Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Nove cene registracije vozila

Recommended Posts

Pa ja stvarno ne znam odakle ovom narodu toliko strpljenja i snage da trpi sve ovo... i svesni su svi da će biti samo još gore i niko ne reaguje ni malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo ideja momci - mi smo deo naroda- zar ne ???, imam malo više iskustva u organizaciji javnih skupova, predlog:

prvo ovlašćeni predstavnik FLCS - PR ili ko god je ovlašćen - podnese mup-u obaveštenje o mestu, vremenu i organizatorima skupa, ako u roku od 48 sati nestigne zabrana - onda ok, ako stigne - svi idemo u aps !!!

dalje pripremimo obaveštenja za medije- ciljevi protesta, organizatori itd, i to bi bilo to dalje je samo dobra volja !!!

dakle na forumu imamo oko 300 registrovanih članova - nek se na protestu pojavi na sat vremena od 30 -50 kola

i lepo blokiramo ono parče ulice kod intera ka gazeli negde tokom radne nedelje ...

i verujte biće rezultata ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moraju prvo da se izjasne glavešine FLCS -a, pa dalje da pričamo : ideja:

- 1. građani izražavaju nezadovoljstvo sa politikom vlade prilikom određivanja taksi i uopšte politike registracije vozila

- 2. građani izražavaju nezadovoljstvo sa politikom vlade prilikom odobravanja preregistracije vozila sa CG i E tablama

- mesto bi bilo ulica Vladimira Popovića (valjda se tako zove) kod Intera -Genexa, jer je tu veliki parking

pa se tu počne okupljanje i ako se na parkingu stvori kritična masa > 20 automobila sa sve transparentima tek onda izlazimo na ulicu -bilo ka gazeli ili od gazele jer od toga zavisi kakav ćemo krkljanac da napravimo ...

( naravno max 1 sat - da nas nebi linčovali ostali vozači )

sve dodatne ideje su dobrodošle ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa evo ideja momci - mi smo deo naroda- zar ne ???, imam malo više iskustva u organizaciji javnih skupova, predlog:

prvo ovlašćeni predstavnik FLCS - PR ili ko god je ovlašćen - podnese mup-u obaveštenje o mestu, vremenu i organizatorima skupa, ako u roku od 48 sati nestigne zabrana - onda ok, ako stigne - svi idemo u aps !!!

dalje pripremimo obaveštenja za medije- ciljevi protesta, organizatori itd, i to bi bilo to dalje je samo dobra volja !!!

dakle na forumu imamo oko 300 registrovanih članova - nek se na protestu pojavi na sat vremena od 30 -50 kola

i lepo blokiramo ono parče ulice kod intera ka gazeli negde tokom radne nedelje ...

i verujte biće rezultata ...

Protest je u redu.Ali blokada saobracaja...Svako ko blokira saobracaj i spreci obicne ljude da obavljaju svoje poslove treba mu ukloniti vozilo buldozerom,a njega staviti u ustanovu za retardirane osobe.Kome smetas kad zatvoris saobracaj?Onima protiv kojih protestvujes ili nekim sasvim obicnim ljudima?Uz to,vrlo je nisko na takav nacin uvlaciti druge u sukob.Kako protestvovati protiv nekoga a ponasati se bahato kao on?

Share this post


Link to post
Share on other sites

..neka, nek' se vidi ko sve hoće da ruši ''narodnu vlast''... :whistle:

Ozbiljno, FLCS neće organizovati proteste bilo koje vrste. Ima mnogo većih i mnogo organizovanijih ( nevezano samo za Klubove ). Ako oni budu hteli nešto da prave, možemo se eventualno pridružiti...

p.s. A i ne bih da trošimo pare na transparente... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako oni budu hteli nešto da prave, možemo se eventualno pridružiti...

ja mislim da je najbolje da se klub ne mesa u politiku, a mi kao individualci, ne kao clanovi kluba, imamo izbor da izadjemo ili ne, ukoliko bude ikakvih protesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel Senator od 3.0 litre koji je star boga oca i vozi se na plin je luxuz?

