Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

407 1.6 hdi karavan zadovoljava ove uslove  :fun:

1495 kila, 109 ks  :unworthy:

 

Vidim da je tebe najviše pogodilo ovo ograničenje za MLADE vozače :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko me pogodilo, da sam počeo ove bi-turbo da uvozim

Ma samo da mi Zrnke probije led sa ovim Meganima klotarama, uštinutim na 90 konja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupa, neverovatno glupa i idiotska vlast !

Pa majku li im njihovu, što ne ograniče broj prijava za prekršaje ?

 

Onaj majmun je imao 27 prijava. I ? Nikom ništa. Opet će idioti da divljaju u saobraćaju, jer znaju: ne primiš poziv, i niko ti ništa ne može.

 

Pazi, budale, javno rekli da će da privedu sudiji svakog ko ima, pazi, više od pet prijava. Pa šta to znači, nesposobnjakovići na državnoj sisi ? Da onaj ko ima četiri prijave za opasnu i bahatu vožnju može da kulira i da se smeje zakonu i zakonskim odredbama. Čeka da prijava zastari i nastavi po svome.

 

Ne mogu da verujem koliko je glupa plavuša ministarka. Pa ona kažnjava 99% pažljivih mladih vozača, zato što nije u stanju da sprovede zakon nad nekim guzonjinim sinovima !

 

I šta sad da vozi neki momak  koji ima 18 godina i vozačku dozvolu ako njegov ćale ima Stila 1.9 ?! Da ne vozi uopšte, i onda sa 21. godinom i tri godine kobajagi vozačkog staža, da se prvi put realno uključi u saobraćaj ?!

 

Da li glupa plavuša stvarno misli da ovim nebuloznim zakonskim odredbama može da spreči divljanje bahatih na ulicama ?   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih uveo da slucaj ne moze da zastari na sudu, da ako se niko ne pojavi u 2 godine na sudu da se izrice najstrozija kazna i da ako ga policija bez obzira da li je saobracajna ili obicna negde navata po bilo kojem osnovu, makar da prijavljuje kradju automatski vodi u zatvor i ne moze iz njega dok ne plati kaznu, ako ne moze da plati onda neka je odlezi... A ako iz nekog razloga ne moze na sud, neka nadje advokata ili clana blize porodice pa neka ga zastupa... I ako se vodi neki proces protiv njega a da izbegava da se pojavi na sudu isto da ga policija pokupi ako ga negde navata i automatski vodi kod sudije bez ikakvog pardona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja dva, tri dana vidim i čujem da su se kontrole poprilično pooštrile.

 

Danas gledam scenu gde pandur seda u kola i pod rotacijom juri i zaustavlja lika zbog, pa recimo, minornog prekršaja. Inače, takav prekršaj im se svakodnevno dešava pred očima minimum 50 puta.

 

Juče prolazim peške pored patrole i čujemm da ga drndaju za folije na staklima. U povratku (posle nekih 10 minuta) još uvek ga nisu bili pustili.

 

Pre neki dan su mi drugara jurili pod rotacijom u Milutina Milankovića (od Vera, pa sve do Tošinog bunara) samo zato što su ga videli da telefonira u vožnji.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je uvek tako, tresla se gora, rodio se mis... Nesto se desi, donose se zakoni, postrava se kontrola, to ih drzi tri meseca i onda po starom... Za prve pomoci su totalno zaboravili sad, videcemo kad se neko seti da je rok 5 godina i da niko nema novu pa ce onda opet iskakanje iz zbunova i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ I bicikliste.Mom ocu pisali prijavu zato sto je vozio bicikl trotoarum i to u nekoj selendri.A covek se popeo radi bezbednosti jer mu je nesto ckiljilo svetlo na biciklu...

I naravno da je poziv iz prekrsajnog odmah dosao.

A onaj maleni retard sa 27 ozbiljnih prekrsaja i nikom nista :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cujem drugi put .Mom kolegi napisali kaznu jer je vozio na bulevaru ( jednom jedinom koji postoji u Le ) ali jb-ga lepo stoji znak zabrane za bicikliste.

