Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Moje su Michelin M+S i imaju pahuljice na sebi,jel to po tebi u redu???

Ti imas zimske gume a ne znas da ih imas. :thumbsup:

ms-guma-primer.jpg

Inace, pouzdati se u majku prirodu i nase putare i voziti sa letnjim gumama zimi nije bas pametno.

Prodjes 1000 puta ok, ali dovoljno jednom da ne ukocis na vreme, proklizas ili se okrenes....

Dovoljno je pogledati testove po netu zimske - all season ili zimske - letnje pa videti razliku.

Znamo svi kako ide ciscenje snega kod nas( prvo glavne i prometne ulice pa onda one kuda ide gradski saobracaj, pa tek ostalo ), pa skoro svake godine bude iznenadio nas sneg u decembru i te price.

Ja iz dvorista ispred zgrade ne bih mogao da izadjem zimi da nemam zimske gume. :thumbup:

Mada propisati zimske da se voze do 1. aprila, ne znam koliko je to pametno.

A ne bi me cudilo da bas tada, u martu npr. vise krenu da obracaju paznju da li imamo zimske ili letnje...Jg, Srbija...

Elem, drzava donela propis i cao zdravo, dzaba diskutujemo.

Ili se prilagodi(kupi sta treba ili parkiraj do proleca) ili placaj kazne... :coffee:

Kapiram ljude kojima je ovo veliki izdatak, uvek ima nesto pametnije na sta pare mogu da se potrose ( mene zena htela da rokne kada sam kupovao letnje pre neki mesec - za sta ce ti, vozi sa zimskim, jesi poludeo toliko para da das za gume, vise volis kola od mene itd... :rofl: ) al jbg, prezalis pare, resis stvar za narednih par godina i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek je glupost ovo sto ti kazes.Po tebi znaci treba zimski set guma u gradu isto kao i da smo na kopaoniku,pa valjda ima razlike.To sto "ponekad" i padne sneg,pa nije mi zapelo da bas vozim taj dan.Sledece godine punim 30g vozackog staza,znas kakvih je sve zima bilo u tih 30 godina,i nikad nisam imao zimske gume,i nikad nikakav problem nisam imao,jer ne izlazim iz garaze po kijametu.Naravno ne racunam hitne slucajeve koje bi neko mogao imati,ali evo ja ih nisam imao za sve ove godine.Znaci podrzavam samo ako su u pitanju zimski uslovi u gradu (kada toliko pada i veje da putari ne stizu da ociste)a ne da to bude kalendarski...a za lance po gradu pa to je prava smejurija koja ne zavredjuje komentar

Ovako, elementarno znanje o zimskim gumama je potrebno da bi na ovaj nacin raspravljao sa mnom. Posto mi ne pada na pamet da te ucim, pregledaj malo teme o gumama na forumu, nauci svojstva i karakteristike zimskih i letnjih guma, provozaj ponekad auto sa zimskim gumama zimi pa se onda vrati da argumentovano pricas. :rant:

Kad vidim ko se i zasto buni zbog ovog novog pravila drago mi je sto su ga uveli i voleo bih da budu jos strozi u primenjivanju istog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi dzaba se prepucavate,zakon je donet i gotovo,mozemo da se slikamo.Zimska guma je strasna stvar za zimu i tu se svi slazemo,uvek sam koristio wintere na pogonskoj osovini i bio sam zadovoljan i sad sam mislio da kupim za prednju osovinu ali alvirko je izmalerisao...Narodu predstavlja izdatak kupovina sve 4 zimske ali sta je tu je kreditna kartica 20.000 u dug pa polako otplata,na prolece registracija 25.000 pa onda 4 letnje gume 20.000, pa fensi prva pomoc 3.000,pa nove tablice p.ku koliko,atest za sajlu :rofl: i tako dalje sta nas briga treba ziveti i raditi za kola i uveseljavanje alvirka,okana i slicnih.

