Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Kažu i da će c kategorija trajati 5 god ako sam dobro pročitao,samo ne piše dal će za svako produženje trebati i lekarsko ili ne ,do sada ko nije imao ograničenje nije trebalo lekarsko za produženje v.dozvole do 65 god.da nisu uveli lekarsko za svako produženje voz.dozvole 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodite racuna danas, poceli su zestoko sa "primenom". Da nahvataju sve sto moze.

 

Najnovija fora je, sad mi kolega prica, na parkingu je bio, upalio auto i polako krenuo, kad iskace sakriven pandur.

Pojas nije vezan. Kazna.

 

Dakle, stigli smo dotle da je maltretiranje onako.... Bas uzelo maha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pocelo jos prvog aprila ujutro!

Popio sam kaznu jer sam vozio 89 Kmh u sred nicega 5 Km od naseljenog mesta sa jedne i druge strane.

Navece me zaustavise i revnosno trazi razlog da me za nesto kazni ali jednostavno nema zbog cega.

Pre tog prvog aprila murija me zaustavila pre 3 godine!!!

Rekoh ili ce biti rata ili izbora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se neko u kolima ne veže ko plaća kaznu, vozač ili taj što se nije vezao?

 

i da li da očekujem kaznu za parkiranje jer sam video da su komunalci slikali automobile i ja sam ušao u auto i otišao, na šoferci mi nije ništa ostavljeno, sad ne znam da li još nisu stigli do mene ili je moguće da će mi stići kazna iako nikakve kazne nema zakačene na brisač dok sam kod nekih video da ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dj90

 

Viđao sam koverte koje stignu od kumunalaca, sa sve slikom (crno-bela). Neki kažu da su i zatekli nalog za plaćanje kazne na brisaču, neki kažu da nisu. Svejedno, ako su slikali i tvoj auto, stićiće sigurno  i na adresu vlasnika koverta. Ne znam zašto bi vozač plaćao kaznu za putnike koji nisu vezani...ni do sada to nije bilo za suvozača, ne verujem da će se razlikovati za putnike pozadi. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dj90

 

Komunalna ne kažnjava po ZOBS-u, nego dobijaš kaznu na osnovu Odluke (gradske) o komunalnom redu.

Kazna po ovom osnovu iznosi 5.000 dinara i može se umanjiti za 50% ukoliko se plati u roku od 8 dana, od dana kada ti stigne koverta na adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro tako je i bilo pre, ok je

mada ne verujem da su me slikali, ništa mi nisu rekli kad sam ušao u kola tipa da će mi doći kazna ili sl

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, dj90 said:

...ništa mi nisu rekli kad sam ušao u kola tipa da će mi doći kazna ili sl

Ćute oni uvek jer neće da rizikuju svađu... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dj90 said:

ako se neko u kolima ne veže ko plaća kaznu, vozač ili taj što se nije vezao?

i da li da očekujem kaznu za parkiranje jer sam video da su komunalci slikali automobile i ja sam ušao u auto i otišao

Kaznu placa onaj ko se nije vezao, vazi za sve putnike. I licno "provereno", krajem prosle godine putovao nazad ka BG sa drustvom, kao i uvek napomenem da se vezu pozadi, od kako su krenuli da kontrolisu. Drugarica resila da se "dzekira", a plavci bas za taj vikend imali akciju za pojaseve pozadi. 'Ladno je pandur istrcao na pola magistrale, evidentno zagleda auto i zaustavlja me... Reko' garant ce da padne peglanje za folije koje sam tada jos uvek imao. Samo me pozdravio, proverio licnu i vozacku i vratio mi, a uzeo saobracajnu (vozila gde je izvrsena kontrola) i licnu drugarice koja je sedela nevezana pozadi i napisao joj kaznu.

Apropo parkiranja, bas sam danas na Vracaru video to slikanje od strane komunalaca. Odmah su dvojica istrcali iz kafica da preparkiraju, a slikali su jos par besnih limuzina bez ikakvog kacenja cestitki na soferku... Bar ja nisam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad imas posla sa komanalcima budi sretan kad dobijes samo kaznu bez batina.Njima merak ako mogu i da pretuku nekog,vole ljudi svoj poso...sta ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem da je za prekoračenje 21 km u naselju ide i oduzimanje dozvole od 1-12 meseci ako se dobro sećam svi su pisali minimum 30 dana ovo do 1 godine niko nije pominjao kako je moguće da ovakav zakon može da prodje kakvi to kreteni pišu te zakone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to ce navatavati sigurno kod neke table.

 

Kao i prekoracenje u zoni skole od 1kmh, ode dozvola na mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje, da li je dozvoljeno obilaženje vozila GSP-a koje je stalo u stanici preko pune linije? Jedni kažu da je dozvoljeno po novom zakonu, drugi kažu da nije? To je primer crvene trole sa slike.

 

obilazenje.png

 

Evo zakona ako neko može da nađe taj stav

http://www.mgsi.gov.rs/sites/default/files/Zakon o bezbednosti saobracaja na putevima.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pokvaren a ne verujem da je dozvoljeno ako je stao da pokupi putnike jos i puna linija,pa ima na svakom autobusu pozadi da sacekas da se autobus ukljuci u saobraćaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher

Ispade da može zbog stava 5 člana 55. Ali, nema mi logike da može. Pisaćemo ABS-u da nam pojasne, pa ćemo videti šta kažu.

Da su pored ''vozila'' napisali u tom stavu ''i ostalih učesnika u saobraćaju'', što bi ustvari značilo da misle pre svega na pešake, onda ne bi moglo jer se oni uvek vrzmaju oko busa u stanici...pa ne bi bilo ''dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji''...

 

Član 7.
Izrazi upotrebljeni u ovom zakonu imaju sledeće značenje:

.

.

.

obilaženje je prolaženje učesnika u saobraćaju pored drugog učesnika u saobraćaju koji se ne pomera, objekta ili prepreke na kolovozu.

 

Član 53.
Preticanje i obilaženje vrši se sa leve strane vozila koje se pretiče.

 

Član 55.
(1) Preticanje ili obilaženje vozač sme da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji
(2) Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.

(3) Vozač ne sme vozilom da vrši preticanje ili obilaženje:

  • 1) kolone vozila
  • .
  • .
  • .
  • 14) na mestu gde je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom,
  • 15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smera.

(5) Izuzetno, obilaženje u slučaju iz stava 3. tačka 15) ovog člana je dozvoljeno, pod uslovima iz stava 1. ovog člana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dozvoljeno to je neverovatni debilizam. U konkretnom slučaju se vozilo direktno zaleće na pešački i udara na pešake koji normalno prelaze ulicu ne sluteći da neko tamo iza trole (iza koje se bukvalno ništa ne vidi) ima neku uslovnu dozvolu da pretiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...