji motora L99 koja ide isljučivo uz automatski menjač je manja pre svega zbog malo manje kompresije koja iznosi 10.4:1, dok je kod jače verzije motora pod oznakom LS3 ona 10.7:1.
Po prvi put Camaro može imati automatski menjač sa 6 stepeni prenosa, dok i manuelni menjač ima 6 stepeni.
Ponuđene su i dve varijante oslanjanja pod oznakama FE2 Sport za V6 modele, i FE3 performance za V8 modele.
SS ima prednje četvoroklipne kočnice Brembo sa ventilirajućim diskovima 355mm x 32mm. Zadnje kočnice su takođe Brembo sa diskovima dimenzija 365 mm x 28 mm. ABS je standardan na svim verzijama.

 

Pq2eC83i.jpg gx1irigr.jpg aV2e59qJ.jpg

 

Na varijanti Camaro LS standardno se montiraju 245/55 R18 all season BFGoodrich pneumatici na čeličnim felnama 18x 7.5-inch. Kao opcija moguće je dobiti 18x7.5-inch ili 19x8-inch aluminijumske felne, pri čemu onda na 19-ce idu 245/50 R19 Pirelli Pzero Nero M+S.
Camaro SS standardno ima 20-inch alu felne, na koje se napred montiraju 245/45 R20, a pozadi idu gume u dimenzijama 275/40 R20.
Camaro SS dolazi samo sa Pirelli Pzero letnjim gumama indeksa Z, dok se još veći točkovi od 21 inch mogu naručiti u okviru Chevrolet prodajne mreže.
 

gx1irMc9.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprkos nekim ranijim kontradiktornim informacijama, novi Chevrolet Camaro će se ipak prodavati i na tržištu Starog kontinenta.

Kako je za nemački magazin Auto Motor und Sport izjavio Jurgen Keller, generalni menadžer Chevrolet Germany, uprkos finansijskim problemima, GM je odlučio da ovaj muscle car ponudi i evropskim kupcima, a da će Nemačka definitivno biti među zemljama u kojima će se Camaro prodavati.

Keller je još dodao da GM za sada još nije odredio datum početka prodaje Camara u Evropi. Nije poznata ni cena, mada nezavisni uvoznici Camaro u Nemačkoj prodaju za 39.900 evra (model Camaro 2LT V6) i 50.615 evra za verziju Camaro V8 SS. Poređenja radi, u Americi Camaro LS V6 košta 23.040 dolara (16.505 evra), a Camaro 2SS V8 35.425 dolara (25.380 evra).

 

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto :question: ali evropski sportski automobili su mi uvek izgledali agilnije i pokretljivije,ovi americki pa cak i ovaj muscle car mi lici na nesto ne tako okretno i spretno kao sto su naprimer porse,ferrari ili cak neki sportski japanac :thumbup: .

Mada svaka cast amerima na trudu,imaju i oni vipere,corvete,ford gto itd,ali ovaj konkretno nekako mi je glomazan i kockast :sofa: za spotristu,vise mi je kao neki pozer :cool: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je sve to,ali zamerka mi je sto su na srednjoj konzoli kod menjaca stavili merace,ko ce tu da gleda,skrece pogled sa puta i eto ti saobracajke. :detective::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek voleo njihove muscle automobile iz one zlatne ere s kraja '60tih i pocetka '70tih... :thumbup: Cini mi se da je vracanje na taj retro izgled jedini nacin da ameri uopste i urade nesto dobro na polju dizajna... jer to je bio vrhunac njihove autoindustrije, a po mom misljenju, neki od najlepsih automobila svih vremena poticu iz tog perioda, pa tako i Amerike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, Amerikanci jos uvek ne znaju da naprave automobil, ni mehanicki ni dizajnerski. Ali to je samo moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro hoće prestati više sa tim krševima, kako već jednom ne propadnu, mislim cela Američka auto industrija kolektivno. Mislim muscle kola sa 400ks pa toliko sada se u Evropi pravi u blenderima a ne u Automobilima. Blago reći jedna sramota koju su nazvali muscle car. Prodaja u Evropi posebno u Nemačkoj, već gledam kako isti Nemci pljunu na M5, Porche, ili tako nešto i kažu Camaro to je ono što mi volimo :wallbash: . Pa ovaka kola mogu da prođu samo u Rusiji i Uzbekistanu. Pogledajte tek unutrašnjost pa ti ljudi su opeerisani od dizajna. Želudac mi se prevrće kada vidim ovako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Americka auto industrija prodaje amerikancima vozila i to im je sasvim dovoljno. U Evropi sumnjam da ce ikad napraviti neki proboj. Cak i u US je vrhunac

imati neki evropski auto (uz izuzetak Prius-a i onog tuznog i ruznog Escalade-a )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricajte vi sta hocete, ali ja cu i dalje voleti muscle cars iz 60-tih, a izuzetno mi se svidja sto su okrenuli ove nove na taj retro look :)

Ovde naravno prvenstveno mislim na izgled, a ne na kvalitet.