Da me neshvatite pogresno BEZBEDNOST JE NA PRVOM MESTU ali polako mi sve vise lici na neku losu komediju.Sta li je sledece :ice:

A pro po gornjih komentara mi koji smo na forumu verujem da nepravimo s...po ulici,po pisanju se vidi da se radi o normalnim ljudima,oni koji prave lom u saobracaju ovo ni necitaju niti ix je briga o gumama i sl. posle crte..polupaju pola grada i nista ;)

Ponavljam da me ne bi prozivali po forumu SAFETY FIRST i da potrebne su dobre gume na vozilu kao i opsta tehnicka ispravnost istog............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko misli da mu zimske gume zimi ne trebaju, a pri tome ne želi da se odrekne zimske vožnje ponaša se bahato prema sebi i prema drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla

moras uzeti u obzir da u tih 10000km imas i po neko putovanje sa porodicom (javni prevoz nije resenje za mene), taxi u BG-u je prilicno skup. Recimo da imam samo 10 voznji od par km u toku 4-5 dana i svaka voznja izadje min 400-500 din, a da ne spominjem neku relaciju u BG-u od recimo 30km u odlasku/povratku... (znaci samo 10 voznji, a sigurno vise puta upalim auto i lepo se odvezem). Mozda u nekim drugim gradovima taxi solucija pije vodu, ali u BG-u nikako. Ima jos dosta razloga i nije samo novac odnosno taxi u pitanju. Da mi je to drugi auto u kuci pa bi i razmislio, ovako ne vredi pricati o tome. Inace nisam ja bas gospodin :thumbup:

Izvinjavam se svima na off-u

Ja se sve slažem s tobom, ali ti i dalje nisi sabrao sve stavke koje sam ti rekao... tek negde oko 10000km pa naviše počinje da se vidi da je isplativije imati auto nego ga nemati. Za putovanje sa porodicom se uzme rent-a-car, do grada se ode jednom a ne 4-5 puta itd... Ja ne govorim o tome da su takvi ljudi (koji prelaze manje od 10000km) ovakvi i onakvi nego kažem da je NJIMA isplativije da nemaju auto. Više para će im ostati u džepu. Nedavno smo to i sabirali negde na forumu onako ugrubo i koliko se sećam ispalo je da se sa 5000km potroši duplo više para kada imaš svoj auto nego kad se voziš taxijem ;) Inače taxi od Vukovog spomenika do Vidikovca je oko 700rsd u dnevnoj tarifi tako da ne znam sa kojim taxijem ideš par km za 500rsd ;)

@ Dovla

Znas li profil ljudi koji prelaze godisnje 10000km ili vise.Ako izuzmemo taksiste,trgovacke putnike i one koji moraju kolima na posao,ko ostaje?Ti verovatno prelazis ovu kilometrazu,pa ako nisi medju ovim nabrojanim,bas me interesuje gde "ubijas" tu km?Svaka takva (ili slicna)kilometraza predstavlja MORANJE,a kad nesto moras to je muka.Meni auto sluzi za uzivanciju,laganica,opusteno,muzika,godisnje 4000km??? :thumbup:

A svuda idem kolima.Auto volim i hocu da imam,izmedju ostalog i zlu ne trebalo(deca,skola lekari...)i sve to za 4000km godisnje.Znaci NE SLAZEM se sa tvojom konstatacijom da ko ne prelazi 10000km ne treba mu auto. :yes

poz

Kao što pojasnih malopre, ne kažem da treba zabraniti posedovanje auta onima koji prelaze manje od 10000km već kažem da je to čisto bacanje para. A takvi vozači to najbolje osete sada kada treba da kupe zimske gume jer oni kupuju gume jednom u 4-5 godina i to verovatno po 2 i onda kupovina 4 gume koje će se voziti samo zimi i potrošiti verovatno tek za 10god svakako nije pametna investicija, ali eto, zakon sada prediđa da je to obaveza. Kao što rekoh maločas, troškovi na ovu kilometražu (4000km) za vozilo koje se redovno i pravilno održava su sigurno duplo veći od troškova za taxi prevoz. Što se mene tiče, ja samo za letovanje pređem oko 2000km gotovo svake godine minimum, zimovanje dosta manje. (recimo 700-800km) Tokom godine dosta putujem za BIH (u proseku do 2x mesečno). Prethodne tri godine sam najmanje po tri puta godišnje išao u CG tokom godine ili nekim poslom ili na neki vikend-odmor. Neretki su i izleti (aka roštilji) po Srbiji. Prosto, ništa od toga ne moram, a prelazim (sa svojim autom koji koristim pretežno za lične potrebe) 25-35 hiljada godišnje i to isključivo zavisi od toga koliko imam slobodnog vremena. Dok sam radio i imao sluižbeni auto, prelazilo se još više.

