Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Nuova Lancia Thema / Chrysler 300

Recommended Posts

i dalje ne mogu da se odam ocajnom utisku nakon pogleda na OVO...plus motori sa ogromnom kubikazom... to kod nas ne pije vodu a bogami ni preko....iskreno se nadam da ce brzo da propadne ovaj model ne bi li pravili nesto valjano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizajnerski je Chraysler 300 C i licio na nesto :yes ,imao je americki smek B) ,za onoga ko to voli i mogao je da mu se svidi,pogotovu u karavan varijanti je bio interesantan :p

ali moram reci da ovo ne lici ni na sta :wallbash: ,farovi-vec vidjeno,ova na silu stavljena maska i Lanciin znak koji kao da je tu pao sa marsa :thumbdown: ,sve u svemu izgleda kao slab pokusaj restajlinga Chrayslera 300 C,koji je u svoje vreme definitivno bio lepsi i atraktivniji od ovog "mutanta" :crybaby:

Sto se tice firme VM motori <_< ,ona je zadnjih godina dosta lutala :unsure: i zaista me cudi :huh: da su nju uzeli za proizvodnnju dizel motora?GM je drzao do skoro u svom vlasnistvu,medjutim posle skorasnjeg kraha americke autoindustrije,ocigledno su je ponovo vratili italijanima :( .

Firma je bila poznata kao proizvodjac brodskih dizel motora :geek: i prenela je tu tehnologiju u auto industriju,ne bas uspesno :X ,to su bili dizeli od 2.5 i 2.7 L zapremine,(ovaj manji je isao u Alfu 164,Saab-a,Rovera,Opel Fronteru i Isuzu Troper a ovaj veci se ugradjivao u Chraysler Grand Cherokee i Voyager,Toyotu Land Cruiser,Lend Rovera itd...)

Motori su bili karakteristicni po tome sto su im glave motora bile iz delova :blink: ,naime iznad svakog cilindra je bio po jedan deo glave,sto je bilo krajnje prakticno na brodu :w00t: ,gde ste vi mogli uvek da imate taj deo u rezervi i jednostavno da ga zamenite u toku plovidbe ukoliko on pravi problem,bez da skidate celu glavu motora.

Medjutim kod automobila to se ovo resenje i nije pokazalo bas prakticno :evil: ,takvi dizeli su patili od pregrevanja,nisu bas puno prelazili i kao novi,a trosili su kao benzinci i popravke su bile skupe i komplikovane i zagorcavale us zivot vlasnicima,narocito polovnjaka-izbegavani su u sirokom luku :whistle: .

Sve u svemu meni ovo lici na promasaj u najavi,voleo bih da gresim i da nisam u pravu,ali zivi bili pa videli.

I da ponovim jos jednom,po svemu ovome sto izlazi iz ove Italijansko-americke paklene kuhinje :lol:,zaista izgleda kao da su Amerikanci preuzeli Italijane,a ne obrnuto :no .

Kole :welcome: ,ako si mislio na "stare" modele Thessisa i Musu,pa bar po meni,sto ne mora da znaci da sam u pravu :unsure: ,

ti automobili su i ostali bili pojam lepote za ovaj sifonjer,

sa svim svojim neobicnostima i cudnim,ali orginalnim dizajnerskim resenjima videlo se da su potekli iz najboljih skola Italijanskog auto dizajna :thumbup: za razliku od ovoga :sleeping: .

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve mislim da oni nas zamajavaju (medjunarodna zaverathumbup.gif), a kad bude bio salon, ispadne nešto sasvim treće...jer ovo su do sada sve bili "renderi" i fotošopovi, kada sve to ugleda "belo videlo", ko zna, možda nam se i dopadne...w00t.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da ima i drugih mišljenja ali Thessis onoliki sa onolicnim farovoma pa još troiglastim :no

Što se tiče motora imaju jedan kući proveren, 2.4jtdm, 210KS, 400Nm koji Alfu 159 od 1700kg gura do 231km/h i 0-100km za 8.1s.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne lici na Italijane da redizajniraju osrednje americke modele od pre 8 do 10 godina

i da na njih lepe znak koji sa sobom nosi ime i tradiciju-bedno :wallbash:

Ja razumem da oni hoce da se vrate na americko trziste ali po kojoj ceni :question: ,jel ovo se u Evropi sigurno nece znacajno prodavatiati :no .