Btw ko ne zna, veseli vojvoda koji se dobacuje u holandiji sa njihovim pravosudjem je ceo zachetnik tog ,,poreza" na luxuz. Takvi ce da nam kroje sudbinu dok god ovaj narod bude bio ovca.

Neka oni nama lepo daju zastave 10 pardon punta 188, a mi njima lepo da finansiramo nove presretache, blindirana vozila, univerzijade i ostale papazjanije.

A ako vec ocete proteste lepo treba da blokirate skupshtinski parking da stoka ide peshke kuci.

Edited by Miloš

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako oni budu hteli nešto da prave, možemo se eventualno pridružiti...

ja mislim da je najbolje da se klub ne mesa u politiku, a mi kao individualci, ne kao clanovi kluba, imamo izbor da izadjemo ili ne, ukoliko bude ikakvih protesta.

:yes

ovakva akcija na nivou kluba bi znacila samo preobleme sa organima reda i mira, potpisujem da nam ne bi jedan skup posle prosao bez interventne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je malo offtopic ali sve ovo što je rečeno ima veze sa novim cenama registracije. Naravno svako javno izražavanje mišljenja bi dobro došlo u svakoj normalnoj zemlji ali ne i ovde. Ako neko od vas nema neku debelu vezu u MUPu i medijima onda je sva ova priča uzaludna. Ali ja bih iz Sremske Mitrovice uz manju organizaciju verovatno navukao 20-30 vozila. Ovo svakako nije mešanje u politiku nego samo izražavanje prava da se živi normalno i ništa više. Ko je trenutno na vlasti i ko je doneo tu nakaradnu uredbu ne zanima me nmnogo, samo neka je povuku. Kada je glas digla duvanska industrija za mizerno povećanje akociza podvili su rep i samo što se nisu sakrivali iza govornice kada su to objašnjavali (eeeej dinar po kutiji) sramota šta više reći.

A što se tiče FLCS i admina nemam ništa protiv da se u ništa ne meša ali ja znam kakvi ljudi voze Fiate i Lancie i znam da admin svu ovu priču neće pustiti da tek tako prođe, pa i internet je jedan moćniji deo medija. Neka se spoji sa ljudima na ostalim Auto forumima i ljubiteljima Automobilizma može i medijima pa neka daju Političarima malo teme za razmišljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

žalosna su ovakva razmišljanja - tipa ne talasaj - dok mene ne diraju sve ću trpeti, ali smo zato tu gde jesmo ...

činjenica je da bi blokadom ulice samo običan narod najebao,

ali isto tako je činjenica da dok se to ne uradi niko neće da obrati pažnju na to što govoriš - odnosno zašto protestvuješ

jer jednostavna činjenica je da je većina medija u partijsko - tajkunskim rukama, a samim tim na osnovu tih kriterijuma odlučuju šta će da objave ili ne- sve dok se ne blokira saobraćaj - skupi više stotina, hiljada ljudi itd...

da završim, ja sam probao barem malo da vam probudim svest da smo mi ti koji odlučujemo ali šta vredi ...

ne bacaj dijamante pred s... !!! :welcome:

osim zorana SM - vi jedino shvatate problem, a što se medija tiče tu imam neke kontakte inače bi predlog bio uzalud ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...šta je žalosno ? Što se ne srlja...

Jedina ideja koju sam čuo je bila da blokiramo saobraćaj, i da imamo neke parole...

Protest se PRVO najavi u medijima...da bi neko uopšte došao i snimio taj tvoj protest.

PRVO se povlače veze da izađe gde treba...da novine pišu o tome. Ako imaš mnogo dobru vezu pa to izađe u više novina, onda je u najvećem broju slučajeva dovoljna samo i pretnja protestom jer su novine svojim pisanjem već podigle dovoljno buke...itd...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ste se vi malo zaneli, paz da ih ne upasite, vi mislite da se oni sacice ljudi boje, more za njih je novi oktobar ali ovog puta 6. oktobar, ali verujte to se nazalost nikada nece dogoditi, mada bi ja najvise voleo da to bude 21.4 znaci sutra.

Srbine ne budi vise ovca!!!!

Mislite o tome!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podsetim dok je vreme :

- Politika, religija, rasizam i druge nepoželjne teme

Nisu dozvoljene diskusije o politici.