@boki

Ne kaki, lanci su 1500rsd u Tempu, a to popiješ svako veče :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja vozim 1.3MJ i godisnje ode max 1000 eur za corbu, 150 za reg i za sada, a bilo bi lepo tako i da ostane uradjena samo 2 red.servisa, znaci jos 100 eur. Do sad sam uvek oduzimao po 500 eur po godini za auto, mada su sad malo ludja vremena sto se tice tih cena pa nek bude i 700.

Sto se tice taxija start je u BG 140, a km je 70 u II tarifi, a 110 u III, a ja tada i najvise koristm auto. onda pogledas razdaljinu od recimo 3 km i dobijes 400 dindzi. Ja recimo samo do posla imam oko 5-6km pa to puta 20 dana pa odlazak/povratak. Prva tarifa... retko kad. Sto mislis da se ode jednom, koliko puta krenem autom pa obidjem razlicite delove grada. Opet kazem, u nekom drugom gradu gde nema ovoikih razdaljina i gde je taxi verovatno jeftiniji mozda bi se zadovoljio i nekim skutercicem, mozda i bajs bi bio dovoljan :)

Rent a car je posebna prica i ne bih bas ulazio u raspravu i ovako smo vec daleko od ove teme. mozda bi mogla da se otvori nova gde bi recimo bilo i glasanje ko koliko prelazi sa svojim ljubimcima.

edit: prethodni auto je bila Felicia 1.6, za 4 godie presla 30000, isla 4 puta do mora, vise puta do recimo NS i nekih izletista. Platio je 2004. god 4400eur, a prodao je 2008 za 3900 eur :)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek je glupost ovo sto ti kazes.Po tebi znaci treba zimski set guma u gradu isto kao i da smo na kopaoniku,pa valjda ima razlike.To sto "ponekad" i padne sneg,pa nije mi zapelo da bas vozim taj dan.Sledece godine punim 30g vozackog staza,znas kakvih je sve zima bilo u tih 30 godina,i nikad nisam imao zimske gume,i nikad nikakav problem nisam imao,jer ne izlazim iz garaze po kijametu.Naravno ne racunam hitne slucajeve koje bi neko mogao imati,ali evo ja ih nisam imao za sve ove godine.Znaci podrzavam samo ako su u pitanju zimski uslovi u gradu (kada toliko pada i veje da putari ne stizu da ociste)a ne da to bude kalendarski...a za lance po gradu pa to je prava smejurija koja ne zavredjuje komentar

Ovako, elementarno znanje o zimskim gumama je potrebno da bi na ovaj nacin raspravljao sa mnom. Posto mi ne pada na pamet da te ucim, pregledaj malo teme o gumama na forumu, nauci svojstva i karakteristike zimskih i letnjih guma, provozaj ponekad auto sa zimskim gumama zimi pa se onda vrati da argumentovano pricas. :rant:

Kad vidim ko se i zasto buni zbog ovog novog pravila drago mi je sto su ga uveli i voleo bih da budu jos strozi u primenjivanju istog!

Prijatelju,uopste nemam nameru da raspravljam stobom kao ni sa bilo kim.Da me ucis u mojih skoro 50 god,-mislim da nema svrhe a ni potrebe.Za ovih 30 g vozackog staza nisam ni imao potrebe da uopste znam za gume,bilo je sedi i vozi,pa je sve bilo u redu.Hocu da kazem ako neko kretenski vozi,mislis da ce ga spasiti to sto ima zimske gume? :doc: Ako je neko max. pazljiv moze i na bandazima da vozi.(govorim za grad)To ti je moje iskustvo. :thumbup: A to sto se drzava u vreme najvece krize , setila zimskih guma i ostalog...gde su bili do sad?(Šio mi ga Djura,što bi reko naš narod):whip:

