Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Nove cene registracije vozila

Recommended Posts

20 minutes ago, shomispc said:

Tebra pozovi Sunce, nemoj da te mrzi :D 

Sunce je popilo kaznu i zatvorili ih.Pa sada njihova kola kod nas dolaze.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/14/2020 at 1:53 PM, shomispc said:

Ne znam kad i kako, ja juce isao na tehnicki kod njih :)

Zato sto imaju nekoliko tehničkih pregleda.Ovaj u zemunu je zatvoren ja mislim..Jer su nas kontaktirali i trazili termine za njihova vozila.Isto tako i henex ima nekolilo tehnickih:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/14/2020 at 1:57 PM, Djole Bravo said:
Zato sto imaju nekoliko tehničkih pregleda.Ovaj u zemunu je zatvoren ja mislim..Jer su nas kontaktirali i trazili termine za njihova vozila.Isto tako i henex ima nekolilo tehnickih:-)

Moguce, u Zemunu su mi rekli da renoviraju linije da bi bili u skladu sa novim zakonom i ponudili mi da idem kod nekih njihovih partnera ili na drugu lokaciju na Ledine :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da vas pitam kad sam već tu :D
Ako prevedem auto na sebe pre registracije (ovlašćenje imam) dal će da ostane na novoj saobraćajnoj isti premiski stepen? Da se ne mlatim posle za registraciju po osiguranju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/14/2020 at 4:09 PM, Djuk85 said:

Aj da vas pitam kad sam već tu :D
Ako prevedem auto na sebe pre registracije (ovlašćenje imam) dal će da ostane na novoj saobraćajnoj isti premiski stepen? Da se ne mlatim posle za registraciju po osiguranju...

Mozes da zadrzis premijski stepen.Samo iskopiraj od tvog prethodnog tj prodatog auta polisu i prilozi je kao dokaz osiguravajucoj kuci:-)

On 2/14/2020 at 3:36 PM, shomispc said:

Moguce, u Zemunu su mi rekli da renoviraju linije da bi bili u skladu sa novim zakonom i ponudili mi da idem kod nekih njihovih partnera ili na drugu lokaciju na Ledine :)

Ma da bre.zatvorili ih.Da ne ulazim u detalje.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/14/2020 at 5:06 PM, djomla said:

@Djole Bravo dje je tehnički ba? emoji2.png

 

U Tosinom Bunaru drug.Cuveni Bogunovic servis.Ali u okviru njega.:-)Gledao sam.malo po forumu i video da jedan deo ima lose iskustvo.Ali ovo nema veze sa njima.Mada dosta mogu i na tom polju da pomognem.Ja sam uvek za to da pomognem.koliko ja mogu:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/14/2020 at 4:09 PM, Djuk85 said:
Aj da vas pitam kad sam već tu
Ako prevedem auto na sebe pre registracije (ovlašćenje imam) dal će da ostane na novoj saobraćajnoj isti premiski stepen? Da se ne mlatim posle za registraciju po osiguranju...

Mozes da prevedes auto na sebe i nasledis premijski stepen ako imas kopiju stare polise i kupoprodajni ugovor da si prodao taj auto sa kojeg prenosis premijski stepen. Ako nisi prodao auto onda kreces od nule.

E sad, po zdravom razumu ako na jednom autu imas odredjeni premijski stepen onda bi i na drugom koji imas trebalo da bude isti, jer se to odnosi na vozaca a ne na auto, ali ovo je ipak Srbija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok mislio sam ako prevedem auto ranije (pre registracije) da ću obići tu zezanciju... Jer mup samo kopira saobraćajnu i upisuje novog vlasnika...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda neko to moze da ti "zavrsi" :)

Meni je receno da moram da donesem polisu tog auta i dokaz da sam ga prodao :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Djuk85 said:

dal će da ostane na novoj saobraćajnoj isti premiski stepen? Da se ne mlatim posle za registraciju po osiguranju...

 

17 hours ago, Djuk85 said:

Jer mup samo kopira saobraćajnu i upisuje novog vlasnika...

Premijski stepen nema veze sa saobracajnom i MUP, nego sa osiguranjem ;) . Tako da svakako moras do njih. Kao sto su ljudi rekli, treba ti overen kupoprodajni ugovor i kopija prethodne polise. X puta sam pisao ljudima savet da obavezno prevedu auto na sebe i da urade prenos premijskog stepena. Osiguranja se prave luda i naravno to ne pominju, a ti umesto npr. 1. razreda koji si zasluzio savesnom voznjom, zavrsis u default 4. razredu

I problem nije samo u tome sto ces placati nesto skuplje osiguranje i trebace ti 3 godine da dodjes u 1. stepen. Nego za svaki, ne daj Boze udes, zbog bonus-malus sistema koji je izuzetno nepravedan (samo 15% popusta za 1. stepen) - iz tog 4. stepena padas u nize stepene, gde su premije osiguranja izuzetno velike i opet ti trebaju godine bez udesa da se popenjes do 1. stepena.

19 hours ago, MS PK said:

Meni prosla bila 29900din, sto bi bila skuplja sad?

Npisah gore da mi je za 1.4 140 KS, po kalkulatorima rega skocila sa 21.800, na 22.900 din ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poskupela registracija automobila u Srbiji

 

111535-fiat punto 01.jpg

 

Zbog većih lokalnih komunalnih taksi na putnička vozila koje od 1.decembra, zavisno od kategorije vozila, mogu da iznose od 710 do 7.110 dinara, od četvrtka je u Srbiji poskupela registracija vozila. Registracija automobila kao što je, na primer,Fiat Grande Punto sada košta i do 21.000 dinara, a za Volkswagen Passat star desetak godina i do 22.300 dinara.

Za automobile je poskupelo skoro sve, i oni sami i gorivo i osiguranje, a stručnjaci kažu da će trend poskupljenja automobila u jednom trenutku stati. ''Ono što vidimo po zapadnoj Evropi je da pojedini brendovi automobila konačno počinju dilere da snabdevaju dovoljnim količinama. Lanci proizvodnje se ponovo stabilizuju, što znači i da će te vrtoglave cene početi da padaju, a čim krenu da padaju cene novih automobila, počeće da padaju i cene polovnih'', rekao je on. Prema njihovoj oceni, sadašnja situacija sa cenama automobila bi mogla potrajati još godinu dana i da bi u decembru sledeće godine moglo da se priča o stvarnim promenama cena automobila.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...