Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Nove cene registracije vozila

Recommended Posts

bio jedan drug kaze da mu je manje za par hiljada za teretno vozilo doduse, i da ima manje neke dve uplatnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija je pojeftinila ko kaže da nije taj nešto muva i hoće da uzme pare od ljudi koji ne znaju,znači definitivno su ukinute 2 takse i to naknada za zaštitu životne sredine(cena zavisi od godišta,kubikaže i vrste goriva) i administrativna taksa(koja je bila 1440din) a komunalna taksa je izmenjena i sad je jeftinija,ovde kod nas u Somboru je npr. za Zastavu 101 od 1116 kubika registracija jeftinija na osnovu tih taksi koje su ukinute za nekih 3000din + ako nije imao nikakvu štetu osiguranje je jeftinije za još 5% tj. ukupno 10% jeftinije od redovne cene,znači to je na snazi i nema nismo dobili obaveštenje u supu neće primiti te takse tako da agencija koja je uzela to ili je stavila u džep ili su i uplatili nepotrebno i onda jedino da se traži povrat novca iz poreske. Nije sve krenulo od 01.10. nego je išlo na etape jedna taksa je samo ukinuta 01. pa je 02. ukinuta druga taksa i onda je 04. korigovana komunalna taksa sve zavisi kad je ko bio toliko je platio a uplatnica treba da bude ukupno 6 trenutno a to za jednu uplatnicu je u najavi i treba tu još dosta stvari da se reguliše i prođe dosta vremena dok to krene u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovao sam auto pa ajde da podelim sa vama to iskustvo

Ovlašćenje sam imao ali ga ne priznaju bez kupoprodajnog ugovora. U Smederevu sa tim ovlascenjem ne mozes sam da overiš ugovor a pošto nisam hteo da cimam vlasnika auta-skocim do Kovina i overim ugovor SAM!

Onda u poresku upravu: procena auta izgleda ovako-teta otvori katalog i kaze

-Nov kosta oko 2.000.000din

-Amortizacija za ove godine oko 25% (ili ti 75%)

-Trenutna cena auta 500.031,47din

-Porez 12.500,79 (2,5%)

Pošto je auto bio registrovan na SD table onda sam prošao bez odjave i vraćanja tablica kao i izdavanja novih.

Onda tehnicki 500din i svi ostali troskovi registracije oko 28000din ukljucujući osiguranje vozila,putnika i stakala.

Sve se to desavalo par dana pre 1.10. tj pre pojeftinjenja.

Što se tiče pojeftinjenja:

Ukidaju se:

-republička administrativna taksa za zahtev za izdavanje saobraćajne dozvole, potvrde o privremenoj registraciji ili registracione nalepnice i odjavu vozila, koja je do sada plaćana 670 dinara.

-više se neće plaćati ni republička administrativna taksa za izdavanje saobraćajne dozvole ili registracione nalepnice u iznosu od 770 dinara

-vozači će uštedeti i na naknadi za korišćenje puteva, koja je iznosila 690 dinara.

-ukida se i ekološka taksa od 496 dinara.

Doneta je odluka i o maksimalnoj visini komunalne takse. Ona će biti ujednačena za sve vozače bez obzira gde registruju svoje vozilo i iznosiće 2.000 dinara. Zahvaljujući samo ovoj odluci vozači u Beogradu će uštedeti 784 dinara, u Paraćinu 1.000, a u Somboru 380 dinara.

Na zalost u Smederevu neće pojeftiniti komunalna taksa jer je za razliku od Paraćina-3000din kod nas taksa bila 1250 din.

Eto tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam zvao agenciju jer mi se bliži registracija, rekoše 16.700 + tehnički + usluga agencije, što je oko 3k manje nego prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja računao sa ovim kalkulatorom, meni je nešto manje od 11.000, a bila mi je oko 13.000 u aprilu s tim što sam morao novu saobraćajnu da vadim zbog plina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostalo je jos komunalnu taksu da smanje na 2000 din, to jos nije realnizovano i usteda ce biti jos 1400 sto se tice Bg-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće to biti uskoro?

Nadam se pre ferbruara jer ja tad registrujem :laughing: . Cenim da nas i za gorivo očekuje veliko smanjenje jer ljudi sve manje voze svaki dan, bar iz moje okoline. Kada shvate da bez obzira na cene goriva zarađuju manje nego sa jeftinijim gorivom, ima i tu da krenu drastična smanjenja(barem se nadam :laughing: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija mi ističe početkom novembra jel zna neko kolika je sad cena za fiat stilo 85kw ,116 ks 2005 god.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je u Novom Sadu za Stila JTD 2002 izaslo 26600 , ali tu je uracunat tehnicki (1500din) i zeleni karton (2000din).

Inace, posto mi je ovo treca registracija bez sudara, sad sam na 2. premijskom stepenu, pa mi je osiguranje jeftinije skoro 1500 nego za prvu registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sjajno ako bude za sva kola tako :) Pretpostavljam da će još ići dole jer svakog dana sve više slušam ljude kako neće da registruju auto jer im je skupo, a i ni ne dira ih policija..

Inače, jedno pitanje :) Prethodni vlasnik je bio treći premijski stepen sa mojim Stilom. Da li ja odatle nastavljam ili krećem od početka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da nastavljas gde je on stao, tj gleda se po polisi valjda, ne po vlasniku...

Bar mislim da je tako...

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ne nastavlas gde je stao. Racuna se tvoj "staž". Vec je formirana njihova interna baza i odatle idu podaci. Zamisli da ja placam penal ako sam kupio auto od bahatog vozaca. To nigde ne bi proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ne nastavlas gde je stao. Racuna se tvoj "staž". Vec je formirana njihova interna baza i odatle idu podaci. Zamisli da ja placam penal ako sam kupio auto od bahatog vozaca. To nigde ne bi proslo.

Taj rad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bre Nikola ti sve nadjes nesto da me razveselis malo mi je troskova jos 50.000 treba da dam za porez sto posedujem auto! Necu ni da registrujem briga me vozicu neregistrovana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, ček, svake godine znači uz ono sa kalkulatora za izračunavanje cene registracije treba dodati i ovaj porez, ako sam dobro shvatio. Ide mi registracija za oko mesec dana i jevtinija je nego prošle godine ali ako se plaća i ovo, onda će biti skuplje.

ipak je sa uračunatim porezom, sve je ok, sad sam proveravao

Edited by wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leleeee nikad jeftinija registracija :) . Za mog Puntića kažu:

Ukupni troškovi Vaše polise osiguranja i taksi su: 9895.90 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu + cena tehnickog pregleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 16667 + tehnički, biće oko 3500-4000 manje nego prošle godine. Al kad vidim ovih tvojih 10000, odma mi dođe da menjam auto, što sam i hteo, jel... <_<

Edited by wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...