Ostaj(te) mi zdravo! :smiling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bezbednost na prvom mestu -koliko vas ima PP aparat u kolima i u stanu /kući :question: ako ćemo o najboljem prijanjaju mogli su da propišu i gusenice da montiramo :wallbash:

nema trika sa njima da pređeš 50 km/h imaju extra grip, a i potrošnja eksponencijalno raste pa se brže puni državni budžet i šuplji džepovi lopova na vlasti :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je krajnje glupa rasprava... Zimske gume ce trebati, trebale su i trebaju! Nije to nikakva glupost, kao ni izdatak! A to znaju samo oni koji imaju sve 4 zimske i uvek spreman auto. Shvate da im i troskovi za to nisu veliki.

I dobro je da se neko toga setio! Zasto niko ne vozi zimi skuter ili seta u papucama. Sto kad nije sneg, znaci moglo bi i tako, nema potrebe za dubokim cipelama! E pa ne moze se zimi u papucama ici i ne moze se zimi ponasati kao i leti! Kad-tad ces naici na led, poledicu ili nesto slicno! Oprezna voznja ce te spasiti to je sigurno, ali sa zimskim gumama ce te spasiti u potpunosti, a sa letnjim ce te spasiti uz odrejenu stetu! E to je poenta!!!

To je isto kao i da neko kaze da mu ne trebaju farovi jer ne vozi nocu. Svetla za maglu takodje, jer mu se nikad nije desilo da po magli ide negde daleko. Ili da neko kaze da je ok voziti 120 gde je ograniceno 50, kad vec nema nikoga i ako je dobar put!!! Pa ljudi ne moze to tako... Samo da se to malo po dzepu utera u red i svi ce imati zimske gume, bice mnogo bezbedniji i nece svaku ulicu zakrciti po najmanjem snegu! A onda ce i sami shvatiti koliko je to dobro i bezbedno za njih same!

Ja prelazim 20-30 hiljada godisnje. Kupim 4 zimske i 4 letnje i budem miran 4 godine sigurno!

Ako mi je frka za pare bas, onda zimske idu nove, a za leto pravim neke kombinacije ili uzmem polovne!

Bezbedan sam i siguran u svoj auto a to nicime ne moze da se plati! Sta treba, ako me na putu uhvati sneg i napada 2 cm na asfalt da stanem pored i cekam da me putari proju ili da razmisljam gde mi je zadnji kraj u krivini jer su mi zadnje malo losije...

Gume, trap i kocnice na autu moraju uvek biti perfektni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla

Svaka cast na toj kilometrazi,kao da si taksista :question: Mislim da si sa tom kilometrazom ipak u manjini u odnosu na dobar prosek vozaca.Vise bi me interesovalo koliki je procenat vozaca koji kao ja prelaze do 5000km godisnje(a opet nikad ne idem busom).Kad bi me naterali da prelazim kao ti godisnje,puko bi :wallbash: ,jer bi to za mene bilo moranje,a ne volim kad nesto moram.

Zamisljam kad krenem kod kumova na slavu sv.nikola u decembru,razdaljina od novog Mercatora do "starog" Mercatora,a da na toj relaciji moram lance makar i u gepeku :realmad: Da nece da me zaveju smetovi mozda na toj relaciji :thumbsup: Sta je sledeci potez vlasti,da nosim i skije mozda :w00t:

p.s.

ako nastavimo ovako sa diskusijama,uzece nam neko temu za film :detective:

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Imati auto'' košta toliko koliko košta. Ko ima da plati neka se vozi, a ko nema neka ga voze. I onaj što kupi jahtu mora da plati extra porez državi, a vozi se njome mesec dana godišnje pa jbg plaća registraciju za celu godinu i još porez na extra imanje... tako je otprilike i sa ovim - hoćeš auto? Plati sve što zakon i pravila održavanja propisuju, a zakon će uskoro tražiti više nego do sada. I to je to.