Dušmane, nije ovaj Forum mesto za političke govore, obećanja, ko za koga treba ili ne treba da glasa i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro Dushman se malo zaneo ali nije da ne opravdavam, jedino što ovde za to nije ni mesto ni vreme.

Šta me je pokrenulo da postavim ovaj topic, objasniću a većina od vas će se prepoznati. U zadnje 2-3 godine sam ovoj državi poklonio tj. dao oko 6000€ a dobio ništa. Bukvalno sam otvorio prozor i te pare kao da sam bacio kroz isti.

Pošto nisam imao gde da živim podigao sam kredit i kupio kuću u mom gradu, to nije nikakva vila niti luksuz (kuće u Vovodini su jeftine). Tada su mi uzeli nekakva korporacija za Osiguranje stanbenih kredita oko 2000€. Čemu oni sliže ja ne znam, imam hipoteku na kuću prvog reda na banku (oni su se osigurali), ali da bih imao nešto manju kamatu morao sam da im se javim. Da vam ne pričam za razne takse u sudu agencije overe itd. gde je otišlo još nekih 1000€. E sada na razlici kursa (sa kojim se država malo pa malo igra) i moje plate koliki mi je gubitak da i ne pričam. O raznim predplatama porezima razrezima TV predplatama taksama neću ni da vam spominjem, jel ste niste još prepoznali?

Pošto mi se u ovoj zemlji sve ograničava možeš da imaš jako malo stvari koje voliš. Kupio sam i Auto (koji volim kao jedinu stvar pored moje porodice) prodao sam stari i uzeo gore pomenutu Lybru švercer sa koji sam dovezao Auto me je savetovao da ga registrujem u CG da neću imati ovoliku carinu i poreze pa kada bude preregistracija da to uradim tada.Ja kao i svaki normalan čovek to odbijem i da bih "mirno spavao" platim ovoj državi sve ovde. U ove tri godine koliko vozim isti Auto na gubitku sam oko 3000€. Svake godine bih platio registracio 250€ manje i carina bi mi u startu bila 1250€ manja i plus što sam ovde platio carinu 2000€ (a u CG bi bila oko 1000€ ). Pa šta da vam kažem da li sam gore negde spomenuo politiku. Po meni sve ovo što se radi vodi samo opet u veću bedu, videćete sledeće godine prag luksuza će biti i 1800 Cm3 i gume 15" i zatamljena stakla i klima u Autu itd. Krvopije, robovlasnici grrrr.

Hvala vam na strpljenju što ste proćitali muke jednog Lancia fan-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako izgleda taj predlog i nisam ga js procitao pa ne mogu o njemu ni da sudim, ali postoji jedan sistem pri registraciji vozila gde su jasno odredjene klase automobila, gde sta spada, sta je luksuz a sta nije i tako to, pa bi po tom osnovu trebalo i odredjivati i ovaj dodatni arsin! Koliko se secam da su vozila preko 2 ili 2500 h kubika i ranije vise bila opterecena porezom!?!?!? Cinjenica je da se svima ne moze ugoditi, a posebno ako se radi o zavlacenju ruke drzave u dzep grradjana i svi ce se naci pogodjenim ovim merama manje ili vise, a najvise oni koji su balansirali ponekoj liniji i jedva sastavljali kraj sa krajem pa im ove dodatne finansijske akrobacije doju kao nemoguca misija! Da se malo nadovezem na prethodni post. Svi smo mi rodjeni i dan danas zivimo u nekom manje vise socijalistickom uredjenju, a svi hocemo u Evropu a to je kapitalisticko i potrosacko drustvo koje je danas pogodjeno ovom krizom!

Hocu da kazem sledece, svi ovi novi zakoni i mere su prepisani iz evropskog zakonodavstva i mera jer su to standardi koje mi moramo da dostignemo ako hocemo u Evropu! Tu dolazi do problema jer su zakoni i propisi jedno a nasa realnost sasvim drugo i tu najvise stradaju gradjani!

