Jump to content
FAS Goran
smeker192

Stilo - radio sa CDom / CD Error

Recommended Posts

Bez Can-a neće ni da upali plejer. Izbaco no can network odbroji i ugasi se. Meni liči na klasično riknjavanje lasera. Otvori ga i očisti, i ako nema promena moguće laser. Slično je bilo drugim CD plejerima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nema nikakve veze sa CAN magistralama, po mom misljenju kao sto su ljudi vec gore rekli problem je verovatno do lasera.

Ako te smara da skidas i otvaras CD, probaj eventualno prvo sa onim diskom za ciscenje (koji ima cetkice na sebi). Meni je to delovalo kao malo glupav pokusaj, ali sam ga ipak uzeo od drugara cisto da probam matorom da ocistim CD pre skidanja. I odradio je posao i kod njega, sljaka evo vec 2 godine bez ikakvih problema. Nemas unetu lokaciju, ako si u BG i u prolazu pored Vuka ili na NBG, cimni me pa da probamo ako nemas disk (ili nemas od koga da pozajmis), da ne bacas kintu bez veze. Taj disk za ciscenje je jos kod mene, a odradi posao za 3 minuta.

Ako volis da se zezas sa rasturanjem, onda ovo sto ti je i moj imenjak gore predlozio. Najlakse (i najbolnije :laughing: ) je dati pare majstoru ili zameniti uredjaj... Kad budes nacisto sta je u pitanju, razmisli i o XCarLink-u kao nadogradnji, ako volis fabrikana style.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari...Recite mi da li se moze povezati fon i da se razgovor cuje preko fabrickog stilovog radia,a da se za to ne koristi xcarlink :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz hteo bih da pitam da li zna neko da mi kaze kako da resim pitanje oko radio-navigacije upali se normalno radi sve ali na svakih 20 min se ugasi i kada radi auto i kada ne bez obzira posle 20 min se ugasi,ako neko zna nek mi kaze u cemu je problem..Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je tema zastarila pa da je malo oživimo....

Imam problema sa radiom takav što su mi zvučnici glasniji nazad nego naprijed...pa uvijek bitku bijem sa ženom da smanjim jer je nazad preglasno...a meni naprijed nije...

Znam da je vjerovatno banalno uštimavanje, ali ako može pomoć... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran,ali mislim da je samo do podesavanja,samo dugme ispod tockica za pojacavanje,ili ga samo stisni ili ga zadrzi malo,pa ti se otvaraju opcije za bass,balance i ostalo,pa tu malo presteluj. Nadam se da sam pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, podešavanje...

Pritisni ono dugme odmah ispod točka i ulaziš u taj deo podešavanja, Prvo ide BASS, klikni opet na to isto dugme...a kada dođeš do FADER onda okreći točkić da podesiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je fiat stilo ubacio sam fabricki radio i izbacuje mi samo NO CAN NETWORK .. da lije imao neko takav problem ? upali se i odbrojava 05 secundi i nereaguje nista... 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, kada sam kupio Stila kad ubacim CD u CD Player izbaci mi na displey-u CD ERROR E25 i sad ja nazovem tu kucu sto sam kupio auto i oni mi kazu kupi CD sto cisti citac, i naravno ja kupim i kad ubacim taj CD cistac on meni opet izbacuje CD ERROR E25 pa sad jel zna neko sta je problem tu ? 

 


Zna neko ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

"pull the fuse, see if that resets it, if head cleaner dosnet work and the error is still appearing then i would hazard a guess the laser has died,"

 

Drugim recima , GE-CRK ! Laseru nema pomoci. 

Izvor: http://www.fiatforum.com/stilo/221254-stilo-cd-player-e25-error.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

"pull the fuse, see if that resets it, if head cleaner dosnet work and the error is still appearing then i would hazard a guess the laser has died,"

 

Drugim recima , GE-CRK ! Laseru nema pomoci. 

Izvor: http://www.fiatforum.com/stilo/221254-stilo-cd-player-e25-error.html

Reci mi gde se nalazi taj osigurac da probam ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, sve radi odlično, kad odjednom, radi cd i na trenutak prebaci na fm, pa se opet vrati na cd mod pa opet na fm, pa na cd i onda svira cd neko vreme - nepravilni razmaci, nekad 2 min, a nekad 10 sekundi, pa sve tako u krug. Jeli imao neko sličan simptom i kako to rešiti. Da slučajno nema veze sa laserom i da li bi vredelo očistiti ga sa onim diskovima za čišćenje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciscenje lasera nikad ne skodi (najbolje skidanjem), a to sto pominjes meni se desavalo jedino kada ubacim necije izgrebano djubre od diska pa krene da brljavi zato sto ne moze da ga ocita. A onda probam sa mojim diskom iz torbice :) i sve radi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao da ga rastavim, i dosao sam do samog uredjaja, odvojio sam ga od kucista, ali dalje ga nisam rastavljao jer ima brdo nekih opruga. Probao sam da ocistim laser guranjem stapica za usi do lasera ali nije pomoglo. Ima li neko drugu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo najgluplja varijanta sa diskom za ciscenje, zna da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li da bude ona opcija TA (ili kako već beše), ono kad treba da obaveštava o servisnim informacijama...pa čim dobije neku informaciju radio treba automatski da prekine to što pušta i pusti taj info...ali, to kod nas u Srbiji ne radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo najgluplja varijanta sa diskom za ciscenje, zna da pomogne.

 

Meni nece da ocitava diskove uopste. ne verujem da bi CD cleaner pomogao jer sam ga probao sa istim simptomima na mini liniji kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaistinu. Mada, ako je bolestan kao ja, da na autu sve mora da radi :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...