@Mitros

Ogroman je procenat vozača koji prelaze do 5000km sa privatnim automobilom. Nažalost. Takođe, retki su oni koji auto imaju jer zaista vole vožnju već više iz nekog hira ili prosto želje za nekim takmičenjem sa komšijama i sl, po principu ''čiji je veći''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozalih se sinu,(on inače ne živi ovde) na skoro izdvajanje para za "4 wintere"...i lance u prtljažniku, a on ni 5 ni 6, rece, (oca li mu mangupskog): HVALA BOGU DA I KOD NAS(VAS) DODJE TAJ ZAKON!! Dok nisu uterali taj propis po celoj Evropi je tokom zimskog perioda bilo kalpisiranja i lancanih sudara po autoputevima. Sreca kod nas i nema toliko autoputeva, a i slabo narod putuje...ali na kraju moradoh da se slozim sa detetom da je to odista pitanje vozacke kulture. Sto rece Terza pametno, po snegu se ne hoda japankama, niti se leti ide u čizmama. Druga je stvar sto smo svi finansijski "iščašeni", pa nam 4 neplanirane gume, i lanci i katanci sve na gomilu ispadnu kao gomila od 400e, koja ispade potpuno neplanirano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa novim propisima i smatram da su zimske gume neophodne

Ipak, zakonodavac je morao imati u vidu standard gradjana pa je mozda mogao u tom smislu napraviti neku akciju da se takve gume mogu SVUGDE kupiti na 6 ili 12 rata

Jer cinjenica je da bar polovina vozaca prosto nece imati novca za tu egzibiciju, tacnije nece imati da plati odjednom.

Ne slazem se sa logikom da vozi ko ima para, jer automobil odavno nije nikakav luksuz nego potreba savremenog coveka, a nas covek velikim delom zaista nije kriv sto zivi ovako kako zivi, sto su plate smanjene, sto ih je evro pojeo i sto su mnogi ostali bez posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre Mitros, pa stavi te lance u gepek kad krenes kod Kuma, ne nosis ih na grbaci. E sad, jedino ako mu nosis neki veliki kumovski poklon pa nemas smesta za te lance :):thumbsup:

Ja lance uvek imam, i uvek Boga molim da mi ne zatrebaju da ih montiram na putu, jer od toga gore nema. Za 5 godina sam ih samo jednom montirao...u garazi! Ulica bila toliko zavejana da se iz dvorista nije moglo. Ja poludim, udjem u garazu stavim lance i razgazim celu ulicu :) Eto zatrebase mi tad, ovako stoje u gepeku preko zime i ne traze da ih hlebom hranim :)

Moram da se nadovezem na ovo sto je Damnjanovic napisao... Negde oko Svetog Jovana (mozda bas i na slavi) kod nas uveliko prica o novom zakonu, kuknjava na visoke kazne!!! I pricam ja tako sa covekom koji je penzioner inace ziveo i radio ceo vek u Nemackoj i znate sta mi rece na sve to...? Pa kaze nije mu jasno sto se kod nas toliko kuka o tim kaznama sto su sad visoke. Pa kaze nije vam to nagrada, nego kazna i jeste poenta da bude visoka, a ne da je svako sebi moze priustiti... Eto sto ti je drugi mentalilet, a ja bi rekao 5000 sto je mnogo mnogo je, da je 1000 pa ok :) U sustini da je hiljadarka, lako bi to sebi priustio i vec za 3 dana bi oprostio to lupanje po dzebu, ovako cu za 5 hiljada da zalim mnogo duze!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi krivo sto smo zatrovali temu sa nekim nasim "prepirkama". Svako od nas zna zasto ima auto i koliko mu znaci, sto svakodnevno sto u nekim neplaniranim situacijama. Tesko da se mi sa nasim izrabljenim punticima dovucenim sa nekih placeva zapadne Evrope takmicimo sa komsijama. Meni je auto potreba, tako sam naucio i bez njega kao da sam bos. Neka mi hitno zatreba jednom godisnje i on se meni isplatio.

Slazem se i ja da je lepo imati 100% ispravan auto i da je isti uvek spreman da izadje na put. Tu naravno spadaju i gume, jer kao sto je vec dosta puta receno one su jedino sto nas drzi na putu. E sad sto je neko od nas navikao vec godinama da vozi sa istim gumama i leti i zimi nije ni bitno (vec sam rekao da sam jedan od tih) i sto je trenutno situacija u drzavi krajnje ocajna i sto su plate takve kakve jesu...