U evropi 50-60% mesecnih zarada odlazi na razne takse i sta ti jaznam jos i to vam prvo uzmu pa tek dobijeta platu, a da ne pominjem poreze na pokretnosti i nepokretnosti i slicno koji se placaju kvartalno ili na 6 ili 12 meseci zavisno od drzave! U nemackoj placate poreez na radio i TV aparate u kuci, po komadu, na radio u kolima, na tranzisator koji slusate u kancelariji. Ali recimo na automobile starije od 35-40 godina ne placa se porez, tretiraju se kao oldtajmeri, e tu je nasa razvojna sansa :D , da nije tuzno bilo bi smesno!

Tezak je i trnovit put do Evrope, a sa praznim dzepovima i stomacima jos tezi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam ja ovde medju srodnicima po afinitetu za automobile, prema zemlji porekla - najmatoriji, a pamćenje me hvala Bogu još služi. Potsetiću vas da je prag tolerancije u vreme davnih pedesetih godina bio 1000 ccm. Do 1000 kubika - sve je moglo da prodje, fića, topolino, izeta (BMW), Daf (variomatik), Loyd, DKV..., a Bogami milečento beše luksuz. E onda posle šesdesetih pojavi se "tristak", pa je prag tolerancije skočio na 1500 ccm. Sedamdesetih se to malko pomerilo (tad se živelo neverovatno, skoro kao u Švajcarskoj, plate bile duplo manje nego u Cirihu, a troškovi 8 puta manji) na 1800 ccm., da bi devedestih to bilo zakucano na 2000 ccm. Milenijum je doneo samo varijacije devetesetih.

Dragi Zorane, tebe su podizali i vaspitavali pošteni ljudi, sve što si uradio od momenta kada si uzeo kredit za stan - kuću, šta li već, nije važno, preko osiguranja kredita, reosiguranja banke, uvoza automobila, pocene na carini, plaćanja takse ... sve si uradio legalno, kako BOG zapoveda, prema zemaljskim zakonima zemlje u kojoj živiš. Nemoj da se kaješ što ga nisi registrovao na CG - jednostavno, ne što nisi smeo, nego ti to nije u genetskom sklopu. Stim se pomiri, završio si priču - kako treba. Uživaj bar u prelepom automobilu koji voziš (zaboravih da ti pohvalim sedišta od bele kože. Teleća napa!).

Mi živimo u bankrot državi. Ovo nas boli jer nam utiče na uživanje - direktno remeti bračni odnos (meni lebdi trenutak kad će žena da me pita "ŠTA TI TO PLAĆAŠ MILOŠE SVAKE GODINE PO 400 e.u februaru + 12 X 50e. gorivo, + jednom godišnje pauk 100e, + dva-tri puta neproduženo parkiranje - 50e., + neka guma 50e., + neki lakši kvar 100 e. (malo brisači, malo akumulator, malo znak lanča, malo remenica, malo remeni kaiš) Sve sabereš - oduzmeš, odoše dve ipo moje plate (a samo ja radim u kući) na auto! E to ti je SRBIJA.

Mogli smo svi da biramo. Mnogi nama bliski su izabrali kufer i put pod noge. Mi smo ostali. Sretnemo se jednom godišnje. Ni nama koji smo ostali, ni njima koji su otišli nikada neće biti jasno ko se zeznuo! A svi živimo...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se nadovezem na misao g.damjanovica-pa ko prezivi pricace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako je slobodan da proceni koliko je visok, širok, dugačak... Koliko može finansijski da podnese... Ja nemam ništa protiv novih mera oporezivanja automobila preko 2000ccm, naprotiv, podržavam. Auto treba da služi čoveku, a ne čovek autu. Svako je bio slobodan da odluči koji auto da kupi. Neko je dobro procenio svoje potrebe, a neko nije i neće da prizna da je pogrešio pa je mnogo lakše da se buni i poziva na nepravdu...

Tada su mi uzeli nekakva korporacija za Osiguranje stanbenih kredita oko 2000€. Čemu oni sliže ja ne znam, imam hipoteku na kuću prvog reda na banku (oni su se osigurali), ali da bih imao nešto manju kamatu morao sam da im se javim.

Da li si nekad izračunao koliko si dobar zbog niže kamate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosad sam samo pratio ovu temu ali stvarno moram da odgovorim posle nekih komentara!!!!