A juce pisali kolegenici za prelazak van pesackog prelaza .Kad drzavi ponestane para pisace i za patike a moje su letnje ispod 4 mm sare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se zakon donosi radi skupljanja glasackih poena... Kad se nesto desi onda se donese zakon pa ljudi koji ne vide dalje od nosa vide kako stvari dobro funkcionisu u ovoj drzavi i kako su svi vredni... Onda kad krenu da kaznjavaju ljude sa svakakvim glupim kaznama i kad krene isti taj narod da negoduje onda olade pred izbore a posto kod nas ljudi imaju pamcenje gore nego zlatna ribica, ne zna sta je juce jeo a ne kako je drzava funnkcionisala mesec dana ranije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam ti putem BP-NS par puta , signalizacija je da se useres... Pola krivina neobelezeno, ogranicenja brzine nemaju veze sa vezom (da ne kazem da 2-3 mesta postoji prestanak ogranicenja ali nigde pocetak ogranicenja), poslednji put kad sam isao, bili su takvi krateri u krivini kod tog sela, sigurno 20ak cm duboki... Lik iza mene za malo da sleti pokusavajuci da ih izbegne posto mi se nabio na branik... Na jednom mestu isto ima neko ulegnuce u kolovozu koje ide celom sirinom, oko 2-3m siroko i 10ak cm duboko, prvi put kad sam isao, bukvalno sam osetio kako se tockovi odvajaju od kolovoza... Ima puno krivina za jedan put u Vojvodini i iznenadi ljude da je krivina mnogo ostrija nego sto jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej bre, vraćali se iz kafane Bosanac? Pa ne bih tamo išao pa da mi plate, zbog naziva razume se, a i mogu misliti koja je atmosfera unutra, i kakvi su gosti. Neka idu u Bosnu pa neka tamo voze pijani, neka izginu do poslednjeg, samo da ne ubiju druge nedužne ljude. Ne zna se gde je gore, u selima ili u gradovima. U selima pijani i bahati đilkoši, pa još ako su prečani, a u gradovima sve neke batice.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legla umanjena novembarska plata pa se sada iživljavaju nad narodom... klasika... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče biciklista, ja sam za to da se kažnjavaju oni koji nisu propisno osvetljeni a takvih je većina i onda kad ih izlome, vozači su krivi a da ne računamo da je selima pola biciklista pijano, dovoljno je jednom da malo "štucne" korman i ćao je, i vozač auta i on... zbog 300 dinara, koliko košta prednje i zadnje svetlo, ugrožavaju svoju i tudju bezbednost.

 

Put NS-BP je katastrofa, idem redovno ovim putem i kao put je dosta opterećen pošto puno kamiona šiba ovim putem do Dravske magistrale u Hrvatskoj pa dalje do Austrije, izbegavaju hrvatske autoceste tj njihove cestarine. Onda kad dodje setva i žetva, put je pun blata, o rupama i zakrpama da ne pričamo, ima ih koliko hoćeš, oznake na putu, bela linija i znakovi, NULA poena... za put sa takvom frekvencijom saobraćaja, put je zlo. Kad ideš malo brže, poskakuješ na njemu kao na makadamu.

Ne bi me čudilo da ih je neka rupa izbacila ili su sjebali nešto na autu od rupe i...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to ! Ja se slazem prolazak na crveno , alkohol , prekoracenje brzine , nepostovanje saobracajnih propisa itd. prekrsaji koji direktno uticu na bezbednost saobracaja trebaju se najstroze kaznjavati ( i to bez izuzetaka ) ko god da je u pitanju i onaj u jugu i onaj u x5 , q7 itd. Ali ne i ostale gluposti tipa folija od 20 % na zadnim staklima ima stepen refleksije i bla , bla pa nije to ogledalo .

Mene kad budu iscimali za te folije ima lepo da ih skinem tu na licu mesta a onda cu da stanem tu pored njih da uzmem telefon i da slikam svaki auto sa zatamljenim staklima koji prodje . Uz konstataciju u redu aj sad da vidimo kad prodje neko od tvojih ovi sto ti mahnu i odu da vidimo jel zakon vazi i za njih.

A ovo sa biciklistima .

Zamislite situaciju pada kisa covek seo na bicikl mora da plati neki racun ili nesto slicno.Ionako vec pokisao go i bos i jos da placa kaznu jer nema svetlo belo i crveno hahahahaha. Pa i on bi voleo da zivi u normalnoj drzavi , da ima pristoju platu , i auto i da ima za koji litar goriva pa da ko covek podje i stigne gde je krenuo.

Jeste da po zakonu ti imas prava da ga kaznis itd ali kakva ti moralna nakaza treba da budes da tako nesto uradis .

Ja to nikada u zivotu ne bih uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...