Jeste otrcana fraza, ali snalazili smo se i u tezim situacijama pa cemo i iz ove nekako isplivati :thumbup: Planirao sam 2 zimske gume za ovu sezonu, ali ocigledno bice sve 4 na felnicama. Mi sa manjim kolima imamo manji izdatak i recimo Wintere 165/70/14, 4 kom izadju oko 150 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lyon, da smo na fejsu, sad bi ti lajkovao ovo sto si napisao :) Skroz si u pravu!!! I mislim da ce najgore biti ako se ovaj propis doneo jer mora i treba, a da od primene opet nista, tj. ako primena ostane samo hipoteza pa ko postuje postuje, ko ne postuje ne diraj ga! Na kraju krajeva zakoni se prave da bi bili dobri svima i da bi se postovali, a ne da bi ih menjali prema standardu! Isto tako cinjenica je da od standarda u mnogome zavisi i primena istih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo u off, al valjda se Neša neće ljutiti na nas..... :lol:

Mesečno prelazim oko 2500 km. Na gorivo mi ode oko 15000 rsd mesečno. Toliko i dobijam za putne troškove od države. Ali tu nije kraj "putnim troškovima". Na tu sumu obavezno dodajte i oko 100 e za amortizaciju automobila. Napominjem da ne putujem svaki dan svojim kolima za BG iz Sremske Mitrovice, nego nas ima više koji putujemo, svi imamo svoja privatna kola i menjamo se - svaki drugi dan neko drugi vozi.

Protekle zime smo oko pola 6 ujutru izlazili na autopu.....čak i pre putara koji kao navodno čiste put. Znači, auto-put, sneg do kolena!!!! :yes

Sve ovo i nije neka para...nego su naše plate male.....npr, kupujem set guma, ali na rate. Nije neko veliko opterećenje.

Već je Dovla napisao....ako nemaš para, nemoj i da se voziš. Jbg, zvuči grubo, ali je tako. Ili kupi jeftiniji auto, koji ćeš moći da održavaš i da mu kupiš odgovarajuće gume.

Ubeđujem tatu, da su od ove godine zimske gume obavezne. On će meni na to - sine, samo bacaš pare bez veze..... :lol:

A ja njemu - dobro, al da znaš da ti neće priznati kasko ako doživiš udes, a zima je, a ti nemaš zimske gume (ovo sam negde pročitao i znam da je istina!!!!!!!!!!!). Ali on vozi već decenijama i ovo je prvi put da će morati da uzima zimske gume.

Mitros, nemoj da se ljutiš. Razumem tvoje negodovanje. Moj otac je otprilike tvojih godina i radni vek je proveo u saobraćajnoj struci. I razumem da vam je neobično i glupo da menjate neke navike koje kod vas postoje decenijama.

Nego....jeste trošak, sve to stoji, ali....gume, 15-ice , polovne, u odličnom stanju, iz uvoza, se mogu naći po 100 e - sve četiri! Pa vidite da li je to jeftinije ili rizikovati kazne i ne daj bože udes!

Aha. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zimskim gumama je, naravno sigurnije voziti po snijegu i ledu, ko je probao i ljetnim i zimskim uvidio je i koliko je bolja trakcija, bolja upravljivost i sve... Udar na budzet jeste kad se kupe odjednom, ali se dugorocno isplate i zimske gume...Tj ne budes ni na gubitku, a na dobitku si makar sto se sigurnosti tice. Lance valja imati u gepeku zbog sebe, ipak je lakse iz nekog nameta izaci sa lancima ne zauzimaju previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni dodje bas mnogo para da kombinujem i letnje i zimske na 17 coli tockovima,pa sam malo cunjao po nemackoj i nadjem jednog vulkanizera kod Minhena.