Luxuz je auto koji kosta do 3000 evra star 20 god a ima preko 2 000 ccm a nije luxuz novi A6 2.0tdi, nije luxuz novi passat 2,0 tdi,golf gti 2.0 turbo koji ima 200 konja itd. da ne nabrajam vise!!! Pa koja je to logika da se tako nestrucno udaraju ljudi po dzepu, evo bas sad gledam u novinama porez za cheeroke iz 1991 god sa 4000 ccm sa neverovatnih 136 konja kome je trzisna cena oko 3 000 evra je 95 000 din!!! Pa ako neko kupi auto vece ccm on ce svesno davati vise para za gorivo za delove i ostale troskove, a ne da im drzava krade pare!!!! Napominjem krade jer moram da se osvrnem na Canadu gde je registracija fixna 75 cad bilo da auto ima 16 bilo 16 000 ccm!! To je negde oko 4 000 din sto je malo jeftinije nego ovde zar ne ? Ali sta sam ja naso da uporedjujem svetsku drzavu sa nama :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kada sam kupio Auto bio sam svestan nepravedno nazvanog "Šešeljevog poreza" za koji su se kunuli da će ukinuti kada se promeni vlast (tj. oni (ovi) dođu)). I ja sam ga plaćao bez pogovora i kajanja.

Mađutim TOGO ako imaš neko zadovoljstvo recimo Nokia telefone ili LCD tv ili bilo koja druga stvar kako bi se osećao kada bi ti sada uveli neku taksu, ok recimo 300€ godišnje što imaš LCD tv ili mob. telefon? Prilično glupo i izigrano, sve to što si uzeo nije stvar luksuza nego spoj potrebe i ličnog zadovoljstva(koje si pošteno platio PDV + marža+cena proizvoda+predplata itd), za ime boga pa nije to Bioskop ili telekom agencija to je TV i telefon.

Automobil od 2400Cm3, dizel, star već skoro 9 godina nije luksuz. U svkoj igri treba da budu pravila koja se poštuju i koja treba da imaju smisla, tako i određivanje cene registracije. Šablon, ključ ili kako hoćeš treba da se napravi i da se toga drže kao pijan plota. Taj šablon mora da bude podsticajan po vozače, dobar Auto industriji i na kraju državi.

Hoćemo u Evropu?! Evo meni država koju znam kako funkcioniše je Nemačka, zemlja sa najrazvijenijom Auto kulturom (pa kažu da su prepisali zakon o Sobraćaju iz Nemačke). Tamo se ide na tehnički svake 2 godine i plaća se 80€ (40 na godinu) obavezno osiguranje koje varira od full kaska koje je oko 2000€ (prosek) godišnje do običnog oko 400€ i takse koja se računa snaga + godine starosti - Euro norma.Uglavnom možeš da osiguraš Automobil moje klase za oko 700€ i Nemačkoj. Tamo je luksuz 2 auta ako imaš, ako je bez Euro norme i star 20 godina ili Ferrari i da ne nabrajam. Pa da li je moguće da su tamo siromašniji nego ovde i da tamo luksuz nije imati Auto 2400cm3.

Ja samo hoću da kažem da ovako izigravanje vozača mora jednom da stane. Zakon neka se poštuje. Ali neka ga već jednom ima i neka se zna kakav je, da možeš da planiraš i da se pouzdaš u zemlju u kojoj živiš. A ne oni stalno da se pouzdaju u tebe, kraduckaju te, drže te u neizvesnosti i prave ovcu od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da kola stara preko 10 godina sa 2000+ kubika nisu luksuz, ovo nije porez na luksuz. sta god oni pricali. zna se kako bi izgledao porez na luksuz da zele da uvedu pravi - procenat trzisne vrednosti vozila koje je u pitanju. ovo je samo povecanje nameta i nista drugo. moja preporuka svima kojima ce ovaj dodatni trosak tesko pasti je prodaja svog ljubimca za neki manje kubikaze, nece vam pasti kruna sa glave, a postoje i dosta automobila srednje klase sa manjom kubikazom od 2000, tako da bez sekiracije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...