Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Nove cene registracije vozila

Recommended Posts

Koliko će nas u 2020. koštati registracija automobila?

 

Zbog uvećanja lokalnih taksa, registracija u 2020. godini će poskupeti, ali neznatno. Direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović kaže za RTS da će to poskupljenje u proseku iznositi 60 dinara. Vlada Srbije objavila je usklađene najviše iznose lokalne komunalne takse za vozila koje će od januara, prilikom registracije, biti povećane od 10 do 60 dinara u zavisnosti od kategorije vozila. Najveće povećanje je za putnička vozila sa zapreminom motora većom od 3.000 kubika i taksa će iznositi 5.800 dinara umesto 5.740 dinara. Reč je lokalnim komunalnim taksama i u zavisnosti od grada do grada biće različita cena, odnosno različit stepen poskupljenja.

 

Direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović kaže da su vozači u Srbiji u prethodnih deset godina imali dosta nameta. To su, kako je rekao, troškovi koji su bili u najvećem broju opravdani: prsluci, zimske gume, prva pomoć. ''Mislim da je vreme da vozači budu malo nagrađeni, da im takse budu smanjene, pogotovo da budu manje onima koji voze ekološki prihvatljive automobile, kao što su vozila na plin i metan'', naveo je Okanović u Jutarnjem programu RTS-a.

 

''Da malo kao država stimulišemo uvoz i kupovinu ekološki prihvatljivih vozila'', rekao je Okanović i ukazao da je u interesu svih nas da imamo što noviji vozni park. Prema njegovim rečima, starost voznog parka Srbije je negde oko 16-17 godina, u zavisnosti od regiona do regiona. Ne proizvode se više automobili kao što su Golf ''dvojka'' da traju 30 ili 40 godina, navodi Okanović i dodaje da se sada automobili proizvode tako da traju osam godina. ''Automobil star 16 godina već je odslužio svoja dva života'', napomenuo je Okanović. ''Mi možemo da nabavljamo vozila koja su ekološki prihvatljiva, a nisu toliko skupa, a to su polovnjaci koji ne idu na dizel već na metan i plin'', zaključio je direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neki info kome treba za cene registracije i usluge u tehnickom:
Bravo II 1.9 88kW 120ks 07'
Arena Express:
Polisa AMSS (2. Premijski): 17.181
Delimicni kasko za stakla AMSS (nisam imao uvecanje iako sam menjao soferku): 4.725
E sad, cenu tehnickog, registracije, nalepnice i dr.nisam posebno izdvojio jer mi je samo ukupna suma recena i ista je iznosila: 38.300
Obzirom da nisam bas u situaciji da idem do MUPa zbog posla, verujem da su se ugradili u kompletnu cenu, koja iznosi oko 6000 sa tehnickim.

E sad...da li je ovo mnogo ili ne, ne znam, obzirom da na internet racunici nailazim na cenu registracije od oko 27.000-27.400 (shodno pripadajucim taksama), tako da se tehnicki krece verovatno kao i prosle godine oko 4.500, ostalo je usluga.

Jos ostaje slep i zeleni karton...cca 3.5-4.000..


Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je najjeftiniji tehnicki?

Iz principa ne zelim da dajem idiotima 5000 dinara da mi kazu kako mi je auto ispravan i za pola sata budalastine. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki taman da ode malo da mu auto dobije crvenu-plavu boju iz zelezare Skuplje ce ga izaci ponovno ribanje auta nego registracija.

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Smedereva se isplati jedino ako je 2000 tehnicki. 

Nista, videcu u Bgu negde, tipa Vranic il tako nesto..

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skocila je cena za neke 2000 dinara zato sto su poskupele takse i ostalo.

Ja sam juce odradio u Suncu 5. registraciju Brava, i skuplje mi je za tih 2000 dinara nego prosle godine.

Znaci najveci premijski stepen, nova saobracajna zbog promene adrese i zeleni karton ukupno izadju 35000 dinara. Prosle godine je bilo 33 000..

 

Edit: ispade da nije skuplje za 2000 dinara nego za 300,400 zato sto prosle godine nisam menjao saobracajnu a ona je valjda oko 1500 dinara...