Covek prodaje celicne felne po 2 evra komad,ima ogromna gomila,sve su obelezene pa biraj :thumbsup: Imao je i guma i zimskih i letnjih u svim velicinama po 5 evra,ali dosli Poljaci i natrpali ceo kamion i odvezli,tako da eto ti utehe,Poljaci su u uniji a voze polovne gume :rolleyes:

Nemam para za nove gume 17",al'kad pogledam felne zao mi da ih skinem pa makar vozio s polovnim gumama :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, momci :no

Ne biraju gradjani vlast zbog toga da bi onaj ko ima ziveo, a onaj ko nema crkao

Najlakse je reci da od nove godine svi moraju da voze euro 5 motore, pa ko moze nek vozi, ko ne moze nek crkne

Nije poenta u tome da neko nece ili ne shvata sta znaci imati komplet ispravnih zimskih guma

Nego u tome da ne mozes doneti propis danas, za sutra, ne uzimajuci u obzir da su ti isti ljudi vec imali velike izdatke za decu skolarce ili decu studente, da je svako planirao svoj budzet, a ti sada upadas sa normom koja ce svakog pojedinacno da kosta od 150 do n evra.

I kazes da ko nece ili nema, neka crkne ili neka plati kaznu

To je za mene licno jedna vrsta bezobrazluka i bahatosti na kakve smo navikli proteklih godina

I to mora da se promeni

Ako uvodis normu koja kosta, po principu "za mesec dana" tvoj zadatak kao nekoga ko vodi drzavu jeste da olaksas ljudima da tu normu ispostuju, a ne da se ponasas kao da si ljudima obezbedio svajcarski standard, pa kao, ko nece ima da plati ogromnu kaznu ili nemoj da vozi, ko ga j...

Ja to zovem licemerjem

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj druze apsolutno si sve u pravu i svi mi ovde znamo kako bi to trebalo,ali vlast kao da vodi Nemacku a ne Srbiju i kao da ne znaju koliko smo bedni,tako se ponasaju. . .

Sto se mene tice novi zakon nije ni trebao,ti sto se bahato ponasaju po putu imaju da plate i ove kazne kao sto su imali i one po starom zakonu,a ja sam uvek isto vozio i vezivao pojas.

Nije nikad bio problem zakon,vec oni sto ga sprovode :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine imao bas neprijatno ikustvo kada sam se u povratku iz Bosne sa Stilom po ledenoj kisi tri puta okrenuo, pri 20 km/h. Jbg, bile gume pozadi losije i zadnji kraj je opasno zeleo da na cilj stigne pre prednjeg. :D

Tad sam odlucio da za ovu sezonu obavezno uzmem sve 4 zimske, jer ne zelim vise da se traumiram na putu. Jedva cekam sneg. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja kad malo bolje razmislim mi se ovde vrtimo u krug jer iz cele priče svi mogu izaći zadovoljni. Evo o čemu se radi:

Letnja šara:

OLvDr.jpg

Univerzalna (kako se samo naježim od ovog izraza) M+S šara:

OLy7A.jpg

Zimska šara:

OLD6S.jpg

Po novom pravilniku traže se druga ili treća varijanta. Onaj ko želi da uzme samo jedan set guma i da ne bude siguran 100% ni leti ni zimi, ''ko vozi polako, povremeno i samo po suvom i bez padavina'' može uzeti drugu varijantu i voziti ih preko cele godine i time se diskusija završava.

Takođe, postoji opcija da se stalno vozi na zimskim gumama... evo moj otac vozi preko cele godine na zimskim gumama i ništa mu ne fali... mislim, fali mu turbina, ali to nema veze sa gumama :) Niko vas neće kažnjavati ako vozite zimske gume preko leta.

Postoji čak i opcija letnjih guma koje imaju oznaku M+S (to su obično one sa šarom za izbacivanje vode tj. za kišne uslove).

Dakle, ako želite da vozite samo jedan set imate čak dve (i po :D ) opcije pri čemu je ova druga još i bolja jer ste bar u zimskoj sezoni opremljeni kako treba, a preko leta nije toliko strašno voziti zimske gume kao što je preko zime strašno voziti letnje gume ;)

Što se kupovine guma tiče, pa ne treba država da daje robu na rate pobogu :) Već ima toliko firmi tj. vulkanizera koji prodaju gume na rate, a TEK e ih sada biti još više kada narod ''pohrli'' da kupi zimske gume. Nemojte se iznenaditi i skokom cena od bar 5-10% čisto da ne bude da država jedina otima pare ljudima :) I naravno, nemojte kriviti vulkanizere jer u 90% slučajeva ne formiraju oni cene već dobavljači tj. uvoznici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...