Jump to content
FAS Goran
smeker192

Stilo - radio sa CDom / CD Error

Recommended Posts

Moze evo probao sam,znači zvučnike koje imam za racunar imaju izlaz 3.5-bananicu ,stavio ih u navigaciju i radi,bez problema,dakle samo kupim neka dva manja i to je to,ima varijanta sa napajanjem preko usb ili bi ih spojio na punjacu gde i navigaciju.Ne bih imao diskoteku u kolima ali veoma dobar audio ugođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo ovu ideju,šta mislite.

Kupim onaj Auto adapter 12-24V / 2x USB ,pustim dva usb kabla prema navigaciji tj instrument tabli,to ide ispod plastike...da se ne vidi,jedan izlazi iz jedne rupice pored ventilacije i ide u navigaciju a drugi ide u zvucnik.

Kad kazem zvučnik mislim na dva zvučnika koja cu da kupim i stavim za sada recimo u levom i desnom ćošku šoferke,zvučnici su mali i koriste se za navigacije,telefone,lap topove...dovoljno je u jedan da ide ovaj drugi usb kabal a od jednog do drugog vežem ih njihovom kablom,

Edited by neshaoct
skinute slike jer nisu bile postavljene na odgovarajući način

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batali sve te kombinacije. Kupi CD, ako baš stalo do estetike kupiš original 60-70e . 80 % navigacija imaju FM transmiter lošije jeste ali imaš dve funkcije. Verovatno postoji neka komunikacija CD - šaržer preko CAN data pinova, pa su ovi X to provalili i debelo naplaćuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spirit, uspeo sam u zamisli, sve smo radili pogrešno od početka, malo prelistavanja foruma i uspeo sam da pronađem rešenje, sasvim je ok kvalitet zvuka i jačina, ali mislim da bi bio još bolji kvalitet ako imaš telefon sa stereo izlazom, moj je mono jbg.

E vako:

-prvo spojis sa prekidačem, C9 i C12 (u tvom slučaju možeš i bez prekidača pošto ti ne radi radio prijemnik, dakle direktno samo kablom)

- zatim preko kabla što ide iz telefona (bananica) u kontakte C7 i C8 (onaj kabl što si uzeo u Kanibalu, srednji kontakt i bilo koji od preostala dva, ja ga nisam vratio nego sam malo produžio)

Evo primera kako to izgleda kod mene, posao od 2 minuta, 5 sa pripremom kablova, samo ću još morati da povežem sa prekidačem C9 i C12 pošto je ovo bila samo proba.

Probaj pa javi rezultate

http://youtu.be/EZBpJQ8bPco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantasticno!

Ja , doduse iz prikrajka :laughing: , pratim ovu temicu i sad cu kao neka "strina" :laughing: da dodam sledece: Kako pored ove inventivne ideje da izvedem napajanje za tel. jer bih to sve spakovao na prednju stranu kasetofona u vidu nekih ulaza-izlaza pa da samo po potrebi "ubodem ...? :laughing:

Aj' sad junaci! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo sone,nego mene je sad sramota da idem opet u kanibal i da mi prave kabal,hahah,pokusaću sam da ga napravim u kanibalu je on 950 din,zašto ne bih jednostavno kupio 2m u tehnomaniji ima kabal bananica 3.5mm a sa dr strane je ženki izlaz,to isekao i napravio kablić,mislim da je to isto,dakle eto i kabal sami da napravite,jel to može sone,svak čas,probam sve ovo za vikend.

Samo mi kazi ,pošto kabal ima tri izlaza mislim ovaj što mi je pravio kanibal,srednji ne mora ni da je priključen koliko sam razumeo ,znači samo levi i desni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da može.

Srednji mora da se poveže i bilo koji od preostala dva, levi ili desni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam,dakle kupio sam kabal 2.5m za 219 din u tehnomaniji muško ženska bananica od 3.5 mm,jednostavno isekao žensku i izvukao kabliće.takodje sam kupio za 115 din prekidač jer ako spojim direktno imam samo phone,meni radi cd,tako da prekidačem regulišem on/of,spojio sam sve kako je sone rekao i radi,zvuk nije loš,zadovoljavajući.Dakle sve ovo je koštalo 334 din i kanibalu koje ipak cenim jer su najbolji izašlo bi sigurno preko 1000din.