Naravno, ostatak amerikanske auto-industrije mi mrsko uopste pominjati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam uvek voleo njihove muscle automobile iz one zlatne ere s kraja '60tih i pocetka '70tih... :thumbup: Cini mi se da je vracanje na taj retro izgled jedini nacin da ameri uopste i urade nesto dobro na polju dizajna... jer to je bio vrhunac njihove autoindustrije, a po mom misljenju, neki od najlepsih automobila svih vremena poticu iz tog perioda, pa tako i Amerike.

Najlepshi perod amerike je definitivno onaj koji je prethodio nasilnom naseljavanju Amerike oloshem iz Evrope koji je istrebio curke u prvih par godina a kasnije i domoro`ce...jedini dobar proizvod Amerike... jesu sise... ''Amerika voli kod devojke kada ima dve velike dojke''...Bora Djorjevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe mane car :thumbsup: . Jedno me stvarno facinira kod Amera, čoveče prave spejs šatlove, mostove na 10 spratova itd, ali kada treba napraviti automobil tu se izgube da je strašno. Da prave Auta kao filmove bili bi stvarno najači ali ovako su samo sprdnja ostatku sveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ma mani ti Maneta, ja se sprdam sa svim stvarima, ali shalu na stranu njihovi svi automobili su u fulu a navedena cena u dolarima je vise nego smesna, ispada sad da budjava americka konobarica moze da vozi Camaro....Amerika..obecana zemlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo cene - pricao mi ortak koji je tamo ziveo - vidi on chevy-ja za 11.000$ i podje da ga kupi. Posle pola sata u salonu, izasao je ne kupivsi ga. Naime, uvek prikazuju maltene fabricke cene i kada su mu sabrali poreze, namete, doprinose, takse i ostale troskove, cena je bila blizu 17.000$. Toliko o tim njihovim cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chevrolet%20camaro%20z28.jpg
 

Iz General Motorsa je stigla potvrda da će se tokom 2011. godine na tržištu pojaviti najsnažniji Camaro pete generacije i to dugo očekivani model Camaro Z28.

Prema sadašnjim informacijama, za njegov pogon će se brinuti 6.2 litarski V8 motor sa kompresorom, čija snaga za sada nije poznata. S druge strane, isti agregat se nalazi i u Cadillacu CTS-V, gde inače razvija 556 konja i 746 Nm obrtnog momenta.

 

To bi trebalo da bude dovoljno da ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) bude ispod četiri sekunde, a maksimalna brzina oko 310 km/h. Što se menjača tiče, najverovatnije će u ponudi biti samo šestostepena menuelna transmisija. U odnosu na standardni Camaro, Z28 model će dobiti i modifikovani izgled, što podrazumeva nove 20-inčne točkove, saćasti prednji gril, restilizovani zadnji branik, nešto drugačiju haubu, veći spojler na poklopcu prtljažnika i par izmena u kabini. Cena još nije poznata, ali se očekuje da Camaro Z28 bude najmanje 8.000 dolara skuplji od sadašnjeg SS modela.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
chevrolet%20firebreather%2011.jpg
 

Firebreather Camaro je specijalna verzija Chevroletovog modela koji će se pojaviti u filmu "Jinn" (gde glavnu ulogu igra Ray Park), a predstavljen je juče u Detroitu.

Napravljen je u saradnji sa firmom Classic Design Concepts, a sem upadljivim izgledom, odlikuje se i V8 motorom sa 630 konja.

 

chevrolet%20firebreather%201.jpg
 

Firebreather Camaro neće ostati samo unikat, budući da će biti napravljena i limitirana serija od 50 komada. U prodaji će se pojaviti još tokom ove godine, i to po ceni od 60.000 dolara.

 

chevrolet%20firebreather%20111.jpg
 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

aLL STaR Performance Chevrolet Camaro SS

 

all%20star%20performance%20camaro.jpg
 

Još jedan dan, još jedna najava modifikovanog Chevrolet Camara koji će biti predstavljen sledećeg meseca na SEMA Salonu tjunera u Las Vegasu. Ovoga puta, reč je o Camaru SS za koji se pobrinuo aLL STaR Performance. Ukratko, pored Dupont plave boje, ovaj Camaro SS je dobio i Forgestar točkove sa Falken gumama, Baer kočnice, Air Lift ogibljenje, novi izduvni sistem i Lysholm kompresor. aLL STaR Performance tek treba da objavi detalje o tome sa koliko snage sada raspolaže 6.2 litarski V8 motor (serijski ima 426KS).

U ovom projektu su između ostalog učestvovali i Extreme Dimensions, American Status Racing, STACK, Autometer, MagnaFlow Exhaust Products, Webasto, StreetGlow, Image Dynamics, TechAFS, Royal Purple i Real Autoworks.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo po meni moze da kupi samo amerikanac koji zivi u srbiji ili neki klinac koji nema blage veze....samo napucavaju litrazu motora... ajmo glomazno shto vishe to bolje i slicno....baljezgarija...Inace vozika se jedan srebrni po BG-u i iskreno mi bolje izgleda na fotkama auto nego uzivo.. nazad kao da su stavili smederevac...linija automobila nema pricu ni malo..zadnji deo presirok u odnosu na prednji....nikad nisu znali da naprave automobil... posle 70ih godina.... 60-te i 70-te su za respect shto se tice dizajna i snage... to su im bili jedino dobro automobili...vecina njihovih automobila po meni ima poruku HI I'M AMERICAN AND I'M STUPID....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...