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc Tvoj deMbeli isto 1.9 8V ?

Jeftinije si prosao od mene, doduse ja sam bez tih taksi za saobracajnu i bez zel.kartona, 38.300
Ostalo mi je z.k. i slep kasnije tako da bice mi suma oko 42.000 sigurno.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, 1.9 8v 120ks.

 

Zavisi koji premijski stepen imaš, meni je ovo peta registracija za redom pa imam popust.

Sunce ne naplacuje tehnicki pregled dodatno vec je ukljucen u cenu, tako da moze i to da bude ta razlika u ceni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim ako gledam da li je 'ukljucen u cenu ili ne' jedino moze biti da ima neki %-tualni popust ako sve radis kod njih. Meni je premijski stepen 2. (Par postova iznad imam kompletan cenovnik), ako ti imas 1.znaci to je 1 crvena ustede.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek placao onoliko koliko i pise na onim kalkulatorima za registraciju vozila (tipa https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila) . Tehnicki sam imao gratis i to bi bila ta ukupna cifra, a od kada su uveli trosak tehnickog dodajem naravno i to.

I jeste nesto menjano od stavki, prosle godine mi je registracija za 1.4 140 KS bila oko 21.800 din, tako nesto (+2500 tehnicki), prvi premijski stepen osiguranja. Ove godine stoji da je tacno 22.960 din, znaci crvendac vise.

Ne pricam o zelenom kartonu, osiguranju stakala i ostalim dodacima, sta vec kome treba. Kad smo kod zelenog kartona, pretpostavljam da ste culi da je BiH pristupila sporazumu i da ni za njih ubrzo nece trebati isti. Onda u okruzenju ostaje jos samo Makedonija, mada meni je koristio i za Tursku prosle godine.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio registraciju za punoletnog Stila, premijski sa 2 na 1 išao, Forsaž na Novosadskom, preko puta Galenike. 32100 sve ukupno.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

4500 samo tehnički, video sam da si se raspitivao, al' reko ne odgovara ti cijena.

U Coningu je 3500.

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu, da ne kažem internet stranici im stoji ta cena
Pozov' ih ba, da ne bude zabune

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4500 samo tehnički, video sam da si se raspitivao, al' reko ne odgovara ti cijena.
U Coningu je 3500.
 
Sent from my 3310 using Tapatalk
 
 
 
 
To mi nešto mnogo...kako sam ja onda za multiplu platio 26300 pre 3 meseca...
Ona ima 110hp ali opet...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma ne znam, kalkulator mi izbacuje za osiguranje (Dunav) i ostale troškove ~26300 plus tehnički 4500, ispada da je njihova usluga oko 1300 din.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna možda mi nije naplatio tehnički onda...ja nisam ni pitao...a mup je preko puta tehničkog i nema gužve pa to sam odradim...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, ako te ne mrzi, idi na kalkulator pa vidi koliko je izadje rega.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam do auta po polisu...
Sa 2 premiskim stepenom 23300...
Znači 3000din tehnički...
Isplati se 4kw manje :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Djuk85 said:

Morao sam do auta po polisu...
Sa 2 premiskim stepenom 23300...
Znači 3000din tehnički...
Isplati se 4kw manje :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Pozz drugari.Iako se nisam predstavio,a predstavicu se u temi gde treba,Zeleo sam samo da pomognem koliko mogu s obzirom da radim na tehnickom pregledu u jednom poznatom servisu.Inace cena je 4000 din tehnicki s tim sto mi je pala ideja da pregovaram sa gazdom pa svako ko bi dosao sa clanskom karticom bi dobio popust na recimo neke 3000 din plus vaucer za zamenu guma ilo tako nesto slicno.Sve sto vas interesuje vezano za zakon sto se istog tice pitajte.Veliki pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to bi bio zaduzen nas poglavica pa sa njim mozete na tu tematiku :) Svakako, svima bi bilo u interesu da ustede koju paru a sa druge strane da bude i pravno sigurno.@neshaoct nek baci pogled pa se dogovorite ako moze :)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...