Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Nije ni problem da stavi prsluk od 100din i dva svetla na baterije od 300din zajedno pa nek vozi. Ovako ugrozava i sebe i druge. Kad ima ove tri stvari vidi se bre na kilometar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u potpunosti se slazem svako treba da vodi racuna o sebi pre svega zbog njega samog .

Sve zavisi od situacije samo mislim da ima prostora za malo tolerancije prema onima sto ionako imaju najmanje.

Recimo :

Ti imas Yugo-Zastavu i gumu 3.5 mm vozis 40 km/h a tatin sin Bmw - audi i gumu 8m i vozi 140 kroz naseljeno mesto i ko ce platiti kaznu naravno ti .

Ili ti imas folije i cekas na semaforu a on nema i prodje na crveno opet ces ti platiti kaznu.itd .

Edited by Punto mk2 JTD LE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,nema spora da se moraju imati svetla na biciklu.Vozim i bicikl i auto i znam koliko to znaci.I voleo bih da sve te pametne koji stekaju 200 din debelo kazne.treba nocu i svetlo i fluo prsluk za bicikl po meni...

Ali problem je sto u selima retko koji traktor ima zadnje svelo,rotaciju da ne spominjem.Sto kad izadju iz njive zaseru puteve sa blatom.Ponekad ne mogu da verujem koliku kolicinu blata ostave za sobom,kao da su iztovarali iz prikolice po putu...

Sto su lokalni putevi preuski cak i za 2 automobila a po njima idu kamioni sleperi...

 

Evo jos par odredbi iz zobs-a vezanih za bicikliste:

 

3000 din

- ako se za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, koristi kolovoz u širini većoj od jednog metra od desne ivice kolovoza;(Ako biciklista koristi kolovoz u širini većoj od jednog metra od desne ivice kolovoza - plaća 3.000 dinara, baš kao i ako vozi brzinom većom od 35 km/h na biciklističkoj stazi)

 

5000 din

- ako vozač bicikla stariji od 18 godina na biciklu prevozi dete do osam godina starosti, a na biciklu;

- ako se dva ili više vozača bicikala, mopeda, tricikala i motocikala kreću u grupi, a ne kreću se jedan za drugim;

 

6000

- ako dete mlađe od 12 godina upravlja biciklom na javnim putevima;

 

I jos par zanimljivih:

 

15000-30000 din

- ako se na mopedu, triciklu, motociklu ili četvorociklu prevozi dete mlađe od 12 godina;

 

5000 din

- ako vozač zaustavi, odnosno parkira vozilo na mestu na kome ono ugrožava bezbednost drugih učesnika u saobraćaju ili predstavlja smetnju za normalno odvijanje saobraćaja ili kretanje pešaka;

 

6000-2000 din

- ako učesnik u saobraćaju sa puta, bez odlaganja, ne ukloni predmet, odnosno materiju koja se na kolovozu našla njegovim činjenjem, kao i predmet, odnosno materiju koja potiče sa vozila kojim upravlja;

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tvoj Stilo i ima taj motor zbog italijanskog zakona po kom je klincima dozvoljeno da voze 50 KW po toni (68KS).

 

Samo što žabari na težinu auta dodaju i 75 kg kao prosečnu težinu vozača i onda računaju ukupnu masu vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vidim ja da ce skociti cena mom stilu :laughing::thumbsup:

Tvoj Stilo i ima taj motor zbog italijanskog zakona po kom je klincima dozvoljeno da voze 50 KW po toni (68KS).

 

 

To stvarno nisam znao :D

S' obzirom da mi je ovo prvi auto skroz se uklapam u tu pricu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas kod sajma, zaustavljaju gotovo sve i šta proveravaju? Pa ono što im se kaže na televiziji... 

 

Duvajte u aparat... Važu vozačku molim... U redu doviđenja. 

 

I tako svima. A oni koji naduvaju ili nemaju dozvolu, zaustavljanje sa strane i odmah pisanje prijave... bila i televizija neka ali nisam skontao koja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je najbolje, ako je neka akcija, samo to proveravaju, a ostalo nema veze... Jaka kontrola saobracaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, to je ok... ti nikad ne znaš šta će proveravati, a ako je akcija onda se radi samo to i postiže se velika efikasnost... ako ne prođeš te dve stvari onda ti provaravaju i sve drugo. 

 

Noću je važno da nisi pijan jer je statistikom pokazano da je alkohol najveći uzrok saobraćajnih nesreća koje se dogode noću. Meni je to sve ok samo kada bi to bilo tako redovno, na različitim mestima i da ljudi jednostavno znaju da posle ponoći nema zezanja i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli

Prvo, taj sa 25-30 prijava bi trebalo da bude procesuiran na drugačiji način, a ne da bude uhvaćen u takvoj akciji. U takvoj akciji se hvataju oni koji su trenutna opasnost, a ove problematične treba da detektuje sud i da reaguje. Policajac čak i kada bi hteo, nema tehničku mogućnost da proveri da li ti imaš jednu ili 30 prijava. To jednostavno ne rade oni, nije njihova nadležnost. ;)

 

Drugo, sinoć je bio priličan broj "stavljenih sa strane"... samo čekam neke vesti da izađu i da se hvale... ja kada sam naišao bilo ih je bar 15-20 sa strane... ako su radili celu noć moralo je biti preko 100 da jebe rak raka... ;)

 

EDIT: Evo ga... kao što sam očekivao... 

 

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/1770030/%D0%91%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%2C+191+%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%87+%D0%BF%D0%BE%D0%B4+%D0%B4%D0%B5%D1%98%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D0%BC+%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...