Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Nove cene registracije vozila

Recommended Posts

Mene izluđuje što uvek sipam po 1000din i dođe merač od crvenog do 1/4. Ali sad sam se zeznuo i vozio 2-3 dana na rezervi i sad kad sipam 1000din pređem 50ak kilometera i opet ulazi u rezervu,a mnogo mi mrsko da krenem da sipam po 2000din, nekako osećam da sam manje potrošio za 2x1000 :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 3 dana sam sebi dopustio slicnu gresku...:)

Pa sam morao da se otvorim za 2.000, cele :rofl:

Isto merac za 1.500 kinti od rezerve skoci skoro do pola. Vidis da je Fiat mislio o psihickom zadovoljstvu korisnika, sve i ako je cista obmana u pitanju...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazu da je greska i da su pojeftinele 4 takse a ne samo jedna, kao malo su kasnije poslali to sto su trebali, najavljuju da ce od sutra biti jeftinija registracija oko 3000 manje vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo je pominjano 4.000 manja registracija, kada će to da počne i koliko će da spuste, to samo oni znaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nemojte sada hejtovati okolo. Pronađite tekstove iz vremena kada su pojeftinjenja najavljena pa ćete videti da niko nije precizirao tačno koliko će pojeftinjenje biti već su se pominjale cifre DO 2000 (ili ako je neko čuo 4000). Dakle, vrlo je jasno bilo objašnjeno da se ukida akološka taksa, a da se komunalna taksa izjednačava za sve gradove u Srbiji i onda je bilo dato nekoliko opština za primer koliko će pojeftinjenje biti. Takođe, ta ekološka taksa zavisi od vrste vozila pa je nekome bila veća nekome manja...

Realno, jasno je bilo od početka koliko će tačno za koji auto pojeftinjenje biti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objava na sajtu se sada tretira kao obavezujući dokument, tako da nema šale siguran sam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ce vratiti, ali ako to bude kao povracaj pdv-a na bebi opremu i treba ti milion poteza i papira ... onda ne valja to ni malo ... zasto kad tako pogrese jednostavno ne vracaju pare na licu mesta nego dok prodje vreme te pare potrosis na druge takse i gorivo odlazeci i dolazeci

da napisem nesto sto nema puno veze sa ovim ali mislim da tako treba da se radi

pre neki dan keva i ja na kvantas odemo po neke paprike za ajvar ... cigosi genijalci kazu ima 43 kile u 2 kutije paprike, keva uredno plati oni spakuju u gepek i mi dodjemo kuci misleci da smo zavrsili posao ... dizem ja onu kutiju racunam tu je negde oko 20 kila nema veze ako je malo ukrao, ali keva kao keva uzme i premeri kuci i ladno nam fali 12 kila paprike ... keva odlepila, vec racuna koliko smo tegli u minusu ove zime ... ja vratim kutije u kola spakujem i palicu za ne daj boze i pravo tamo gde smo kupili ... ciga cim me video promenio boju ... krenem da ga napusavam i on pokusava da me smiri da ne cuju svi jer je bila nedelja a pijaca puna ljudi i uzme on jednu kutiju izvadi iz nje deo paprike i krene da mi gura u kola navodno smo kvit ... ja mu kazem ti uzmi tu ja cu ovu punu, a on kaze tu ima vise nego sto sam platio ... e taj visak ti je za gorivo sto sam dolazio 2 puta ... izvadim palicu i pitam ga da nece mozda da racuna, zacuti se on mada vidim da bi me pojeo sa sve patikama kako je bio nervozan

samo takav vid naplate i vracanja racunam u pravedno ... a ovo ako ti je trosak veci od onoga sto ce da vrate ... ne vredi mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce uradio produzenje za lanciu Y i nista jeftinije, bar meni tako izgleda, platio sam 13600 sve sa tehnickim pregledom

Prosle godine sa novim tablama izaslo je sve 16800

tako da nesto i nije bas jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Pandu (teretnu) po novom kalkulatoru registracija ispada jeftinija skoro 7000 din :D

Sent from my Fiat Bravo using LPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj okači link do kalkulatora da se igram malo :) Mada nešto ne verujem u njihove gluposti. Ja sam izračunao prenos vlasništva za Stila po vladinom kalkulatoru i iznosio je 5000din. Kod njih me je sve ukupno izašlo oko 14000!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam predao papire u jednoj agenciji u Zr.

Reg. Je 15.300,00+1.000,00teh.

Sutra moram lično u Policiju.

U AMS , gde sam registrovao do sada, cifra je cca. 19.500,00 :o

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj okači link do kalkulatora da se igram malo :) Mada nešto ne verujem u njihove gluposti. Ja sam izračunao prenos vlasništva za Stila po vladinom kalkulatoru i iznosio je 5000din. Kod njih me je sve ukupno izašlo oko 14000!

Prenos 14.000 ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpilike me je toliko koštao porez, prenos vlasništva i nova saobraćajna. Auto je već bio registrovan kad sam ga uzeo tako da sam "samo" to plaćao.,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja racunao po ovom linku gore, ispadne mi preko 19000 + naravno tehnicki sto izadje na preko 20000 tako da je to isto kao i do sad, kad neko registruje Punta 1.9D nek napise koliko je okvirno kostalo, razumem da se cene razlikuju od agencije do agencije ali ako je razlika 300 dinara nisu ni trebali da smanjuju cenu registracije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 1.3 mj izadje 12500 prema kalkulatoru iznad ^, tako da mislim da je azuriran. Nesto mi malo, a ne mogu da se setim koliko je bilo prosle godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.9JTD pre 20ak dana, u AMS 23.400 + "tehnicki" 2000 dinara...

Naopako :turned:

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi da je kalkulator ažuriran. Igrao sam se sa njim pre nego što sam uzeo auto i bila je registracija ok 27 000, sad kaže 24 000, ali opet ima brdo uplatnica, a na tv-u kažu da če biti samo jedna za sve :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li je neko obavio registraciju od kad su uveli ovo pojeftinjenje i koliko iznosi.. Raspitivao sam se na par mesta, dobio sam jedan odgovor da je jeftinije samo 1400din, ostalima jos nije stiglo resenje tako da ne znaju a navodno je pocelo da vazi od 1.10...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...