PS:Sone ja srednji kabal nisam nigde kačio,da li tako da ostavim ili da ipak povežem. :guitar:

Edited by Spirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantasticno!

Ja , doduse iz prikrajka :laughing: , pratim ovu temicu i sad cu kao neka "strina" :laughing: da dodam sledece: Kako pored ove inventivne ideje da izvedem napajanje za tel. jer bih to sve spakovao na prednju stranu kasetofona u vidu nekih ulaza-izlaza pa da samo po potrebi "ubodem ...? :laughing:

Aj' sad junaci! :unworthy:

Budi malo kreativan, kupi auto punjac, pa ga prespoj pozadi na napajanje od radija, sprovedi kabl između pepeljare i stalka za čase i "ubodi".

Pozdrav

Tako nešto ću i ja da uradim

Edited by sone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu slike! :rtfm:

Sto ja da se mucim da razmisljam kad ce neko to vec da zgotovi! :whistle:

Salim se naravno! :stuart:

Ne, nisam zbog toga rekao . Necu ja to uraditi jos koji mesec ali ce ,nadam se, neko drugi pa ce postaviti slicice i etoooo....

Video sam vec da ima slika sa izvodima za USB i to mi se jako svidja. Izvescu to na prednju plocu radijoona. Haj, ako bude neko zavrsio u medjuvremenu nek nas obraduje! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailovic p.

To možeš da izvedeš kako god zamisliš,imaš da kupiš za 500 din priključak koji se stavlja na mesto upaljača a da iz njega izlaze priključci za dva usb kabla,to sprovedeš ispod plastilke kao što sam aj uradio a dr graj kabal u tvom slučaju verovatno bananica za punjač od mob izvedeš je gde god želiš,to je barem prosto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmatrao sam tu opciju ali mi se ne svidja detalj sa kablom ...

Izvescu napajanje sa zadnjeg panela kasetofona a svakako mi je kabal od telefona USB-micUSB.

Drugi prikljucak je ovaj gore pomenuti pa ce to sve ciniti jednu celinu na prednjoj strani kas... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ste se zaleteli, ocekujem da neko izvali i semu za XcarLink :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem do šeme,to se može naći na netu već do delova za XcarLink,za taj novac svašta mozeš od audio komponenti da kupiš :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao, a iskreno nisam ni guglao na tu temu. Sad si me zainteresovao, hvala za info...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da svi pominjete samo pinove 7 i 8 ...ali to je samo jedan kanal ...

evo sa ceskog dela foruma stilo.org http://www.gabriel-n...8&highlight=aux

Vse se odehrava na MINI ISO konektoru "C":

levy signal pin 7, zem 10

pravy signal pin 11, zem 8

Po privedeni kostry na pin 9 se radio prepne do modu "PHONE"

Znaci levi kanal na 7 masa istog na 10 , a desni kanal na 11 i masa istog na 8 ....

Znaci moze stereo reprodukcija !!! Povezivanje pina 9 i 12 prebacuje na phone mode

Ja nemam vremena narednih dana da probam ako je neko raspolozen nek proba

Edit baja ovde kaze na 9 se dovodi masa (a ne spaja sa pin 12 koji je mute) mozda je to uzrokovalo da se nekim clanovima ne moze pojacati zvuk...

I ovo ako radi s oba kanala znaci ipod iphone ipad i svi drugi media plejeri mogu da se koriste kao aux za nikakve pare

Edited by Goran a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju ja tebe ništa ne razumem,koliko vidim ovaj baja je probao ali nešto ne vidim i da je uspeo,znači ja sam povezivao sve i svašta sa svim i svašta,marka cd-a isto igra bitnu ulogu,ja sam uspeo sa phone i nema šanse da se dobije stereo zvuk.Ali i ovaj koji imam je što se mene tiče izuzetan.

A masa je jedna te ista ,znači zajednička ako pričamo o kablu.

Edited by Spirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o 1.9 jtd '02 kupe sa dynamic opremom koji ima fabricki radio/cd uredjaj. Problem je u tome sto prvih 5-10 min cd radi normalno i onda stane i prijavljuje neki error. I nece vise da pusta cd,nego tek posle 5 ili 6 paljenja automobila. Da li neko ima slican ili isti problem i kako ga je resio hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

originalna muzika kod stila traži CAN komunikaciju sa body računarom, moguce da je tu problem, mozda i nije do playera ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...