I kao uopste misle da konkurisu sa ovakvim necim :blink: super modernim Japancima :unworthy: ,koji su u zadnje vreme poceli da,osim sto rade tehnoliski jako napredne automobile,prave takodje i lepe modele orginalnog i modernog dizajna?

Pa ruku na srce i neki Korejski modeli su lepsi i privlacniji od ovoga.

Izgleda su zaboravili kad su se ko popisani pokupili i vratili iz Amerike krajem 80-ih :yes ,sa svim sto su tamo odneli da prodaju,a mozda im je i to uteralo strah u kosti :unsure: pa se sad plase da prodaju i predstave nesto orginalno u SAD,tako da im se sad slihtaju sa necim ovakvim na sta su Ameri navikli :angry: .

Vincenco Lancia se sad sigurno prevrce u grobu :X ,to je sigurno :yes

Kole,da li te ti trouglasti farovi :rolleyes: ,mozda samo malo podsecaju na oblik Lancinog znaka :question: i same maske hladnjaka na tim kolima ?

Kazem ti taj auto je pojam dizajna za ovo cudo.

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasican Kamionet-kamion,samo sto je nizi,da mu nje farova,kocka ko kocka,al aj pisace lancia!

Bice to "nadrkan" auto i palice se na njega samo sto je ponavljaM ko kamionet! :wallbash::realmad::crybaby:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta,meni se ne svidja nista ,ako bude ovako izgledala....Thesis bar ima neki smek i razlikuje se od drugih automobila,a ovo isti krajsler samo znak menjaju i par sitnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izeš ga! Sve što ima oznaku potpis Lanče i što bar malo miriše na Italijane...ma bilo to i ružno, počinje da mi se dopada. Šta da radim. Sklonosti stečene u periodu rane adolescencije (10-16 god.) kada sam se inficirao "lančizmom" su izgleda neizlečive. :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem iskren jeste to Chrysler ali da lisu mu malo i italijani smeka. Meni se auto dopada jer veoma cenim americka vozila i njihov kvalitet i robusnost. Jos kad se na taj kvalitet doda malo poltrone, i šivenja po tabli... Jedina mana koju nalazim su debilski VM motori koji nikada nisu valjali i kultivisano radili. Odlican posao bi tu zavrsio 2,4JTD pa i onaj 1,9 JTDm sa dva turba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
The latest in the long line of refreshed and generally much better cars pouring out of Chrysler after its recent bankruptcy and rebirth, the new 300 is, more than ever before, one of the most significant cars the company makes. Not just because it keeps the company rolling in the full-size segment of the US market, but also because the car is going to appear all across Europe this year badged as the new Lancia Thema (other than in the UK, where it keeps the Chrysler name). So we need to take note of what we have here.

And what we have is interesting. Using the same upgraded platform that sits under the new, improved Dodge Charger, Chrysler has catapulted the 300C from being a pretend, poor man's Bentley into a real, poor man's Bentley. While the current car has little more than the right bone structure to pull it off, this new one has plenty of sinew to back up the promise.

Quieter than a submarine with its engines off, and with a ride quality that would make a magic carpet seem harsh, the new 300 now does luxury-car waft better than cars 10 times its price. It gets the all-new 3.6-litre 291bhp Pentastar V6 engines, retains a retuned version of the stalwart 5.7-litre 363bhp Hemi V8, and there will be a new V6 diesel option by the time it hits the UK market. Later there will be muscle-popping SRT8 versions - and perhaps even a return of the Magnum, if estate-loving Italy gets its wish - but the current engine line-up is more than adequate for now.

Likewise the interior, which is hugely - hugely - improved. A large, 8.4-inch central touchscreen acts as the main driver interface, and it's a masterclass in functionality. No sub-menus and thousands of options, just clear, big buttons and a couple of knobs for the volume and heat. Add that to a thoughtful, considered and high-quality cabin layout and colour scheme, plus huge let's-cross-a-continent-now seats, and you have a cool, relaxing place to watch the miles pass by.

Where it all fell apart on these US-spec models was in the steering department. Zero feel meant keeping the car moving in a straight line was a challenge, and hustling it through corners was like trying to thread a needle from 10 yards away. But that's how they like it over there. The good news is that European versions of the 300/Thema will have completely different suspension and steering settings, more akin - and probably even tighter than - the more precise Charger, with which it shares its electro-mechanical steering system.

The other big change is to the styling. It might look broadly similar to the current car, but up close the new 300 is way sexier. There are more subtle curves, tighter shutlines, more elaborate LED lights front and back. It shares the same general look and feel, but the overall impression is of a much more premium, luxurious car.

Which it is.

Izvor: Top Gear Magazine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napakovali su Lancin enterijer u 300 C,i stavili joj Audijeve farove :wallbash:

sa estetske strane,pa skoro totalni promasaj :thumbdown: .

sto se tice mehanicke-tu su mi nepoznanica,moj komsija ima tog 300 C,5.7 Hemi,i imalo je tu da se radi i na trapu,a i jos po nesto :whistle:

Stojim iz onoga sto sam rekao,ranije o VM motorima,a i slazem se sa Martinijem :yes -do sad su bili dobri samo za brodove i nisu se bas pokazali u automobilima :no

osim ako ih nesto spektakularno nisu poboljsali :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, sad mi nesto nije jasno. Ove slike sto su ovde okacene su stvarno slike kopije chryslera, ali na ovoj adresi

http://fiat2america.blogspot.com/2011/02/fiat-to-display-chrysler-300-based-2012.html

su slike nesto drugacije theme koja meni i ne izgleda toliko lose. Clanak je iz sredine februara ove godine, ali slike ne znam od kada poticu.

Koja je sad prava thema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod kupaca na zapadu ne prolazi :no ta prica sa redizajnom osrednje uspesnog 300C :huh:

oni za taj novac ocekuju sasvim nesto novo i nevidjeno do sad :yes a ovaj auto je sve samo ne to :whistle:

Inace secam se i epizode Top Geara gde su prilicno ispljuvali 300C,a najvise im je smetalo to sto mu je upravljanje i volan samo za voznju pravim putem :blink: u krivinu ne moze normalno da se udje sa njim.

Moguce je da su to izmenili :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je americki stil (ne volim ga), meni nije toliko odvratna kao ostatku forumasa. Samo da obogate ponudu motora!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su izmene u pitanju, tako su i rekli: za Evropu ide model koji će nositi oznaku Lancia, sa prerađenim vešanjem, koji će se prodavati i u Velikoj Britaniji, ali ne kao Lancia, već kao 300C. U ostatku sveta, kao i u Americi, će se prodavati samo 300C varijanta sa originalnim vešanjem, što znači da ime Lancia ostaje samo za evropsko tržište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia će u Frankfurtu izložiti i svoju novu limuzinu koja se bazira na novom Chrysleru 300.

68175-lancia%20thema%201.jpg

Najluksuznija Lancia, (dužina 5066 mm, širina 1902 mm, visina 1488 mm, međuosovinsko rastojanje 3052 mm).

68178-lancia%20thema%201111.jpg

68177-lancia%20thema%20111.jpg

Prodaja nove Theme će u Evropi početi u oktobru ove godine (sa paketima opreme Gold, Platinum i Executive), i to sa samo sa šestocilindričnim motorima. To su 3.6 litarski V6 Pentastar benzinac sa 286KS i 3.0 litarski V6 turbo-dizelaš u verzijama sa 190KS i 239KS. Menjači u ponudi nove Theme su osmostepeni automatik i petostepeni manuelni.

68179-lancia%20thema%2011111.jpg

U opremi nove Theme će moći da se dobiju i dvozonski automatski klima uređaj, navigacioni sistem sa ekranom osetljivim na dodir, adaptivni cruise control, Poltrona Frau koža u enterijeru, sistemi Forward Collision Warning, Blind Spot Detection i Parkview sa kamerom.

68176-lancia%20thema%2011.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova grdoba od automobila je potpuno američka ! :thumbdown: Ovde nema trunke italijanske prefinjenosti u dizajnu, niti trunke neke avangarde. Auto - slon - dizajniran tako da isijava neku aroganciju, moć i agresiju, umesto luksuza, prestiža i finoće.

Takođe sam razočaran izgledom one druge grdobe koja treba da nasledi Phedru. :thumbdown:

Iskreno se nadam da će se brend Lancia, posle ovolikih promašaja uskoro vratiti na pravi put !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuova Thema

Zanimljive fotografije oficijelnog vozila. Ujedno prvi zvanični angažman najjače Lancie ovog momenta. U prodaji od oktobra u Italiji...

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...